Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Le kellene mondanom az orokseg...

Lachesys kérdése:

Le kellene mondanom az oroksegrol a (fel)noverem javara?

Figyelt kérdés

a sztori: en 26 vagyok, anyam 10 eve meghalt, ekkor apam (anyam utolso keresere) a lakasbol az o reszet meg anya halal elott anya nevere iratta. igy mikor anya meghalt, en lettem a lakas tulajdonosa.

van apanak egy masik gyereke, o most ~50 eves, aki igy a lakasbol nem orokolt. apam nem mondta el neki ezt, amin en elegge meglepodtem... nincs amugy koztunk harag, de nem vagyunk testveri viszonyban, nem egyutt nottunk fel, kb egy ismeros nekem a noverem.

ezen kivul 6 millio ft maradt apa utan meg, amit felesben orokolnenk. a noverem azt szeretne, hogy mondjak le a penzrol hisz a lakas az enyem. en eleinte hajlottam erre, de azert eleg csunya megszolalasai voltak (pl apam halala napjan mar mondta, h akkor a lakast majd eladom es kifizetem ot, stb, eleg kinos volt megmondani h az en nevemen van.) egyreszt van baratom aki azt mondja legyek nagyvonalu hisz a lakas az enyem, de noverem viselkedese felcsheszett oszinten szolva.... nem en tehetek rola h igy alakult... es amugy nem is nagyon hivta apamat, hetente egyszer fel orara. beugrottak, de soha egy huslevest, egy sutit nem hozott apamnak. nem tudom :(



2020. júl. 15. 15:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/147 anonim ***** válasza:
92%
Miért kéne lemondanod a pénzről? Fele-fele és kész. A lakásból neki amúgy is csak 1/3 része lett volna, ha meg nem törődött apátokkal akkor ne is követeljen.
2020. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/147 anonim ***** válasza:
94%
Hivatalosan nem tartozol neki semmivel, egyedül a jóindulatodon múlik, hogy mit osztasz meg vele.
2020. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/147 anonim ***** válasza:
95%
A helyedben nem mondanék le róla. A lakás gyerek korodban került a nevedre, nem te játszottad ki az örökségből.
2020. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/147 anonim ***** válasza:
6%

Magyarul megloptátok és pont az örökséggel. és megint a biblia.

Hallottál 2x-es családi átokról-élő példái vagytok.


Nincs új a nap alatt, és még mondja azt valaki, hogy az ember nem a saját élete kovácsa-egy szeget ki is lehet venni a koporsóból, de bele is lehet tenni. Ti az utóbbiak vagytok.

2020. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/147 anonim ***** válasza:
92%

Ha jól értem ez a szüleid közös lakása volt, ahol te nőttél fel. Az idősebb testvérnek ehhez semmi kötődése.

Ő majd azt örökli, amit az anyukája hagy rá. Te se fogsz abból kapni.

A pénz felét adnám, ahogy hivatalosan is jár.

2020. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/147 A kérdező kommentje:
en mivel loptam meg mar neharagudj??? gyerek voltam, semmi beleszolasom nem volt. anyma meghalt mikor 15 voltam, itt maradtam egy akkor 65 eves apaval, anyam nyilvan azt akarta ha elarvulok meg 18 elott legalabb legyen hol laknom!! nem en beszeltem ra apamat erre, az o dontese volt....
2020. júl. 15. 15:18
 7/147 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a kérdést már feltetted egyszer és akkor is írta mindenki, hogy nem kell lemondanod semmiről.
2020. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/147 A kérdező kommentje:
nem itt tettem fel de igen. a legjobb baratnom meg azt mondja oda kene adnom a penzt es meg mindig orlodom es lelkiismeretfurdalasom van...
2020. júl. 15. 15:23
 9/147 anonim ***** válasza:
4%
Én odaadnám. Ha egy gyerek és a szülője közt elmérgesedik a viszony, arról általában a szülője tehet. A nővéred valszeg nem véletlen távolodott el az apjától.
2020. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/147 anonim ***** válasza:
94%
Eddig se voltatok jóban, nem kell vele beszélgetni. Lemegy a hagyatéki, mindenki megkapja, ami jár neki és élitek tovább az életeteket. Ha apukád azt akarta volna, hogy ő is örököljön a házból vagy a pénzét csak neki szánta volna, akkor erről még életében rendelkezett volna, de mivel épp, hogy úgy intézte, hogy a lakás kizárólag a tiéd legyen, ezért neked ezt nem kell felülbírálni és neki sem.
2020. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!