Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Önző lennék? Mit tennétek a...

Önző lennék? Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
2hét múlva lesz az esküvő amúgy se lett volna nagy felhajtás családtagok 1-2barát és ennyi. Most a kialakult helyzet miatt csak 2tanuval szeretnénk megtartani. A szüleim és a testvérem is kiakadt, hogy nem tudnak részt venni, mert ők kint élnek Ausztriába és azt szeretnék, hogy lemondjam, hogy majd ha elmulik ez a vírus akkor tartsuk meg a testvérem azóta nem is beszél velem kerül minden kontaktust ez nekem rosszul esik és már úgy gondolom talán én gondolom rosszul, hogy megtartsuk az esküvőt. Ti mit tennétek a helyébe?
2020. ápr. 1. 09:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
98%
Mi szintén 6 éve 2 tanúval tartottuk az esküvőnket. Volt egy fotózás meg egy ebéd. Mindkettőnk családjának el kellett ezt fogadnia. Férjem nem akart a szülei miatt szégyenkezni, én sem,én sem akartam a családom kellemetlen helyzetbe hozni. Így úgy döntöttünk vagy mindenki vagy senki. Így lett 2 tanú.
2020. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ne zavarjon, hogy meg vannak sértődve és nem beszélnek veletek. Aki ilyből ekkora lelki terrort csinál, az egy idióta. Én ennél többért szakítottam meg a kapcsolatot apámmal és mamámmal tavaly, amikor a mi esküvőnk volt, de kb. az volt a lényege, hogy az ő ízlésüket kellett volna követni MINDEN téren, a miénk nem számított.
2020. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
18%

Én elhalasztanám.

Mivel nem házasodnék csak azért, mert valami miatt házasság kell, kizárt a kényszer, tehát ráérek akkor, amikor velem lehet, akit szeretnék.


Hogy te mit csinálsz, az meg a te dolgod.

2020. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13%
Én elhalasztanám. Oké, hogy ez a te napod lesz, de ha eddig jó volt a kapcsolatod a családoddal, akkor nem ezen a pár hónapon fog múlni az, hogy együtt maradjatok. Ők csak osztozni szeretnének az örömödben. Itt nem arról van szó, hogy bele akarnak szólni még a menyasszonyi csokorba is, csupán ott szeretnének lenni azon az eseményen, ami remélhetőleg egyszer lesz az életedben. Szerintem én megbánnám, ha csak egy ilyen elkapkodott esküvőt csinálnék.
2020. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%

Akik amellett kardoskodnak, hogy halassza el a kérdező, belegondoltak, hogy ha ilyen közel a dátum, akkor valószínűleg ki vannak fizetve a dolgok, amiket ugye buknak, ha lemondják...

Kérdező, ez a ti döntésetek, ha ti meg akarjátok tartani így, akkot tegyétek meg.

2020. ápr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az a legjobb érv, amit az előző oldalon mondott valaki, ha lemondjàtok, ki tudja hány év múlva lesz megint időpont, ami mindenkinek jó.

Menjetek el, házasodjatok össze, ha a két tanúzás nem zavar, aztán a vírus után csaptok egy nagy bulit családilag.


(Én lemondanám amúgy, de magam miatt, nem a rokonokért, én nem szeretnék kéttanús esküvőt. De csak emiatt, semmiképp sem külső nyomásra! Ha nektek ez oké, akkor nem mondanám le.)

2020. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
Megtartanám az esküvőt. Engem ne zsaroljon senki.
2020. ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%
Én megtartanám a két tanusat aztán amikor már lehet megünnepelnénk a családdal. Ha hívők vagytok mondjuk az egyházi esküvőt lehet akkorra időzíteni. Amúgy erre láttam már ilyen köszöntő kártyát amin az ifjú pár képe volt és aláírva az volt hogy bepótojuk ez szerintem nagyon ötletes 🙂!Sok boldogságot bárhogy is döntötök!
2020. ápr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
92%

Én is megtartanám. A házasságkötés a kettőtök dolga, az időpont le van foglalva, gondolom mindent eköré szerveztetek.

Mellesleg ki tudja, meddig tart a járvány, ki tudja, meddig lesznek lezárva a határok, a helyzet eszkalódhat, kijárási tilalom is lehet és akkor lehet, egyhamar biztosan nem tudtok összeházasodni.

Abba is gondolj bele, hogy ha netán előbb-utóbb már esküdni sem lehet, hónapokkal később, amikor ismét lehet majd, megsokasodnak az időpontok és irtó nehéz lesz új időpontot találni, főleg olyat, ami a kint élő rokonoknak is mind megfelel majd.

Én biztosan megtartanám, később meg lehet közösen ünnepelni majd. Ha ezt nem érti meg a testvéred, akkor egy idióta. Amúgy is idióta az olyan, aki zsarolja a másikat, főleg a legundorítóbb "többé nem beszélek veled" módszerrel. Akkor maradjon magának, sőt, máskor sem kell jönnie, így járt.

2020. ápr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
24%
15-ös! Ha csak két tanuval akarják megtartani az esküvöt mi van lefoglalva? Nem buknak semmin, semmit!
2020. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!