Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni annak érdekébe...

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy a kislányomat ne bántsák a testvérei?

Figyelt kérdés

Két nagyobb lányom 13 és 11 évesek, huguk most lesz 4 éves. A tesói folyton bántják a kicsit, húzgálják a haját, nem engedik mesétnézni, lelökik az ágyról stb. Az apjuk egy párszor meg is verte őket ezek miatt, de sajnos hiába, persze az apjuk előtt nem mernek ilyeneket csinálni.

Tegnap estig dolgoztam, a párom délután ötig, az oviból délután négyig el kell hozni a gyerekeket. Mivel a párom nem tudott a kicsiért menni ezért megkértem a két nagylányomat, hogy hozzák el ők az oviból. Persze eszükben sem volt értemenni a kicsiért aki fél hatig várta, hogy valaki értemenjen. Hiába lettek összeszidva mégsem törődnek a hugukkal. Mit tehetnénk?


2013. okt. 8. 08:32
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
88%
Olyan a két nagylány, amilyennek nevelted őket!
2013. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Mint kívülállónak, nekem az jött le, hogy nemcsak, hogy pokoli önző lányaid vannak, de még gonoszak is. Egy csepp jóindulat nincs bennük, drasztikusan kéne változtatnod a nevelésükön, mert még nagyobb baj lesz. Hogy lehetnek ilyen kegyetlenek, ennyire érdektelenek a kis húgukkal szemben??? Ennyi idős lányok anyáskodni szoktak a kicsik felett, nem ütni, verni. Én szakemberhez fordulnék, mert a nevelésükben olyan durván el lett rontva valami, amit sem szép szavakkal, sem veréssel nem fogsz tudni pótolni.
2013. okt. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
A két nagyobb más területeken is hároméves szinten van, vagy csak az emberi kapcsolatok terén?
2013. okt. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
54%
Ne ajnarozd a kicsit es nem lesznek feltekenyek. A legtobb helyen a kicsi van elkapatva. Gondolom nalatok szelsosegesen...
2013. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén elbeszélgetni velük.

Nekem a nagylány 12, a kicsi: 2 és fél éves kisfiú, meg majd 1 éves lányok.

A nagylány már várja, hogy ő vigye őket végre oviba, bölcsibe. Hazajön, megpuszilgatja, megöleli őket, játszik velük. Tegnap már a Jézuskának írt a kisfiú nevében :)Oké, néha elszakad a cérna, amikor a kisfiú piszkája a dolgait, kiabál is vele olyankor, de ez mindenkinél van így...


Mindenképp elbeszélgetnék a lányokkal. Nem lehet, hogy tényleg a kicsi van nagyon előtérben? Féltékenyek rá?

A verés nem megoldás, mert csak azt szűrik le, hogy megint a kicsi miatt kaptak.... Ezt visszaadják neki.

2013. okt. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mi az oka de nem igazán szerették soha a hugukat. De a tegnapi eset az túlzás.
2013. okt. 8. 09:07
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

A két nagylánynak is a férjed az apukája? Csak azért kérdezem, mert lehetséges, hogy egy új házasság, és abból született kisgyerek (főleg, ha még tényleg ő is a család "szeme fénye") zavarja meg őket. Ne felejtsd el, hogy ők sem annyira nagyok még!!!

Biztos vagyok benne, hogy a gonoszságuknak oka van, nem pedig csak heccbők csinálják. Nem megverni kellene őket!!!!!!!!!!!!, hanem rájönni, hogy mi a bajuk. Esetleg nem érzik-e magukat elhanyagoltnak? Mikor terhes lettél, örültek? Akartak kistestvért? Egymással jól megvannak?


Neked három gyereked van!! Nem pedig egy kicsi, akit a "többi gonosztól" védeni kell. A kérdésedből úgy jön le, mintha ezt éreznéd igazából. Szerintem, ez a nagyobb lányaidnak is így tűnik. :(

2013. okt. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim válasza:
7%
Ne adj nekik enni, amíg normálisak nem lesznek. Amikor pedig megígérik és látsz is valami kevés változást, fél adag étel és víz. Amikor már erőteljes a változás, még mindig fél adag étel, viszont akkor már üdítő. Később, hetek után térjen adj nekik rendesen enni.
2013. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom az a probléma, hogy ingyen bebiszitternek érzik magukat....
2013. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
31%
Azt, hogy nem mentek a testvérükért az óvodába, hogyan rendezted le a lányokkal? A 13 évesnek már bőven tisztában kellene lennie azzal, nem tetszik-nemtetszik dolog az, hogy elhozza a húgát. Kötelesség. Van-e a lányoknak a családi életben pl bármilyen feladat, amit akár naponta meg kell csinálniuk?
2013. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!