Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tudom hogy nem egy kedves...

Tudom hogy nem egy kedves dolog, de megtettem. Most ezek utàn mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
A húgom nemsokára 16 lesz. Tegnap mikor bementem hozzá mert picit túl hangos volt a zene láttam hogy sír, és naplót írt az ablakában ülve. Mondta hogy ne kérdezzem, de tudom a naplójába mindent leír. Ezért úgy döntöttem hogy este, mikor már alszik, bele olvasok egy picit visszamenőleg. Kiderült hogy nagyon szerelmes egy srácba, de elmondta és szerinte nagyon nagyon beégett és csak rontott a helyzeten. De én ismerem ezt a srácot, beszéljek vele? Hozzak nekik össze titokban egy randit? Azt szeretném hogy boldog legyen a húgom, mit tegyek? 20/F

2020. márc. 14. 01:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ne szolj a sracnak

ne avatkozz bele

csak szeresd a hugodat, es igyekezz megvigasztalni, amikor latod, hogy szomoru

2020. márc. 14. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bele ne avatkozz! Rosszul sülhet el.
2020. márc. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Ne avatkozz bele.

Nem kellett volna a naplójaba se beleolvasnod.


Tegyük fel mi van ha beszélsz vele?

Ez utólag úgyis kiderül, akkor meg felmerül a kérdés: te ezt honnan tudtad...

Ha a srác csak sajnálatból megy el a randira, abból is fájdalom lesz.


Sajnos hagyni kell, hadd élje át ezeket az érzéseket. Idővel eljön, akire vágyik.

2020. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, nehogy!


Ha a srácnak tetszik, úgyis randizni fognak előbb-utóbb. De az alapján, hogy a húgod úgy érzi, beégette magát, sajnos valószínű, hogy a fiúnak nem jön be. Lehet, hogy szép meg aranyos, de akkor sem. Van ilyen.


Nem tartottad tiszteletben a magánéletét és a kérésére fittyet hányva beleolvastál a naplójába, ez még a kisebbik baj.


Azzal, hogy beszélsz a fiúval, a háta mögött intézed a húgod életét, mint valami gyámság alatt lévő félkegyelmű debilnek. Ne kezeld őt így, nem hülye.


És tényleg úgy gondolod, hogy ha a kérésedre sétálgat mellette kicsit a fiú, attól gombnyomásra boldog lesz, mert csak az kell neki, hogy megnézhesse közelről?


Ne nézd már őt ilyen egyszerűnek! Könyörgöm, ez nem egy játékpóni, amit nem kaphat meg, de kicsit játszhat vele a boltban, és a húgod nem ötéves, és mégegyszer: nem hülye. Ha összehozol neki egy szánalomrandit, az rettenetesen megalázó, hihetetlenül kínos, és még nagyobb égés lesz számára, mint bármi ami eddig történt. Képzeld magad a helyébe.


Ha nem tudja, hogy te hoztad össze, akkor is érezni fogja, hogy szánalomrandi, mert az őszinte vonzalmat nem lehet tettetni. Ráadásul gondolom arra nem akartad rábeszélni a srácot, hogy legalább néhány hónapig járjon is vele.


Édes bátyusnak tűnsz, az aggódásod a húgodért szívmelengető, ezért a naplóba beleolvasást még talán bocsánatos bűnnek is tartom. De kérlek, ennél sokkal értelmesebb és komplexebb érzelemvilágú emberként tekints a húgodra, ne tündéri óvodásként, akit megvigasztal egy fagyi, ha lehorzsolja a térdét.


#1 válaszoló jól mondja, beszélgess vele. Csak normálisan, ahogy szoktál. Most emiatt az eset miatt valószínűleg bénának, "gáznak", szerethetetlennek érzi magát. Ezen sokat segít bármilyen olyan közeg, ahol azt érzi, hogy elfogadják, szeretik, értékesnek tartják, mert innen tudhatja meg, hogy valójában nincs vele semmi baj.

Szeresd, építsd (vissza) az önbizalmát, légy az a biztos családi-érzelmi háttér, ami megalapozza az élet többi területén is a magabiztosságát és segít feldolgozni a kudarcokat. Az életét viszont neki kell intéznie.

2020. márc. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hülye ötlet, mert ha később kiderül, hogy bele avatkoztál az életébe, nagyot fog csalódni benned és örökre elveszítheted a bizalmát! (Amúgy ide tartozik az is, hogy elolvastad a naplóját...)

Ha nekem olyan bátyám lenne, aki törődik velem, inkább az esne jól, ha egyszerűen csak mellettem állna és megvígasztalna, amikor kell (Figyelj tesó, láttam, hogy tegnap sírtál, akkor nem akartalak zavarni, nem tudom, mi a baj, de remélem tudod, hogy rám mindig számíthatsz, ha segítségre van szükséged, ugye tudod?) Ha valamiképpen segíteni tudsz neki, úgyis el fogja mondani.

2020. márc. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem egy kedves dolog???

Én inkább bűnnek mondanám!

2020. márc. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Semmi közöd hozzá.
2020. márc. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem szereti ha beleszólnak a dolgaiba. Te csak támogasd, hallgasd meg, lásd el tanáccsal ha igényli.
2020. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Vegyél egy nagy bödön fagyit / egy tálca sütit és ma este nézzétek meg a bajos csajokat együtt és nevessetek. Ennél többet ne tegyél, ne avatkozz bele, nem a te dolgod.
2020. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Öleld át, mond meg neki, hogy ő a legjobb hugica az egész világon és senki nem bánthatja meg, mert azt szétszeded. Ha akar róla beszélni, szívesen meghallgatott, de ha nem azt is tiszteletben tartod. Nem tudatja meg, hogy bele olvastál a naplójába a sráccal meg ne beszélj. Túl kell ezen esnie.
2020. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!