Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Majdnem 20 év kor különbség...

Majdnem 20 év kor különbség nem sok ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Édesanyám kijelentette, hogy az új párjától szeretne másfél vagy 2 év múlva gyereket. Most vagyok 18 és ha így megy vagy 19 vagy 20 leszek. Valahogy nem tudom elképzelni, hogyan lehet úgymond így fenntartani egy "testvéri" kapcsolatot.

Valakivel volt már ilyen?


18/L



2020. febr. 7. 17:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy ugyanilyen a rokonságban. Tényleg ilyen nagynénis inkább a kapcsolat,mint testvéri. De imádják egymást, eljátszanak együtt. Szerintem nem rossz ekkora korkülönbség, mert így legalább felnőtt fejjel belelátsz az anyaságba, látod mi vár rád, ha szeretnél később gyereket. Meghát gyakorlatot is szerzel, ha kicsit besegítesz. Azért szerintem nem rossz megtanulni pelenkázni, etetni, mielőtt 'élesben' kéne a saját gyerekeddel.
2020. febr. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem sok.

Örülj az ő örömünknek. Támogasd őket.

2020. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%

Köztetek már sehogy se lesz rendes testvéri kapcsolat. Max közte s a te gyereked közt.

Valami hasonló helyzetben vagyok én is: én 2001-ben születtem. Van egy első unokatestvérem, aki 1985 előtti, neki meg a nagyobb gyereke kb 2008-ban született. Az unokatestvérem gyereke s köztem inkább van unokatestvéri viszony, mint köztem s az unokatestvérem közt. :)


Ha már csak 7 év van a testvérek közt, akkor is egykeként nőnek fel. Gyerekkorban nagyon számít az az X év korkülönbség, de ha majd ő is felnőtt lesz, már nem fog annyira számítani. :)

2020. febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már csak 7 év van a testvérek közt, akkor is egykeként nőnek fel"


Az, hogy egykeként nősz fel, meg az, hogy nem ugyanazt szoktátok játszani, nagyon nem ugyanaz. Egy hét éves gyerek még nagyon messze van az önállóságtól meg a felnövéstől. Pont ez a kor az, mikor már elég nagynak tartják a szülők ahhoz, hogy folyton a nyakába legyen varrva a kicsi, meg extra felelősséget tolnak rá, holott még nagyon gyerek ő is.

2020. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Én most 17 vagyok, egyke, de nagy valószínűséggel nekem is lesz féltestvérem olyan 19 év korkülönbséggel, mert apukám párja még csak a 30-as évei elején jár és szeretne majd 1-2 gyereket. Amikor az első megszületik, legalább 19 éves biztos leszek. Furcsa már belegondolni is, nem egy szokványos dolog.

Nagymamámék 6-an voltak testvérek, mamám volt a legidősebb, 19 éves volt, amikor a legkisebb testvére született, aki csak pár évvel idősebb anyukámnál.

2020. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!