Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem nálam takarít, és...

A testvérem nálam takarít, és én fizetek érte. Ez normális?

Figyelt kérdés

2016. jan. 15. 11:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Normális... A munka szempontjából mindegy, hogy rokonod.
2016. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen normális. Én tesóm meg autószerelő, ebből él. Neki is fizetek (de azért van kedvezményem :D ), nem várhatom el, hogy ingyen csinálja. Gondolj bele, minden ismerősnek ingyen dolgozna, gyakorlatilag bezárhatná a boltot.


A takarítás munka.

2016. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%
Persze. Egy köszönömből nem tud kenyeret venni és TB-t fizetni.
2016. jan. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Igen. De lehet olyat is,hogy cserekereskedelmet folytattok.
2016. jan. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
Persze, én se várnék el semmi állandó jellegű munkát köszönömért.
2016. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
59%
Persze, hogy normális. Miért, szerinted ingyen kellene neked dolgoznia?
2016. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%

igen.

nyilván ha 1-1x előfordul akkor én nem fogadnék el érte pénzt. de ha már rendszeresen, előre megbeszélve megy takarítani akkor értelemszerűen fizetsz neki.

énis jártam takarítani még régen egy családhoz.csak úgy jó kedvből ingyen nem mentem volna..

2016. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Csak olvastam egy cikket, amiben ez pont benne volt, és a pszichiáterek szerint ez beteges ... :)
2016. jan. 15. 11:52
 9/29 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ.

Ha egyszer - egyszer kitakarít, akkor nem normális. Ha alkalmazod rendszres takarításra, mint egy bejárónőt, akkor tűnhet normálisnak, de szerintem akkor sem az.

Ha a testvérem annyira rá lenne szorulva a pénzre, hogy takarítást kellene elvállalnia, én meg olyan jól állnék, hogy megengedhetnék magamnak rendszeresen egy bejárónőt, akkor biztos nem a testvéremet fogadnám fel, őt csak egyszerűen támogatnám anyagilag, vagy segítenék neki más munkát találni.


Ez csak akkor normális, ha neked egy takarítással foglalkozó vállalkozásod van, és a "nálam takarít"-ot úgy értetted, hogy a te alkalmazásodban takarít pld. irodaházakat, vagy üzleteket, amelyekkel a céged szerződésben áll.


Ilyen erővel akkor kérjek fuvardíjat a nagyimtól, mikor átlag két havonta átviszem a fél városon kocsival a kardiológiára a pacemakere miatti kontrollra? Még a benzinpénzt sem fogadom el soha!

De édesanyámnak sem fizetek, mint egy szakácsnőnek, amikor elém rakja a vasárnapi családi ebédet!

2016. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
40%
én rengeteg fodrászt, varrónőt ismerek aki az egész rokonságnak ingyen csinál mindent.
2016. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!