Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha a testvérem...

Mit csináljak ha a testvérem nem normális?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kikészít... 13 éves fiú, én 18 éves lány vagyok. Tudni illik rólam, hogy eléggé érzékeny típus vagyok de annak ellenére úgy gondolom, hogy amit csinál az nem normális. Minden nap piszkál engem már egy fél éve. Csapkodja a fenekemet, folyton olyan dolgokat hoz fel amit a múltban tettem és ezzel akar leégetni. Bármit csinálok, kinevet, lassan már az önbizalmamat is elveszítem, kinevet ha eszem, kineveti hogy ha elbambulok milyen fejet vágok, ilyenek.. Csúnya szavakat vág a fejemhez. És közben ha én felhozom, hogy ő sem tökéletes akkor megsértődik. Elmegy sírni a fürdőbe. Ha anya rászól, hogy vegyen vissza akkor azzal fenyegetőzik hogy őngyilkos lesz( ezt hetek óta emlegeti), anyának azt mondja hogy "utállak" .

Úgy érzem hogy depressziós, vagy legalább is valami mentális problémája biztos van... Még tudni illik, hogy ő nem apa fia és ez később derült ki, ezért haragszik anyára szerintem legbelül. Folyton azt hozza fel, hogy mennyivel jobb volt régen. Nem tudja elengedni a múltat. Nagyon remélem hogy ez csak a kamaszkor miatt van, de én nagyon nem bírom már 😣 és tudom hogy ennél nagyobb problémák is vannak az életben, de ha a helyeben lennél, te sem bírnád.


2020. máj. 1. 19:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem tudom mit képzel magáról az öcséd. Nem vagy

a ri.banca hogy a fenekedet csapkodhassa...

2020. máj. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én 45 éves férjem pont ugyanígy viselkedik.
2020. máj. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%
Te meg odacsapsz a heréjére, és kvittek vagytok. Hidd el, marha gyorsan megtanulja, hogy mit szabad és mit nem.
2020. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

És az miért baj, ha sír meg bevágja a durcát? Ha a szülei nem nevelik, akkor már csak te maradtál ott, és neked kell átvenni a nevelését :/

Tehát 18 évesen ne már a 13 éves kisp🤭cs öcséd gyerekes beszólásai vegyék el az önbizalmadat!! :D

Nyugodtan csapj a szájára, tanulja meg valahogy a tiszteletet. Beszélni is lehet róla.


Nem depressziós, de az biztos, hogy a tinikor is közrejátszik, felerősít benne dolgokat. meg a közeg, főleg a suli, ahol ezt a viselkedést tanulja a társaktól. Mert ez a menő...

Jelenleg ez így egy nárcisztikus személyiséget feltételez. És nagyon közeledik az a rész, hogy szakember segítsége kelljen.

2020. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tűrném azt hogy rácsap a fenekemre!Ha legközelebb ezt csinálja akkor kérdezd meg hogy azért csapkodod a fenekemet mert szerelmes vagy belém?Ettől szerintem le fog állni főleg ha anyukád előtt égeted be de ha nem akkor fogd meg a karját és egy kicsit szorítsd meg abból tuti hogy tanulni fog.Lehet hogy tényleg mentális problémái vannak mert ez nem normális hogy egyszer sír máskor meg dühös.Kérd meg anyukádat hogy beszéljen vele mert ez nem normális kicsit se.Ha piszkál akkor te is szúrj oda neki egy beszólást és hozd őt kínos helyzetbe.Ebből tanulni fog tuti.
2020. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!