Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Le kellene mondanom az orokseg...

Lachesys kérdése:

Le kellene mondanom az oroksegrol a (fel)noverem javara?

Figyelt kérdés

a sztori: en 26 vagyok, anyam 10 eve meghalt, ekkor apam (anyam utolso keresere) a lakasbol az o reszet meg anya halal elott anya nevere iratta. igy mikor anya meghalt, en lettem a lakas tulajdonosa.

van apanak egy masik gyereke, o most ~50 eves, aki igy a lakasbol nem orokolt. apam nem mondta el neki ezt, amin en elegge meglepodtem... nincs amugy koztunk harag, de nem vagyunk testveri viszonyban, nem egyutt nottunk fel, kb egy ismeros nekem a noverem.

ezen kivul 6 millio ft maradt apa utan meg, amit felesben orokolnenk. a noverem azt szeretne, hogy mondjak le a penzrol hisz a lakas az enyem. en eleinte hajlottam erre, de azert eleg csunya megszolalasai voltak (pl apam halala napjan mar mondta, h akkor a lakast majd eladom es kifizetem ot, stb, eleg kinos volt megmondani h az en nevemen van.) egyreszt van baratom aki azt mondja legyek nagyvonalu hisz a lakas az enyem, de noverem viselkedese felcsheszett oszinten szolva.... nem en tehetek rola h igy alakult... es amugy nem is nagyon hivta apamat, hetente egyszer fel orara. beugrottak, de soha egy huslevest, egy sutit nem hozott apamnak. nem tudom :(



2020. júl. 15. 15:02
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/147 A kérdező kommentje:
mit nem értesz ezen? el kellett volna adnom a lakást, őt nem érdekelte volna hogy én hova megyek azután, hogy vidékre kell esetleg költöznöm szülők nélkül, nem várta volna meg az érettségit sem...
2020. júl. 15. 19:42
 72/147 anonim ***** válasza:
35%

Jó, azért ne dramatizáld túl, nem kellett volna eladnod a lakást.

Teljesen felesleges itt hakniznod az igazadért; mindent nem érdekel, hogy hogyan döntesz. Véleményt kérdeztél, véleményt adtunk. Ne vergődj már itt. Nem kell minket meggyőzni.

2020. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/147 A kérdező kommentje:

szerinted ha az övé a lakás egynegyede és én nem tudom kifizetni neki, akkor nem kell eladni a lakást? ez így működik, el kell adni, ha nem tudom kifizetni.


oké, véleményt kértem, de az nem vélemény hogy én kitúrom őt, mert nekem ebbe nem volt beleszólásom.

2020. júl. 15. 19:48
 74/147 anonim ***** válasza:
25%
akkor nem volt. de most van..vagyis lenne
2020. júl. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/147 anonim ***** válasza:
43%

De fogd már fel, hogy most meg van beleszólásod.


Amúgy sem tudom, mit vered magad azon, hogy mi lett volna veled árva gimnazistaként, miközben nem is halt meg apád akkor. Azt se tudhatod, hogy reagált volna a testvéred, csak bemagyarázod magadnak, hogy kirakott volna, mint ahogy most bemagyarázod magadnak ezt az árva gimnazista szöveget



Tök mindegy, milyen teóriákat állítasz fel visszamenőleg, ez semmit nem változtat azon, hogy apádnak ő ugyanolyan gyereke volt, mint te vagy, tehát erkölcsileg járna neki az apja örökségének fele a lakásból is. Ezt te is tudod. És lehet, hogy akkot nem te túrtad ki az örökségéből, de most épp azt teszed.


Csak mondom, Isten mindent lát, előle nem lehet elbújni.

2020. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/147 anonim ***** válasza:
21%

"szerinted ha az övé a lakás egynegyede és én nem tudom kifizetni neki, akkor nem kell eladni a lakást? ez így működik, el kell adni, ha nem tudom kifizetni."


Ez úgy működik, hogy amíg kiskorú vagy, addig nem köteleznek ilyesmire, ha amúgy utcára kellene menned.


De most már teljesen felesleges ezen vitatkozni, ügyesen kisemmizted a testvéredet. Gondold ide a tapsot.


Új sor, nagybetű.

2020. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/147 A kérdező kommentje:
igen, ha ő normálisan viselkedett volna, ha mikor én (vagyis igazából apám, mert én tudtam h tök felesleges kérni, de apám erősködött h csak család... haha) kértem valamit akár egy pillanatra is elgondolkodik rajta, ha nem csak akkor vagyok fontos mikor vigyázni kell a háziállatára, ha nem úgy jön be apám halála napján h eladom a lakást, és a temetési költség maradékát amire 160 ezret odaadtam neki nem akarja még kettéosztani mikor akkor azt sem tudtam miből fizetem ki a jövő havi rezsit.... igen akkor nem is gondolkodnék.... de ezek eléggé rosszul estek és nem azt erősítik bennem hogy legyen nagyvonalú.
2020. júl. 15. 19:58
 78/147 anonim ***** válasza:
89%
gyámság alá kerültél volna kérdező, 17 évesen, és nincs az a gyámhivatal, aki engedte volna, hogy kitúrjanak a lakásból.
2020. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/147 A kérdező kommentje:

15 évesen mégis mivel semmiztem ki te nagyon okos? látom a szövegértelmezés nem megy. de az tök normális hogy ő az apám halála napján már eladatná a lakást, ugye? én vagyok a gonosz kisemmiző liba.... igen...


nem mesélem be, a mostohabátyjának a kötelesrészt sem akarta kifizetni mert ott meg ő lett kizárva az öröklésből, apám adott neki kölcsön végül hogy ne kelljen hitelt felvennie.

2020. júl. 15. 20:01
 80/147 anonim ***** válasza:
38%

Draga Kérdező.


Miután apad elfelejtette felvilágosítani a nővéredet arrol a nem kicsit l3nyeges tényről, hogy konkrétan kisemmizte az ingatlanból, honnan a jó égből kellett volna ezt neki tudnia? Evidens, hogy a többek által örökölt ingatlant eladják és elosztják az árát.

A temetés költségeit pedig mindig az öröködön viselik egyforma mértékben.

2020. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!