Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem bírom elviselni a bátyám...

Nem bírom elviselni a bátyám barátnőjét, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bátyámmal, mikor 18 évesek lettünk, Pestre mentünk egyetemre és együtt költöztünk albérletbe. Neki most lett egy komoly kapcsolata, és oda is költözött hozzánk a lány. Nagyon nem jövünk ki jól, naponta veszekszünk, és a bátyám soha nem áll ki mellettem, mindig csitítani próbál, és hogy ne veszekedjünk. Ha nekem van igazam, akkor is azt mondja, hogy hagyjam, ne menjek bele ilyen vitákba, engedjem el, stb...

Mit tegyek, mert már elviselhetetlen a légkör? Én költözzek el? Nem nekik kéne, ha már é vagyok itt régebb óta?

L/21


2020. ápr. 29. 16:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is anno lakótársam nem csinált semmit, már egy hajszál nem fért a kukába, aztán úgy hagytam szobámba volt kuka azt levittem, rá egy hónapra lekerült a nagy kuka is :D
2020. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonymousreview60 ***** válasza:
47%

Nyilván nem áll ki melletted, ha jól szorít és forró a p.i.n.a. Ugyanakkor:

Nem vagy köteles elengedni, mert az azt jelenti, hogy helyettük dolgozol. Ha a csaj nem fizet, nem takarít, akkor a bátyád köteles a rájuk eső 2/3-ot fizetni, elvégezni, hiszen a csaj nem hétvégente beugró dugópajti, hanem állandó jelleggel ottlévő lakótárs. Ez értendő arra is, hogy ha a hercegnő nem mosogat el maga után, akkor azt végezze el a bátyád! P.i.n.át. pucolásért!

2020. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%
Ne csinalj meg semmit. Osszátok fel 3 részre a dolgokat, a saját részed csináld meg de a többit ne. Nyilvan a tesódat is zavarni fogja és akkor rászól majd a csajra.
2020. ápr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%
beszéljétek, meg hogy takarítson maga után. Én kolesz társamnál simán kidobtam a koszos zoknijait, ha többszöri felszólításra sem rakta el (és mindenütt ott volt :D).
2020. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, hàrom részre kell osztani a dolgokat, de úgy, hogy te-csaj-bátyád sor legyen. Ha a csaj a saját hetén szrik bele, akkor a bátyádnak kell eltakarítani utána.

Az előszobát meg rendezd vissza, és ha szól érte, kérd meg, hogy megbeszélés nélkül ne rendezkedjen, köszike.

Ő most nem a bátyád nője, hanem lakótárs, egyenrangúak vagytok hárman. Nem kell, hogy csitítgasson vagy kiálljon melletted a bátyád, elég, ha nem szól bele, ne védje, te meg ki tudsz állni magadért.

2020. ápr. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

Közös lakásban bármit átrendezni a másik megkérdezése nélkül? Pláne annak, aki a legújabb lakó? Na még mit nem. Ne hagyd elpofátlanodni. Ma még csak a kabátok, holnap már jöhet a konyha vagy a nappali. Rendezz vissza mindent, és közöld, hogy egyedül itt nem pakolhat, mert közös a lakás. Persze ti is tartsátok magatokat ehhez.

A fogasért is szólnék, hogy bocs, de nem jár egyetlen embernek 2x annyi hely. Neki is van ugyanúgy egy, a negyedik közös, mindenki cuccának rá kell férnie. Ha telepakolja, én szépen leakasztanám a szrságait, mondván, hogy bocs, de nekem semmim se fér oda, pedig ugyanolyan lakótárs vagyok.

Az meg nonszensz, hogy nem takarít. Ez nem így működik. Ha kell a meleg szoba, kelljen a házimunka is! Valóban osszátok be szigorúan HÁRMÓTOK között, hogy ki mit mikor csinál, és semmit ne végezz el helyette! Ha a tesód megcsinálja, az az ő baja. Ja és ha ő sem, és neked 2x akkora disznóól jut, amikor te vagy a soros, akkor csak egy részét végezd el, mondván, nem vagy köteles más helyett gürizni.

2020. ápr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%
A bátyád egy tutyi_mutyi alak.Neki kellene helyrerakni a barátnõjét,ha most ilyen,akkor mi lesz késõbb?!Mióta vannak együtt?
2020. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
2%
Érdekelne a bátyád, és a barátnője verziója is.
2020. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%

Én olyanok miatt biztosan nem szólnék, mert nem is zavarna, hogy ki mennyi helyet foglal, ha ez nem okoz problémát. Szerintem viszonylag ritka az, hogy lakótársak egyenlő mennyiségű holmival rendelkeznek és szimplán a számok alapján egyenlően eldönthető, hogy kinek mennyi helyre van szüksége. Részemről, ha valakinek két fogasra van szüksége, akkor kettőre, ha két polcra a cipős szekrényben vagy a hűtőben, akkor kettőre. Én azt gondolom, hogy ha ettől még mindenki elfér, akkor ezzel nincsen probléma. Ha nem férünk el, akkor pedig a rendelkezésre álló hely valószínűleg nem elegendő számunkra és ott már nem azon múlik, hogy ki mit hová tesz.

Viszont a rendezkedés és a takarítás már olyan dolog, ami szerintem is közösen megbeszélendő dolog. Szerintem kérdés nélkül nem illik átpakolni a bútorokat, más holmiját stb., mert nem egyedül élünk ott, így a döntés sem egyértelműen a miénk. Ugyanúgy a takarítás is közös feladat, mivel közös érdek, hogy rend és tisztaság legyen. Ebben mértékében eltérőek lehetnek az igényeink, így nekem az a hozzáállásom a kérdéshez, hogy a saját szobájában mindenki azt csinál amit akar, de a közös helyiségekről mindenki gondoskodjon. Én még soha életemben nem készítettem beosztást ezzel kapcsolatban, nem fektettünk le semmilyen szabályokat stb., mert valahogyan mindig olyanokkal laktam együtt akiknek ez egyértelmű volt. Mindenki rendet és tisztaságot hagyott maga után, nem pakoltuk vagy takarítottuk mások cuccait. Viszont, ha szükségesnek érzitek, akkor lehet erről vezetni egy beosztást, hogy ki mikor mit takarít és úgy könnyebben számon lehet kérni.

2020. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is írták, hagyd a kupit, ahogy van. Osszátok fel a dolgokat, a saját részedet megcsinálod, tesód is a sajátját, aztán mivel a lány semmit nem csinál, a tesód megcsinálja az ő részét is....egy idő után biztos zavarni fogja, hogy egy lusta tyúk a barátnője, aki képtelen megcsinálni a rá eső dolgokat (ez egy jó jel arra is, hogy ha külön élnének,akkor is tojna az egészbe bele, azt tesód csinálhatna mindent)....majd rájön a kiscsaj, hogy nem lesz az úgy jó, ha a tesód megunja, hogy egy lusta disznó, forró pina ide vagy oda.....talán magától észbe kap....

Az átrendezgetéseit meg szerintem hagyd figyelmen kívűl, már lehet azért csinálja, hogy felhúzzon.... hátha egy idő után abbahagyja, ha látja, hogy nem érdekel...próbáld ignorálni

2020. ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!