Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Fogadjam el így a nőveremet?

Fogadjam el így a nőveremet?

Figyelt kérdés

Nagyon makacs, kontrollmániás, okoskodó nő.

Mikor terhes lettem, láttam örül neki, odáig van most is a babáért, de mindenbe beleszólt, most legutóbb lecseszett a páromat miért hívtam apunak. ( viccesen a baba nevében mondtam vmit) nővérem kiakdt, később írta, nagyon csúnya az apu szó, apának hívjam, ez csak egy jó tanács, mert szebb. Miközben ő is apuzza apánkat, a párom is az apját. Miért ettem tiramisut? Felpörög a baba tőle... meg ilyenek.

Miért sétáltam X helyen, ott sok a cigány, meg fognak támadni. ( egyet se láttam ) bárhol bármikor megtámadhatnak, mondtam én. Egyik szombaton ebédre mentünk apumhoz, nővérem mikor megtudta, megint adott egy "jó tanácsot". Vasárnap menjünk a párom szüleihez, mert úgy "illik". Na én erre durvábban reagáltam, ez már sok(k) volt. Egész életében ilyen volt. Anyukámmal, apukámmal is. Ők elfogadták, mondjuk anyukámat néha zavarja. Úgy érzem hülyének, butának néz engem és a férjemet. Irányitani akar. Tudom még jobban a sarkamra kellene állnom, de vmiért nem tudok. Azt mondják, ne foglalkozzak vele, ő ilyen.

De engem idegesít. Tudom hogy nem normális, de mégis a testvérem. Hogyan tudnám "okosan" kezelni az ilyen szituációkat?



2020. júl. 12. 16:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
86%

Ötletek:

1.Hagyd figyelmen kívül, mintha nem is mondott volna semmit.

2.Ritkítsd a találkozásokat.

3.Vágj vissza olyasmivel, ami érzékenyen érinti, vagy akár minden esetben azzal: Te ezt nem tudhatod, mert nincs gyereked. Ahhoz, hogy tanácsot tudj adni, meg kellett volna élned az anyaságot. /Te ehhez nem értesz. (Azt kell, hogy érezze, hogy nem tartod "szakértőnek", fölöslegesen fontoskodik.)

4.Vágj vissza valami döbbenetes képtelenséggel: Pl. Direkt azért eszem tiramisut, hogy felpörögjön a baba, mert olyankor olyan édes! Ráadásul az én s.ggemre nem nő tőle akkor hájgombóc, mint a tiédre. - Direkt azért mentünk arra sétálni, mert vártam, hogy megtámadnak, kell a kaland a gyereknek. - Azért hívom "apunak", mert gyűlölöm. Szerintem te is azért hívod apukánkat apunak, mert gyűlölöd, nem?

5.Fentiek tetszés szerinti kombinációja.

2020. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Tök egyszerű. Kezdd el te is kéretlen "jó tanácsokkal", véleményekkel bombázni. Én rögtön ezzel kezdeném: "Jucikám, nem gondolkoztál még azon, hogy összeköltözz Józsival? Évek óta együtt vagytok, jegyben is jártok... igazán ILLENE már." Mindezt ártatlan tekintettel, angyali mosollyal arcodon.
2020. júl. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!