Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Le kellene mondanom az orokseg...

Lachesys kérdése:

Le kellene mondanom az oroksegrol a (fel)noverem javara?

Figyelt kérdés

a sztori: en 26 vagyok, anyam 10 eve meghalt, ekkor apam (anyam utolso keresere) a lakasbol az o reszet meg anya halal elott anya nevere iratta. igy mikor anya meghalt, en lettem a lakas tulajdonosa.

van apanak egy masik gyereke, o most ~50 eves, aki igy a lakasbol nem orokolt. apam nem mondta el neki ezt, amin en elegge meglepodtem... nincs amugy koztunk harag, de nem vagyunk testveri viszonyban, nem egyutt nottunk fel, kb egy ismeros nekem a noverem.

ezen kivul 6 millio ft maradt apa utan meg, amit felesben orokolnenk. a noverem azt szeretne, hogy mondjak le a penzrol hisz a lakas az enyem. en eleinte hajlottam erre, de azert eleg csunya megszolalasai voltak (pl apam halala napjan mar mondta, h akkor a lakast majd eladom es kifizetem ot, stb, eleg kinos volt megmondani h az en nevemen van.) egyreszt van baratom aki azt mondja legyek nagyvonalu hisz a lakas az enyem, de noverem viselkedese felcsheszett oszinten szolva.... nem en tehetek rola h igy alakult... es amugy nem is nagyon hivta apamat, hetente egyszer fel orara. beugrottak, de soha egy huslevest, egy sutit nem hozott apamnak. nem tudom :(



2020. júl. 15. 15:02
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/147 anonim ***** válasza:
0%
Ki volt ez már találva akkor is, hogy csak te legyél védve. Okos nő volt édesanyád.
2020. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/147 A kérdező kommentje:

igen, az volt, de valszeg inkabb aggodott hogy mi lesz velem ha apam is meghal. 15 voltam. ha 30 vagyok nem hiszem hogy ez az egesz megtortent volna, nem mar a hazvasarlaskor beszelte ra apamat, hanem amikor haldoklott. ha ezert szamitonal belyegzitek legyen.


szerintem az egesz helyzet elegge elcsheszett, mert most en vagyok rossznak kikialtva, pedig amig apam elt, mondtam neki hogy jo akkor a penzt hagyja a noveremre. megsem irt ilyen vegrendeletet. es most akkor en dontsem el, hogy lemondok-e a jogos oroksegemrol es arrol a penzrol amit arvasagi segelykent kaptam, hogy a noverem kompenzaljam.... nem igazan egyszeru dontes. foleg ugy nem, hogy nem jo a viszonyunk, es nekem mar fiatalkent egy szulom sincsen...

2020. júl. 17. 14:09
 143/147 anonim ***** válasza:
70%

Én értelek. Más a jog és más az erkölcs. Igazságtalan, hogy ezzel így most neked kell foglalkoznod, mert vele sem te voltál igazságtalan, hanem a szüleid. Te most arról dönthetsz, hogy leszel-e jobb ember, mint ők voltak.

Hirtelen most nagyon haragszol, és támadve érzed magad, mert ő nem volt jó testvéred, de annak szintén sem nem te, sem nem ő nem az oka, hanem a szüleid. Ugyanúgy, ahogy most ő érzi magát sértettnek, hogy kimismásolták abból, ami neki is járna. Talán csalódott felindultságában érthető, hogy neheztel, és veled fizetteti ki, hogy eltemesd azt, aki semmibe vette. Főleg, hogy azért nagyrészt neked marad minden. Csak, ha egy kicsit belegondolsz, hogy neked hogy esne. De én nem akarom megmondani, hogy mit csinálj, úgysem lesz jó viszonyotok soha. Tök mindegy, hogy haragszik-e.

2020. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/147 anonim ***** válasza:
73%
Az árvasági összegét kivenném, mert az független a szüleid ügyeskedésétől, az neked jár. A maradék viszont a lelkiismereteden múlik. Nincs jó döntés, csak rossz és rosszabb. Válaszd a számodra kevésbé rosszat és távolodj el érzelmileg a reakciójától.
2020. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/147 A kérdező kommentje:
csak ha szamoltok, noverem azzal nincs elorebb ha kiveszem az oroksegbol azt a penzt ami viszont olyan forrasokbol vam amihez neki abszolute semmi koze nincs. az anyai nagyapam hazanak ara es az arvasagi osszege kb pont annyi, amennyit akkor kapnek ha felezunk. de szerintem ertheto hogy errol a penzrol meg azert vonakodom lemondani mert tenyleg semmi koze hozza hogy en az anyai nagyapamtol mit orokoltem.... szoval nincs jo valasztas tenyleg...
2020. júl. 17. 16:02
 146/147 anonim ***** válasza:
54%

De van jo valasztas

Ami a jog szerint teged illet az a tied

A maradek mehet felesbe.


Ennyi nem tobb

Es nem legyen erv az h kedveled e vagy sem. Az nem szamit a jog szerint.

2020. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/147 anonim ***** válasza:
0%

Ne adj neki semmit.

Ha apád úgy akarta volna, hogy a másik gyerek örökölje ezt meg ezt, akkor úgy csinálta volna, hogy örökölje.

2020. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!