Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csúnya dolog, hogy félekeny(ek...

Csúnya dolog, hogy félekeny(ek) vagyok(unk)?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy párom testvére idén házasodik. Mi párommal jövőre akarunk.

Mindkettőnknek fel kellene vennie a babavárót, ahhoz, hogy legyen elég pénzünk házat venni falun akarunk lakni 13 millió körül.


Na de most eladó lett egy számunkra tökéletes ház. Nagyon tetszik nekem és páromnak. Pont elég szoba, kert, garázs, pince, szupi konyha, fürdő és tök jó elrendezés, terasz, kiülő minden..


De sajnos mi nem tehetjük meg, hogy most megvegyük. Mert eddig keményen 5 milliónk van. A család nem tud segíteni nekünk. Párom tesójáék pedig most fognak házasodni nekik van elég pénzük rá, mert a párom tesójának a barátnőjének a szülei kifizetik! Pedig igazából összvagyonuk 2 millió a lány nem is dolgozott még sosem. És el vagyok keseredve, mert ha egy évvel később lenne és felvennénk a babavárót mi is kitudnánk fizetni.

Babavárót hamarabb nem tudnánk felvenni, mert kell 3 év munkaviszony. Mindkettőnknek csak kettő van eddig, mert egyetemen tanultunk idáig..:(


Szerintetek gonoszság ez? Majd talán leküzdöm ezt az érzést. De sajna ennél jobb ház nem nagyon van arrafelé.... se a vonzáskörzetben.


Meg a rossz érzés, hogy eleinte nem is tetszett nekik, meg ki voltak akadva, hogy ők falura nem költöznek, de aztán mikor mindenki mondta h milyen jó, meg mi is hogy bárcsak mi vehetnénk meg, hirtelen már úgy döntöttek ma megveszik.



2020. máj. 17. 15:43
1 2
 1/13 Metionin ***** válasza:
84%
Szerintem teljesen jogos, hogy ez most szar érzés nektek. Nekem is tök rossz látni ahogy velem egykorúak költöznek saját lakásba, amiért meg sem dolgoztak és aztán ők kérdezgetik tőlem, hogy miért lakom még albérletben...lol na vajon miért, mert alám nem raknak a szülők semmit. Akik megdolgoznak a dolgaikért, azokra sosem voltam irigy, de az ilyesmi igenis zavar. Ettől függetlenül el kell engedni, ha folyton ezen bosszankodnánk, akkor se lenne nekünk jobb. Na meg nektek nem muszáj ugyanott lakni. Költözzetek városba ahol magasabbak a fizetések vagy menjetek ki külföldre egy időre és gyűjtsetek. Utána vehettek ti is házat akár falun is ha ott szeretnétek lakni. De arra készülj fel, hogy a jövőben minden így lesz amit a tesódék meg fognak kapni a lány szülei révén. Gyerekek segge kinyalva stb.
2020. máj. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem jogos az életben valakik szerencsések mások szerencsétlenek. Ilyen babavárós hitelekre meg mennyien alapoznak, aztán meg csak néznek.
2020. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem jogos a féltékenység, de nagyon is megérthető, hogy elvagytok keseredve. Hiszen a ti álmotok, tervetek volt, de nektek még nem elérhető. Nekik igen. Ezért igencsak bosszantó, hogy csak az idő miatt nem tudtok lépni. Lépj túl rajta. Hidd el, amikor lesz lehetőségetek házakat nézni, mert megvan rá az anyagiak, akkor jönni fog majd jobb ház amit szeretni fogtok.
2020. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Az, tőlük meg elég bunkó, amit csinálnak. Persze valahol az is érthető, hogy nekik is kell lakás, de na
2020. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Vegyetek fel lakáshitelt vagy akár személyi kölcsönt, ennyire szerintem még azt is adnak.

Jövőre megházasodtok, felveszitek a babavárót, és előtörlesztésben kifizetitek belőle a lakáshitelt.


Ha ennél jobb ház nem lesz, akkor nem érdemes veszni hagyni, keresnék megoldást.

2020. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

az egyetem már beleszámít, ha megigéritek, hogy szülni fogsz vagy hármat. Ne foglalkozz mással, csak magaddal, a magatok jobb létével. Menj be egy ilyen közpobtba, ahol a babavárót lehet intézni, és előadod a helyzetet. Leckekönyvet vigyél.


Menni fog!


Sok szerencsét!

2020. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Igen, csúnya dolog. Semmi közötök ahhoz, hogy ők hogyan és miből élnek; nektek magatokkal kell foglalkoznotok.
2020. máj. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Rendben köszönjük a válaszokat!

Csak sajnos azon a környéken nem nagyon vannak jó házak:) Szó szerint versengés megy értük😊

De elfogadjuk, a szerencse velük volt:) Majd egyszer hamarosan reméljük nekünk is lesz jó lehetőségünk. :)

Még úgy sincs itt az ideje.

2020. máj. 17. 17:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézzetek meg babaváró hitelt más banknál is az egyetem is számít! Mi végül nem vettük fel de nekünk ha jól emlékszem azt mondtak hogy 8 hónapnak számolják :)

Úgy már meg kell lennie.

2020. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Érthető, hogy kicsit rosszul esik, ettől még nem leszel rossz ember. Amúgy tuti, hó lesz egy másik ház ami megtetszik és örülni fogsz neki, hogy nem ezt vettétek meg.
2020. máj. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!