Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire vagy igazságos ilyen...

Mennyire vagy igazságos ilyen téren a testvérekkel?

Figyelt kérdés

Én most nagy testvér pozícióból fogalmazom meg a kérdésem, de lehet szülői oldalról is véleményt írni.


Én vagyok a legnagyobb testvér, külön élek a családi fészektől a férjemmel és a kisgyerekemmel. Van két öcsém, akik még gimisek/egyetemisták, 6-8 év különbség van közöttünk. Amióta külön élek és saját keresetem van, azóta a különböző alkalmakra megpróbálok mindig egyenlő arányban ajándékozni. Legyen szó születésnapról, karácsonyról vagy csak simán egy más alkalomról. Például, ha a férjemnek egyik vásárolt felsője/nadrágja/inge véletlenül kicsi, akkor odaadom valamelyik testvéremnek, akinek éppen jobban szüksége van rá. Következő alkalommal viszont vigyázok, hogy a másik kapjon meg egy ilyen ruhadarabot, hogy ne érezzenek semmiféle kivételezést.


Legutóbb a 18. születésnap okozott fejtörést nekem. Amikor a nagyobbiknak volt éppen abban az időszakban volt az esküvőnk, így nem volt külön családi ünneplés és ajándékosztogatás, hanem egyik este egy kis tortázás. Most azonban a kisebbiknek lesz a születésnapja és anya már hazahívta a családot egy kis ünneplésre (ahányan vagyunk annyi fele élünk/tanulunk, stb.) Most lehetőségem lenne egy nagyobb ajándékot venni a kicsinek, de viszont tudom, hogy két évvel ezelőtt a nagyobbik, csak általános dolgot kapott tőlem (egy könyv és egy tábla csoki), úgyhogy most úgy tartom igazságosnak, hogy a kisebbiknek se adjak sokkal kirívóbb értékben. Esetleg feldobnám valamilyen kisfilmmel a gyerekkoráról, vagy bármivel amitől hangulatosabb lesz.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amiatt szeretek nekik ajándékozni, és igyekszem egy alkalmat sem elmulasztani, mert nem igazán kapnak senkitől semmit, esetleg csak karácsonyra a szülőktől. Szeretem látni az örömöt az arcukon.


Kérdésem az lenne, hogy tulajdonképpen mennyire kell tartani ezt az igazságosságot a testvérek között? Ez már túl sok, mert ők maguk között nem érzik kivételezésnek, ha esetleg a kicsi most valamivel nagyobb ajándékot kapna? Ti hogy álltok a témához?


2016. szept. 22. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem adjál neki olyan ajándékot, amilyet szeretnél, és legközelebb a másiknak is valami nagyobb ajándékot vegyél, mint eddig. Azt simán meg lehet érteni, ha most jobb az anyagi helyzeted, és ezért többre telik, régen meg nem volt annyi pénzed és az esküvőre is kellett.


Felteszem, a két öcsi közt nincs túl nagy korkülönbség, így az egyenlőség azt jelenti, ha MOST egyformán bánsz velük, nem azt, ha úgy számolgatod, hogy "Gergőnek az x-edik szülinapra y értékű ajándékot vettem, akkor Ádámnak is pont az x-edik szülinapjára jár y értékű ajándék".

2016. szept. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, ebben igazad van.


A kérdésem az ihlette, hogy éppen a nagyobbik testvéremmel került szóba az ajándék. Ha a szülőknek születésnapja van a családban, akkor mi, testvérek összefogunk és egy nagyobb ajándékot veszünk. Épp most volt az édesapámé, így vásároltunk neki egy profi szerszámszettet. Ennek kapcsán kérdezett rá a nagyobbik öcsém, hogy "És Balázsnak mit veszünk a 18. születésnapra?". Kicsit hülyén éreztem volna magam, ha most azt mondom rá, hogy vegyük meg azt az X profi fejhallgatót, ezért annyit mondtam, hogy "Hát az ő ajándékából sem csinálok nagy ügyet, mert annakidején te sem kaptál nagy ajándékot. Kinéztem valami kisebb dolgot neki, biztosan örülni fog." Erre mondta, hogy ő is látott már valamit neki, szóval akkor vegyünk külön kisebbeket. A fejhallgató pedig majd jön karácsonyra a családtól.

2016. szept. 22. 07:33
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Azt, hogy ők csinálnak-e belőle ügyet, nem tudom. Ha te mindenképpen szeretnél nagyobb ajándékot adni, és megengedheted magadnak, akkor lepd meg a nagyobbat is valamivel. Ajándékot nem csak szülinapra lehet kapni :)
2016. szept. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire sértődős a nagyobbik öcséd, engem abszolút nem érdekelne ilyen helyzetben, hogy a tesóm nagyobb ajándékot kap, mint amit én kaptam korábban. Azóta évek teltek el, szerintem a nagyobbik öcséd is megérti, hogy azóta jobb anyagi helyzetben vagy, többet tudsz rászánni.


De ha téged zavar ez a dolog, vagy öcsédnek olyan a személyisége hogy zavarná, akkor most is vegyél csak kisebb értékben valamit, úgyis mindjárt itt a karácsony, arra meg vehetsz mindkettőnek valami nagyobbat, és akkor egyikük sem érzi magát mellőzve.


De a mi családunkban ez abszolút nem lenne probléma, sose néztük, hasonlítgattuk az ajándékok értékét. Szóval szerintem vedd azt, amit legjobban szeretnél, akár nagyobb értékben. Az idősebb öcsédnek el is magyarázhatod, hogy miért vettél most öcsédnek nagyobbat, mint neki anno, és cserébe elhívhatod őt mondjuk pizzázni, billiárdozni vagy valami.

2016. szept. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hűűű, igazi nagytestvér vagy!!! Jó, hogy van még ilyen!!!
2016. szept. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!