Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez csak szerintem nem igazságos?

Ez csak szerintem nem igazságos?

Figyelt kérdés

Édesapám 6 évvel ezelőtt hunyt el és az örökség szétoszlott anya és köztem.2 évre rá anya megismerkedett a jelenlegi házastársával.A házastárssal együtt érkezett egy fiú,az én féltestvérem.Annyira jóban lettünk,hogy mikor ő egyetemre ment,akkor ketten összedobtuk a pénzt és vettünk egy lakást.Én 12 milliót raktam bele,ő 3 milliót.

Most szeretnénk eladni, viszont ő a ház árának a FELÉT kéri.Mondtam neki,hogy ez nem igazságos így,szó sem lehet róla.Most megy hiszti,kavarás stb.A család is engem támad,hogy de hát a testvérem,nekem amúgy sincs családom.Leginkább az csapta ki a biztosítékot,amikor azzal támadtak,hogy én örököltem apától,ő abból nem kapott.Mi közé van neki ahhoz a pénzhez? 2 évre rá érkeztek,előtte köze sem volt a családhoz.

Azért kell neki a fele,mert lakást akar vásárolni a párjával.Én azt ajánlottam neki,hogy kölcsönbe megkapja tőlem a pénzt,de ügyvéd előtt,hivatalos papírral stb.Nehogy baj legyen később,mivel nekem is kell az a pénz.


Csak szerintem nem igazságos,amit kér?



2020. febr. 11. 16:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
97%
Milyen hányadban, és ki a tulajdonosa a lakásnak?
2020. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az nagyon jó kérdés, hogy mi van a tulajdoni lapon.

Gondolom, az adásvételi szerződésben benne van, hogy kitől mennyi pénz érkezett. Na, ennek arányában osztozzatok. Természetesen neked van igazad, de ha ez nincs rendesen lepapírozva, akkor nehéz helyzetben vagy.

2020. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy az összegnek mwgfwlelő a tulajdoni hányad is. Elég pofátlanság, amúgy megkérdezheted, hogy esetlwg az ő apja után te is fogsz örökölni?
2020. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 hisztynka ***** válasza:
97%

Neked van igazad.

De miért kell minden jöttmenttel közösködni???

2020. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
A fiú nem féltestvéred, csak mostohatestvér. Nem közös egyik szülőtök sem. A tulajdonjog pedig a befektetett pénzzel arányos.
2020. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
98%

Nos hadd kerdezzem mekkora hulyeseget csinaltal anno:

A lakas is 80-20% aranyban van elosztva papiron? Mert akkor megusztad.

Ha nem... Draga tanulopenz lesz. Attol fuggetlenul hogy neked van igazad.

2020. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
98%
Tényleg jó lenne látni, mi van a tulajdoni lapon!
2020. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
98%
Mi van a tulajdoni lapon? Ha fele-fele arányban van a dolog akkor teljesen mindegy mi volt előtte, nem számít hogy te többet adtál bele mint ő, az árának a felére jogosult. Szóval ha ez így van hogy felesbe tiétek az ingatlan akkor semmit nem tehetsz jogilag hogy megfelelő arányban kapd meg a pénzedet. Erkölcsileg nincs rendben a dolog, de ez a kutyát nem fogja érdekelni, ez ellen ha tényleg így van akkor nem tehetsz semmit. Ha papíron úgy van hogy tiéd a nagyobb rész akkor te jogosan kérheted a több pémnzt, ha nem így van papíron akkor nem kérheted.
2020. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
70%
Ne járulj hozzá az eladáshoz, és ahhoz se, hogy odavigye a barátnőjét. Neki kell jobban a pénz.
2020. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%

Jol megszivattak! Lehet a lakas feke, ha kipotolja azt a jo par milla kulonbozetet!


Neki az eg adta vilagon SEMMI KOZE ahhoz, hogy te Apud utan mennyit orokoltel!


Nem a testvered, de gondolom ezzel akarnak behalozni, hogu dehat a testvered!


Veletlenul se engedj az erzelmi zsarolasnak, ezek rendesen kihasznalnak!

2020. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!