Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Majdnem 20 év kor különbség...

Majdnem 20 év kor különbség nem sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Édesanyám kijelentette, hogy az új párjától szeretne másfél vagy 2 év múlva gyereket. Most vagyok 18 és ha így megy vagy 19 vagy 20 leszek. Valahogy nem tudom elképzelni, hogyan lehet úgymond így fenntartani egy "testvéri" kapcsolatot.

Valakivel volt már ilyen?


18/L



2020. febr. 7. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Férjem 30 éves. Kisebbik bátyja 50 a nagyobbik 51 éves. Nagyon jó kapcsolatban van velük. Igaz nem velük nőtt fel, de felnőttként nagyon bírják egymást.
2020. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes egy szituáció, szerintem nem lesz köztetek testvéri viszony, inkább a nagynénije leszel. Ha 10 éven belül vállalsz gyermeket, akkor köztük lehet szorosabb kapcsolat, mint köztetek. Majd írd meg a végkifejletett :)
2020. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem okozna problémát. Ez a nagy korkülönbség. Még ez a nagynénis viszony sem, amit előttem írtak; tehát nem lenne probléma ez.
2020. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazi testvéri kapcsolat nemigen lesz, hisz nem együtt nőttök fel, de nincs semmi gond azzal hogy gyereket vállalna anyud.
2020. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos nem most tudom meg milyen lesz de hát mit tehetnék. Testvéri viszonyt én sem tudok elképzelni meg sosem voltam az a testvér centrikus személy. Majd lesz valahogy de köszönöm a válaszokat :)
2020. febr. 7. 19:51
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Igyekezz ne bebeszélni magadnak, hogy nem kívánod kistestvért. Fogadd öt el, szeresd, hiszen a testvéred. Együtt játszani csak hébe-hóban tudtok, de nem igen tudsz majd a játszópajtása lenni.

A lényeg: ne tekintsd őt "ellenségnek"!

2020. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretném én se bebeszélni magamnak egyszerűen a reális gondolkodásom azt mondja ez így nem helyes ezt pedig édesanyám nem igazán tudja megérteni. Mivel így is ha lesz nem fogok vele/velük találkozni mert nem leszek a városomba mert egyetemre tervezek menni szóval így már eleve nincs meg az az ismeretség meg. Bár néha már most idegennek érzem magam ha itt van az új párja.
2020. febr. 7. 21:26
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy ez tök jó. Lesz testvéred, viszont gyakorlatilag egykeként nőttél fel és ő is akként fog. Minden kimarad az életetekből, ami meg mérgezhette volna a viszonyotokat. Testvérféltékenység, még gyerek a nagyobb is, de már rábízzá k a kisebbet és kikap ha valami gond van, a kisebbik mindent csak megörököl csak a nagy kap újat, vagy a egyiknek mindent lehet a másiknak semmit meg stb. stb. nagyon sok dolgon el tudják balfackodni a szülők a testvérek közötti viszonyt. Nálatok viszont semmi ilyen nem lesz. Viszont mikor nagyobb lesz, mikor felnőttök nem biztos, hogy rossz lesz, hogy nem egymagad leszel a világban, hanem lesz testvéred, akkor is, ha a szüleitek már nem lesznek. Az mégis egy speciális kötelék, inkább akkor megy félre, mikor a szülőknek köszönhetően romlik meg a vetélkedő testvérek között a viszony.
2020. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Nem egy nem kettő esetröl tudok mi szerint pl az anya először 17 évesen szült aztán 40 évesen.Nem tartom jó dolognak anyaként,de meg oehet szokni és ha meg lesz biztos szeretni fogod és védelmezni
2020. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Testvérek lesztek. Rajtad múlik, hogy milyen szoros lesz a kapcsolatotok.

Nem egyedüli eset.

Ahol pl több gyerek van, előfordul, hogy az első és a negyedik között 18-18 év is van.

Édesanyám volt a legidősebb, utána még hét testvére született. 18 éves volt, mikor a legkisebb testvére született.

20 éves volt, mikor megszülettem. A nagymamám sokat vigyázott rám. Ezért majdhogynem egytt nőttünk fel a legkisebb nagybátyámmal.

Ez a nagybátyám, ugyanolyan szoros testvéri kapcsolatban van az anyukámmal, mint a többi húga meg öccse.


A széles famíliában féltestvérekre is van példa ilyen kirkülönbséggel, és ugyanúgy szeretik egymást, mint az " egész" testvérekkel.


Ne dilemmázz ezen. Ha kesz, szeresd. Ennyi.

2020. febr. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!