Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Idősebb testvérek! Ti szoktato...

Idősebb testvérek! Ti szoktatok pénzt adni a kisebb testvéreteknek, aki nem dolgozik vagy csak részmunkaidőben?

Figyelt kérdés

Nekem nővérem mindig szokott pénzt adni, mert ő jól keres, én meg diákként részmunkaidőben dolgozom, de most pl a vírus miatt nem tudtam. Nagyon jól esik, hogy gondol rám, meg persze jól is jön a pénz. Általában 5-10 ezer Ft-ot szokott adni havonta 1-2x, ha valami alkalom van akkor többet. Ő 23 éves, én 19.

Kisebb testvérek ti is írhattok, hogy ilyen jófej-e a testvéretek.



2020. máj. 16. 14:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A nővérem adott nekem egyszer-kétszer anno és én is az öcsémnek. Általában akkor, ha anyáék valami miatt nem tudtak adni neki. Nem voltak otthon vagy hasonló vagy pl ha a városban futottunk össze csak úgy mert ők mentek a haverjaival kávézni/sörözni én meg szintén valamerre és volt nálam, akkor megkérdeztem kell-e. Plusz szülinapra ilyesmire, ha nincs konkrét kívánsága akkor pénzt küldök.
2020. máj. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém egyetemre jár, többször megkérdezten töle, hogy mire van szüksége és azt szokta mondni hogy kajára ezért időnként szoktam neki pennys ajándék kártyára pénz tölteni éd abból tud magának kaját venni.
2020. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy olyan időszak az életünkben, amikor testvérem még diák volt, én már nem. Akkor nálam lakott, nem kértem pénzt érte, a hűtőt is feltöltöttem, én vettem a mosószert, fürdőcuccokat, tisztítószereket - amiket ő is használt persze, lényegében otthon volt nálam. Ő is dolgozott a tanulás mellett, a diákmunkás pénzét megtarthatta - így tudtam segíteni neki. Hálás volt érte, jól jött neki.

Azóta eltelt lassan 20 év, neki lett családja, én egyedül vagyok. Mindenben számíthatok rá és a férjére, most ők tudnak segíteni nekem ha olyan munkát kell elvégezni- és jönnek is első szóra. Pénzt nem kell adnunk egymásnak, nem vagyunk rászorulva, de van egy fiuk, aki nekem ugye az unokaöcsém. Ő még csak 14 éves, neki szoktam adni zsebpénzre valót - pár ezer forintot, meg nagyobb ünnepekkor is, ha pénzt kér ajándék helyett (mert esetleg gyűjt valamire).

2020. máj. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkié hasznos volt.
2020. máj. 16. 21:07
 15/17 anonim ***** válasza:
Amikor öcsém még tanult én már nem, volt, hogy kifizettem neki a magánorvost, mert diákfizetésből nem tudta volna. De nem élt vissza vele, és ha én nekem most hirtelen nagyon szükségem lenne pénzre, akkor ő is adna kölcsön vagy ajándékba is. De nálunk viszonylag mindenki tudatos és van némi tartaléka.
2020. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Bátyámtól szoktam pénzt kapni,csak úgy. Eléggé szoros kapcsolatom van vele. Viszont hugommal se bátyám,se én nem tartjuk a kapcsolatot,mert ő a "valaki"...
2020. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
És az normális, hogy 26 évesen nem dolgozik valaki, csak a gép előtt ül és játszik, persze szülőknél, ellátva, ingyenélő...
2020. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!