Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek hogy lenne igazság...

Szerintetek hogy lenne igazságos, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Apámnak anno volt egy házassága, ami nem alakult jól és lemondott a gyerekről. 30 év elteltével találkoztunk a féltestvérünkkel, akinek a létezéséről egy temetésig nem is tudtunk.


A nagyszüleinkkel is csak kb 10 éve vette fel a kapcsolatot újra.

Apukánk az öcsém és az én nevemre iratta mamámék lakását amikor meghaltak, amit most lehet eladnánk és feleznénk. De felvetődött bennünk a kérdés, hogy nem kellene-e adni belőle a féltesónak is, akivel egyébként jóban lettünk (mi 4 éve ismerjük).


A jogi részét tudom, az erkölcsi érdekelne. Ti adnátok? Ha igen, akkor mennyit?


2020. júl. 20. 07:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%

Akkor harmadolni, ha adnátok neki! Mert akkor miért kapna kevesebbet hozzátok képest? Vagy inkább akkor ne adjatok, mert hiába adtok de hozzátok képest aránytalanul, ugyanúgy bántó.


Ő egyébként hogy áll ehhez a témához? Vagy volt e róla szó?

Biztos fáj neki, hogy apátok nem törődött vele. Biztos rossz volt neki.

2020. júl. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%
Furcsa. Az erkölcsi részéről érdeklődsz idegenektől, hogy adjál vagy sem. Ez neked nem visszás egy kicsit? Mi honnan tudnánk, milyen viszonyban vagytok, vagy milyen az anyagi helyzetetek? Ez pont az a dolog amit nem illik megszavaztatni egy ilyen oldalon, de ha mégis ezt teszed, az elég árulkodó, nem gondolod?
2020. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
10%
Meg kell vele beszelni hogy ker e belole v sem
2020. júl. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Engem csak az érdekelne, hogy ti mit tennétek a helyemben. A viszony jónak mondható, beszélünk telefonon és ritkán találkozunk, igazából nem nagyon ismertük meg a másikat a pár év alatt, mert mindannyiunk éli a saját életét.


Vele nem beszéltünk még erről, tesómmal fontolgatjuk csak az eladást és szóba került, hogy hogy legyen, de egyelőre még nem jutottunk sehova. Ezért is gondoltam, hogy felteszem itt a kérdést.

2020. júl. 20. 08:16
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem adni
2020. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Lemondott a gyerekről? Ilyen csak akkor létezik, ha egyúttal örökbe is adta. Ha nem így történt, mindegy hogy ti mit terveztek, szerintetek mi lenne a helyes, ő pont ugyanúgy örököl apátok után, mint ti.
2020. júl. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Igen, az 1/3a jàr neki és én oda is adnám neki.
2020. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy bánok másokkal, ahogy szeretném, ha velem bánnának.
2020. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Lemondott róla amikor született, az anyjának meg az akkori pasija a nevére vette. Ezért is írtam fentebb, hogy jogilag nem járna neki semmi, csak mi úgy gondoltuk, hogy mégis, de egyelőre nem tudtuk eldönteni, hogy hogy legyen.
2020. júl. 20. 09:11
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Mókás történet. Ha házas volt, o lett bejegyezve apának. Az "anyjának az akkori pasija" nem vehette a nevére, ugyanis ilyen így nem lehetséges. Az anya házastársa fogadhatja örökbe. Egyébiránt örökbe adó szülő után is lehet örökölni jogilag.n
2020. júl. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!