Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Le kellene mondanom az orokseg...

Lachesys kérdése:

Le kellene mondanom az oroksegrol a (fel)noverem javara?

Figyelt kérdés

a sztori: en 26 vagyok, anyam 10 eve meghalt, ekkor apam (anyam utolso keresere) a lakasbol az o reszet meg anya halal elott anya nevere iratta. igy mikor anya meghalt, en lettem a lakas tulajdonosa.

van apanak egy masik gyereke, o most ~50 eves, aki igy a lakasbol nem orokolt. apam nem mondta el neki ezt, amin en elegge meglepodtem... nincs amugy koztunk harag, de nem vagyunk testveri viszonyban, nem egyutt nottunk fel, kb egy ismeros nekem a noverem.

ezen kivul 6 millio ft maradt apa utan meg, amit felesben orokolnenk. a noverem azt szeretne, hogy mondjak le a penzrol hisz a lakas az enyem. en eleinte hajlottam erre, de azert eleg csunya megszolalasai voltak (pl apam halala napjan mar mondta, h akkor a lakast majd eladom es kifizetem ot, stb, eleg kinos volt megmondani h az en nevemen van.) egyreszt van baratom aki azt mondja legyek nagyvonalu hisz a lakas az enyem, de noverem viselkedese felcsheszett oszinten szolva.... nem en tehetek rola h igy alakult... es amugy nem is nagyon hivta apamat, hetente egyszer fel orara. beugrottak, de soha egy huslevest, egy sutit nem hozott apamnak. nem tudom :(



2020. júl. 15. 15:02
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/147 anonim ***** válasza:
90%
44: akkor ha a kérdező nem kap az első házból, ő is le van szarva? Abba is az apja tett bele.
2020. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/147 anonim ***** válasza:
13%
51-es, váláskor szokott lenni un. vagyonmegosztás, nem hallottál még róla?
2020. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/147 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem a te döntésed volt, hanem apukádé. Nem kell rosszul érezned magad. Nem kell az igazság bajnokát játszanod, fordított esetben ő neked adná? Amúgy, ha lezárul a hagyaték a büdös életben nem látod többet, úgyhogy ne csessz ki magaddal
2020. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/147 anonim ***** válasza:
78%
52: ahol egyáltalán nem biztos, hogy feleznek.
2020. júl. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/147 anonim ***** válasza:
16%

54: hát nem, általában exférj viszi az újasszony ropogósabb pitsája alá a kilopott vagyont. amit az első házasság alatt keresett meg.

vagy te fordítva gondoltad? :-P

2020. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/147 anonim ***** válasza:
7%

51!


Nem. A válás része a vagyonmegosztás, értődött már nincs olyan tulajdon, amivel nem volt elszámolva.

2020. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/147 anonim ***** válasza:
15%

mikor 15 voltam, itt maradtam egy akkor 65 eves apaval, anyam nyilvan azt akarta ha elarvulok


ego apád 50 volt, amikor születtél


ez az "elárvul a gyerekem idejekorán" akkor nem jutott az eszébe a nőnek, amikor gyereket szült egy 50 éves pasinak..? neki csak az jutott az eszébe, hogy hamar-hamar ráíratni mindent a kislányra, az előző gyerek rovására is..?

2020. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/147 anonim ***** válasza:
95%

55: fuu, te aztán elég közönséges vagy. Durva.


Igen, fordítva. Láttam már válást. Főleg régebben az volt a szokás, hogy a házat, lakást otthagyja a férfi.

De ezt nem tudjuk, nem írta le a kérdező. De akár a mostani lakás meg lehet teljesen az anyja pénzéből.

2020. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/147 anonim ***** válasza:
30%
Az sem mindegy, mennyi a ház értéke, 6M vagy 60? És tényleg számít az is, mit hagyott vagy nem hagyott ott az apa az első házasság felbontásakor. Oszd meg velünk ezeket, kérdező!
2020. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/147 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, apád nem úgy rendelkezett, ergo a nővéred bármit kérhet. Ahogy neki 3 millió a 3 millió, úgy neked is. Nem kell jópofizni, nem is vagytok jóba, mire fel adnád te oda, ami neked jár. Ja számonkérne, mond meg neki, hogy apád intézte így, neked ehez semmi közöd, miért röviditenéd meg magad?
2020. júl. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!