Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Le kellene mondanom az orokseg...

Lachesys kérdése:

Le kellene mondanom az oroksegrol a (fel)noverem javara?

Figyelt kérdés

a sztori: en 26 vagyok, anyam 10 eve meghalt, ekkor apam (anyam utolso keresere) a lakasbol az o reszet meg anya halal elott anya nevere iratta. igy mikor anya meghalt, en lettem a lakas tulajdonosa.

van apanak egy masik gyereke, o most ~50 eves, aki igy a lakasbol nem orokolt. apam nem mondta el neki ezt, amin en elegge meglepodtem... nincs amugy koztunk harag, de nem vagyunk testveri viszonyban, nem egyutt nottunk fel, kb egy ismeros nekem a noverem.

ezen kivul 6 millio ft maradt apa utan meg, amit felesben orokolnenk. a noverem azt szeretne, hogy mondjak le a penzrol hisz a lakas az enyem. en eleinte hajlottam erre, de azert eleg csunya megszolalasai voltak (pl apam halala napjan mar mondta, h akkor a lakast majd eladom es kifizetem ot, stb, eleg kinos volt megmondani h az en nevemen van.) egyreszt van baratom aki azt mondja legyek nagyvonalu hisz a lakas az enyem, de noverem viselkedese felcsheszett oszinten szolva.... nem en tehetek rola h igy alakult... es amugy nem is nagyon hivta apamat, hetente egyszer fel orara. beugrottak, de soha egy huslevest, egy sutit nem hozott apamnak. nem tudom :(



2020. júl. 15. 15:02
 91/147 anonim ***** válasza:
40%
Én sem értem tényleg, hogy minek magyarázza is. Lassan már a teljes életét elmeséli, és kiderül, hogy ő a szegény kis bántott Hamupipőke, a nővére meg a gonosz mostoha.
2020. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/147 anonim ***** válasza:
91%
Én nem háborgatnám a papíron megállapított adatokat. Ott szerepel, hogy mi az örökség és azt milyen arányban osztjátok el. A lakás nem szerepel benne. A féltestvéred hoppon maradt, de apád döntéséért nem neked kell fizetned. Kiakadt, hát tegye. Te pedig fogadd el azt, amit neked szántak és gyászold el apádat. Harcolni felesleges.
2020. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/147 anonim ***** válasza:
57%

mostohabátyjának a kötelesrészt sem akarta kifizetni mert ott meg ő lett kizárva az öröklésből


és el feljogosít téged arra, hogy most ő legyen kizárva..nemdebár

2020. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/147 A kérdező kommentje:
nem azt mondom, hogy csak ő a rossz, de én itt mindennek ki vagyok kiáltva. vagy ti is úgy viselkednétek hogy 25 ezer ftot is elkértek a tesótoktól aki nem dolgozik mert így fair? bármit írok ő hogy viselkedik velem, az nem számít, bezzeg az ide tartozik hogy én mit tanultam meg biztos abban is szhar vagyok. azért ti is eléggé egyoldalúan véditek.
2020. júl. 15. 20:50
 95/147 anonim ***** válasza:
27%
Őszintén szólva minel többet kommentelsz, annál inkább kamu szagú lesz a történet
2020. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/147 A kérdező kommentje:
bár kamu lenne...
2020. júl. 15. 20:57
 97/147 anonim ***** válasza:
88%
Nem, csak azt nem értjük - szerintem - sokan, hogyha neked már meg van a döntés a fejedben, akkor minek akarsz mindenkit ennek a helyességéről meggyőzni? Olyan, mintha a saját lelkiismeretedet nyugtatgatnád, mintha te is éreznéd, hogy valami nincs ezzel rendben. A testvéred nem olvassa a kérdést, nem tudja megvédeni magát, elmondani az ő nézőpontját, sérelmeit, csak a te eléggé egyoldalú meglátásodból tudunk kiindulni. Én nem szidtalak egyszer sem, azt sem mondtam meg, hogy szerintem mit csinálj, nem minősítettelek. Te ismered a legjobban a történteket, okokat, embereket ebben a sztoriban, ez alapján dönts. Azon inkább elgondolkodnék, ha a barátaim tanácsolnák, hogy adjam oda a pénzt. Valószínűleg ők ismernek téged, a körülményeket annyira, hogy valamire alapozva mondják ezt.
2020. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/147 A kérdező kommentje:

igen, lelkiismeretfurdalásom van, elmondtam, értem a nővérem nézőpontját is. de ő nem családként viselkedett, apám is rengetesgszer szomorú volt, mert a barátnőjét minden nap hívták a lányai-unokái, apámat jó ha hetente-kéthetente felhívta nővérem, és csak akkor lettek ezek a heti félórás látogatások is, amikor már beteg lett. érzem, hogy igazságtalan ez így de közben azt is, hogy a nővérem nem volt igazán családtag, nem érdeklődött apám felől, nem segített neki.... én voltam itt vele, én ápoltam, kísértem a kórházba.... mivel vezetni nem tudok a vége felé, mikor apának már nehezére esett bemenni bkv-val és nem akartunk mindig taxit fizetni eljött érte kocsival ő vagy a barátja, de ennyi. anyám már 10 éve meghalt, én sosem álltam apám és a nővérem közé, mégsem jött hozzánk többször, nem kereste őt... és az vívódik bennem, hogy mégis az apám lánya ő is, és hogy hogy viselkedett velünk.

a barátnőm családját meg rokonok semmizték ki, ezért ő abból a szemszögből látja a helyzetet, érthető ha érzelmileg jobban együttérez a nővéremmel.

2020. júl. 15. 21:11
 99/147 anonim ***** válasza:
68%
Ne hallgass azokra, akik szerint jár neki. Nem, nem jár, apád arra hagyta, akire ő akarta, főleg, ha ebben még olyan pénz is van, ami anyukádhoz köthető. Nem lesz a nővéred hálás, sőt még röhögne is magában, hogy milyen kis hülye vagy. Ne tartsd vele egyáltalám a kapcsolatot, hagyatéki után felejtsd el, ahogy ő is lelépne a pénzzel. Milyen testvéri kapcsolatról beszélnek itt sokan, a lánya lehetne, mégha édestesvérek lettek se alakult volna ki valami nagy lapcsolat, nemhogy így. Kérdező, apukád akarta így, hogy ne bántsa a lelkiismeretedet, vedd úgy, hogy ez az ő akarata.
2020. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/147 anonim ***** válasza:
68%

Alapveto h az eleteben mindenki azt csinal a vagyonaval amit akar!!!!

Pont

A lerdezo apja a sajat vagyonaval a halala elott igy rendelkezett es igy oldotta meg.

Vagyis ezen nincs mit szegyelnie a Kerdezonek!!!!


Az apanak nem volt beszamolasi kotelezetseges egyik gyereke fele sem h mit tett vagy nem tett a vagyonaval!!!


A Kerdezo helyeben en azt a 6 millat is minnel lejebb vinnem ha van ra torvenyes modom. Leven amit a nover tett az etikatlan.

2020. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!