Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Le kellene mondanom az orokseg...

Lachesys kérdése:

Le kellene mondanom az oroksegrol a (fel)noverem javara?

Figyelt kérdés

a sztori: en 26 vagyok, anyam 10 eve meghalt, ekkor apam (anyam utolso keresere) a lakasbol az o reszet meg anya halal elott anya nevere iratta. igy mikor anya meghalt, en lettem a lakas tulajdonosa.

van apanak egy masik gyereke, o most ~50 eves, aki igy a lakasbol nem orokolt. apam nem mondta el neki ezt, amin en elegge meglepodtem... nincs amugy koztunk harag, de nem vagyunk testveri viszonyban, nem egyutt nottunk fel, kb egy ismeros nekem a noverem.

ezen kivul 6 millio ft maradt apa utan meg, amit felesben orokolnenk. a noverem azt szeretne, hogy mondjak le a penzrol hisz a lakas az enyem. en eleinte hajlottam erre, de azert eleg csunya megszolalasai voltak (pl apam halala napjan mar mondta, h akkor a lakast majd eladom es kifizetem ot, stb, eleg kinos volt megmondani h az en nevemen van.) egyreszt van baratom aki azt mondja legyek nagyvonalu hisz a lakas az enyem, de noverem viselkedese felcsheszett oszinten szolva.... nem en tehetek rola h igy alakult... es amugy nem is nagyon hivta apamat, hetente egyszer fel orara. beugrottak, de soha egy huslevest, egy sutit nem hozott apamnak. nem tudom :(



2020. júl. 15. 15:02
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/147 anonim ***** válasza:
33%
55ös, az exfeleség meg mereszti tovább a kiöregedő kufferját a házban ahonnan kiüldözte a férjet :-D
2020. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/147 anonim ***** válasza:
92%
Fordított esetben neked se adna.
2020. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/147 A kérdező kommentje:

a lakas pesti panellakas. kb 30 milliot er.


amugy mikor apam elt meg, beszeltunk rola h baratommal ossze akarnank koltozni, es noveremnek ugye alberetben ki van adva az egyik lakas. apam kerte h ha lediplomaztam hadd menjunk oda a baratommal. nem ingyen hanem mondjuk havi 100ert. noverem meg erre is huzta a szajat h neki semmi baja az alberlojevel. (nem azonnal kellett volna elkuldenie volt addig meg 1 ev)


ennyit a csaladi osszetartasrol.

azthiszem tenyleg dontottem.

2020. júl. 15. 16:56
 64/147 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, hogyan döntöttél, de azt tedd meg!
2020. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/147 anonim ***** válasza:
26%
Én biztosan nem túrnám ki az örökségéből. Számold ki, hogy most mennyit ér a lakásod 1/3-a, ami neki járna. Ha több, mint 6 millió akkor add neki a 6ot. Az, hogy Anyád megfűzte Apádat, hogy a nővérdet túrjátok ki az örökségéből az 1 dolog, te még jóváteheted.
2020. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/147 anonim ***** válasza:
22%
Itt nem a családi összetartásról van szó, hanem, hogy pénzéhes vagy és kitúrod a saját testvéresd. Mindenki visszakapja az élettől azt ne feledd!
2020. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/147 anonim ***** válasza:
44%
65ös, akkor gondolom természetesen a nővér is fizesse ki a kérdezőt abból a lakásból amit meg ő örököl igaz?
2020. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/147 A kérdező kommentje:
igy vegiggondolva hogy ő hogy viselkedett velem (soha nem testvérként, semmiben nem segitett, lásd albérletes példa, ennyit se tett volna meg értem hogy én legyek albérlőként az ő lakásában) nem érzem azt hogy nekem törnöm kéne magamat. mielőtt apám meghalt ment a mézesmázasság a gyereide gyereoda (mikor apám már nagyon beteg volt), se előtte se utána nem hívott programozni. ha megszorulnek nem segitene ez fix. a saját gyerekétől is sajnálja a pénzt, hát még rajtam mit segitene ha bajom lenne?
2020. júl. 15. 19:39
 69/147 anonim ***** válasza:
10%

Jó, oké, anyád nem akarta, hogy tizenéves gimnazistaként utcára kerülj (bár nem értem, miért kerültél volna, ha akkor is megöröklöd a há háromnegyedét.)


De nàr nem vagy 17 éves gimnazista, és dönthetsz úgy, hogy odaadod a tervérednek azt a negyedrészt, ami etikailag járna neki. Ne felejtsd el, Isten látja a döntéseid.

2020. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/147 A kérdező kommentje:
amúgy meg én nem túrtam ki semmiből, ha elolvastad a történetet láthatod hogy nem én áskálódtam őellene, nem az én művem ez az egész. megkapja a pénz felét (pedig még ezt is ha akarnám kevesebb lenne, mert abban a pénzben benne van annak a háznak az ára amit az anyai nagyapámtól örököltem, és az árvasági amit apám nekem gyűjtött)....
2020. júl. 15. 19:41
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!