Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem évente vesz családi...

Testvérem évente vesz családi segítséggel új lakást?

Figyelt kérdés

2015-ben kezdte, addig albérletben volt. Akkor indult a “felmennek az albérlet árak Pesten, mindenképpen kell vennem egy lakást”. Szüleink kivették a kettönknek félretett pénzt és 20% befizetéssel vettek neki egy 15 millió lakást. Amit 1 évvel később 25-ért el is adott. Vett belőle az agglomerációban egy vadiúj lakást ami még nagyobb is volt. 2017-ben eladta ezt is, de már Budán vett 35 millió lakást hitellel. 2018-ra ez sem felelt meg neki, így 45 millió lakást vett már 20 millió hitellel! Most eltelt egy kis idő már árulja is ezt a lakást is és vidéken akar házat venni ugyanennyi hitellel ami most van neki. Az adókat amik a gyors eladás miatt keletkeznek, mindig a család fizeti részletekben. A bajom ezzel van! A 10 milliós különbségre 1.5 millió volt az adó amit a szüleink és nagyszüleink fizetnek részletekben neki. Így azért könnyű. Összesen 15 milliót “nyert” az évek alatt és 2.2 milliót bukott adóban kb.

Szerintetek hogyan lehet észhez téríteni? Azt se tudja mit akar és a végén még eljátsza azt a pénzt is ami nekem volt félretéve! Elvileg odaadja majd ha kell nekem. Nem is értem minek akar vidékre menni ahol nem is ismer senkit, úgyis vissza akar majd jönni, csak a vidéki ház után már nem fognak kapkodni az emberek. Nem is tudja mekkora mákja van hogy így megadják neki a bankok a hitelt kezesekkel.


Ez nem olyan mint egy szerencsejáték függőség? Hogy addig élvez egy lakást amíg megveszi és berendezi, majd másnap már az ingatlan hirdetéseket nézi. Kicsi tőzsdézéshez is hasonlít, mert eddig nyert egyszer nagyot, de a piac nem lesz már ilyen, főleg nem vidéken.


2020. febr. 25. 08:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog neked fizetni semmit soha,ezt most borítékolom.
2020. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem normális felállás. Mi az, hogy a szüleid és nagyszüleid fizetik utána az adókat? Akkor mondhatod Te is, hogy annyit, amit fizetnek testvérednek, te is kéred havonta. Pofámról lesülne a bőr komolyan.

Mondd, hogy a neked félretett pénzt adják oda, különben, ha most nem tisztázzátok soha egy fityinget nem kapsz. Szüleidet sem értem komolyan. Miért csinálják ezt?

2020. febr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Azért fizetik az adókat helyette, mert jön a NAV felszólítás és ők a kezesek. Ha nincs kifizetve akkor viszik az ő házukat is. Mindig előadja hogy ez az utolsó ház, ő itt akar élete végéig élni, ez 1000%! Sírva könyörög, megesküszik! Hisznek neki mindig, mert megjavult! Én hiába mondom, mindig leteremtenek, hogy adni kell neki egy esélyt.

A pénzt visszakérem ahogy eladta a mostani lakását! Be is jelentem neki hétvégén. Bár inflációt nem fog adni de ez van.

2020. febr. 25. 14:48
 14/24 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen rokonom. Az asszony a családját egész életében költöztette egyik házból a másikba, a férje mindig felújította az aktuális lakást, de a nő nem bírt megmaradni sehol. Mindig kitalált valamit, hogy mi nem jó: nem jár a busz, túl sokszor jár a busz, túl nagy a nyüzsgés, nincs még egy bolt se, stb. A férje megöregedett, nem bír már úgy dolgozni, egyre lepukkantabb helyekre költöztek. Hitellel dugig vannak, 25 ezer (!) nyugdíj jár neki a levonások után.

Most egy olyan házban laknak, ami tiszta penész, cigányok a szomszédaik. Innen már nincs pénzük elköltözni.

Ez fog várni a tesódra is, úgyhogy szerintem is kérd el a részed, míg lehet.

2020. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, de ha 20 millió ft hitele van, akkor szerinted látsz tőle egy forintot is? Persze meg kell próbálni, de ne éld bele magad, a szüleid cseszték el.
2020. febr. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonymousreview60 ***** válasza:
Kérdező, a szüleitekkel is érdemes tudatnod, hogy a tesód vagy tesód ámokfutásának menet közbeni támogatása miatt ők kötelesek erkölcsi - természetesen nem jogi - alapon 1,5 milliót neked fizetni. Ha az egészséges tesódnak járt, akkor neked is jár.
2020. febr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Beszéltem tegnap este erről, a válasz az volt hogy nekik nincs több pénzük és csak amiatt fizették, mert nem hagyhatták hogy elvigye a lakásokat a NAV. Nekem szegezte Anyám, hogy ‘Jobb lett volna ha 1-2 millió miatt az utcára kerül vagy akár mi is? Ezt akartad volna?’
2020. febr. 26. 09:24
 18/24 anonim ***** válasza:

" a végén még eljátsza azt a pénzt is ami nekem volt félretéve! Elvileg odaadja majd ha kell nekem"


Azt a pénzt te már a büdös életben nem fogod látni, de szerintem ezt te is tudod.

2020. febr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem “tudja” vissza adni a pénzt. Tegnap vesztünk össze miatta. Viszont Anyámék emiatt bűntudatból el akarják adni a kertjüket hogy abból odaadják nekem a pénzt.
2020. febr. 29. 10:41
 20/24 anonymousreview60 ***** válasza:
Indokolt is a bűntudat. Jegyeztessetek be a tesód ingatlanára jelzálogot!
2020. febr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!