Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám érdekében, hogyan...

A bátyám érdekében, hogyan bírjam ki a holnapi napot a családdal?

Figyelt kérdés

Üdv


Van egy bátyám, akivel anyukánk közös, de együtt nőttünk fel, apukám nevelte fel őt is. A család anyai ága elég heves mérsékletű, szeret vitatkozni, más magánéletével foglalkozni, ezért sem tartom velük a kapcsolatot mióta elköltöztem, csak a bátyámmal és édesanyámmal.


Holnap lesz bátyám esküvője, májusban születik a gyermekük, nemrég vették meg a közös házukat. Bátyám nagyon szerette volna, ha ott lennék az esküvőjén, bár nemsok kedvem van hozzá, de elmegyek miatta, de az egész anyai ági rokonság ott lesz sajnos.


Én amióta elköltöztem, volt egy 2,5 éves kapcsolatom, együttlaktunk, eljegyzett, majd kiderültek róla dolgok, és szakítottunk. Azóta voltak pár hónapos kapcsolataim, de jelenleg kb fél éve egyedül vagyok.


Tudom, hogy nem rólam szól a holnapi nap, hanem tesómékról, de előre gyomoridegem van, amikor belegondolok, hogy "boncolgatni" fognak..


Anya tegnap elszólta magát telefonban, azt mondta találkozott minap az unokatestvéremmel a boltban, aki azt mondta neki, hogy kifutok az időből ideje lenne összeszedni magamat, vagy egyedül akarok megöregedni? Majd jól összevesztek ezen, így neki sincs már sok kedve elmenni.


2020. febr. 21. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg ignorálni őket, esetleg küldd el őket az anyjukba, úgyse vagytok jóban! Mondjuk érdemes lenne a szertartás utánra időzíteni az összeveszést.

Mindenesetre ha nekem egy ilyet szólna, hogy “lassan kifutok az időből”, akkor simán visszaszólnék neki, hogy legközelebb anyád temetésén okoskodjál!

2020. febr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

És miért is nem lehet ilyen barmokkal szemben nyíltan felvenni a helyzetet? Miért fáj visszasérteni azt, aki megsért?

"Semmi közöd a magánéletemhez."

Ha folytatná, hagyd ott. Csak azzal lehet ilyet csinálni, aki hagyja.

2020. febr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahányszor elkezdenek kóstolgatni, határozottan közölni kell velük, hogy ehhez nektek semmi közötök, ez magánélet. Nyugodtan fel is állhatsz és otthagyhatod őket, átmész máshová, és normális emberek mellé leülsz beszélgetni.

Csak maradj végig nyugodt, hogy saját magukat égessék be mindenki előtt.

2020. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval olyan emberek véleménye miatt aggódsz akikkel nem is tartod a kapcsolatot... Értem.

Nos mivel már most beszédtéma vagy ezért nem oszt nem szoroz hogy ott leszel-e. Ha elmész akkor "nézd a vénlányt", ha nem mész akkor "szégyelli hogy lemaradt". Ha fejre állsz is szájukra vesznek nem érted? Ha nem ezért akkor majd azért. A fő kérdés hogy meg akarsz-e nekik felelni (soha nem fogsz), vagy le$z@r0d őket mint eddig?

2020. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Kerüldd velük a találkozást és a kommunikációt, amennyire lehet! Ha odaintenek beszélgetésre, mosolyogj vissza, majd tettes telefonhívást!

2. Amikor ez nem megy, beszéltesd őket, hogy ne kérdezzenek!

3. Ha kérdeznek, akkor a típikus kérdéseikre készíts elő sablonos/semleges választ! És igyekezz visszatérni a beszéltetéshez.

4. Tökmindegy ki az, aki táncolni kérne fel, ha nem hányod el magadat tőle, de az kibúvó, menj táncolni!


Gyakorold az ignorálás nemes erényét, és ne feledd, a bátyád - aznapi - boldogságáért mindent!

2020. febr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek ment a zöld kéz.


Esküvő után, anyával fogok majd ülni, köszönni fogok nekik, de a társaságukat nem fogom keresni.


Néha jobb engedni rájöttem, régebben míg otthon laktam visszaszóltam nekik, aztán még rosszabb lett a helyzet, szóval gyakorolom az ignorálást művészetét, ahogy eddig, testvérem se balhéra vágyik az esküvőjén.


"Csak maradj végig nyugodt, hogy saját magukat égessék be mindenki előtt." Így lesz :)

2020. febr. 21. 09:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A legkedvesebb mosolyommal azt válaszolnám a beszólónak, hogy biztosan igaza van és elkezdeném az időjárás viszontagságait ecsetelni.
2020. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod: menj el. Ne reagálj semmire, bármit is mondanak.
2020. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarnám nyíltan megsérteni őket, akkor valami ilyesmit válaszolnék: "ja, most nem igazán érdekelnek a kapcsolatok, ellenben a munkám/hobbim totál leköti az energiáimat, imádom csinálni, múltkor is amikor elmentem a..." és fecsegnék. Megunnák elég hamar aztán nem akarnának velem beszélni :D
2020. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is.


Az időjárás jó ötlet, amúgy a munkám tényleg sok időmet leköti, heti 5-6 napot dolgozom, a vasárnap ami szabad kb. Ma utazom, így az az évben ez az első szabadnapom csoda, hogy elengedtek.


Egyébként az unokatesóm aki eme kedves megjegyzést tette, éppen válik a férjétől, van egy gyerekük akit a férjére akar hagyni, mert új párja van, szóval én is tudnék mivel foglalkozni, csak engem nem érdekel a magánéletük :)

2020. febr. 21. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!