Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most én leszek a szemét, ha...

Most én leszek a szemét, ha nem adok kölcsön?

Figyelt kérdés
Sose volt jó a kapcsolatunk, ezt előre leszögezem. Az a tipikus ülünk az asztalnál és mindenki kussol, mert nincs miről beszélnünk. A nővéremék építkezésbe kezdtek még tavaly decemberben, úgy, hogy van nekik a közeli városban egy lakás, amit kölcsönből vettek. Na most a kölcsön még mindig tart, ennek ellenére belekezdtek egy ház építésébe, főleg család meg barátok segítségével. Tegnap anyánk felhívott, hogy a bank nem ad neki újabb kölcsönt, viszont ő már megrendelte a szakembereket és ki kell fizetnie augusztusig 4 millió forintot és hogy nem adnám-e kölcsön ezt az összeget. Teljesen lefagytam a telefonban. Mióta külföldön dolgozom állandóan csak a pénzem kell mindenkinek, de ezt én már pofátlanságnak tartom. Megmondtam anyámnak, hogy pénz nélkül kölcsönre nem kellett volna gyereket csinálni meg vaktában építkezni, én nem vagyok kamatmentes bank, erre letette. De ami a legjobban felb*sz az az, hogy még aznap este kaptam SMS-t a nővéremtől, hogy 5 millióra lenne szüksége, meg egy számlaszámot adott. Én nem azért jöttem ki külföldre, hogy az ő felelőtlen pitsaságaikat finanszírozzam, nekem is van életem, ráadásul olyan, ahol meztelen pitsával, kölcsönnel pénztelenül nem kezdünk építkezni. Most akkor nem fogták fel, hogy nemet mondtam? A franc tudja mikorra tudná visszaadni, arra nem gondolt egyik sem, hogy esetleg nekem is szükségem van rá, mert egész életemben csak a lenézést kaptam tőlük. Nem véletlen költöztem jó messzire és évente egyszer megyek haza 2 napra. Az meg a másik dolog, hogy miért nem ő maga hívott fel a kölcsön miatt, miért az anyánkon keresztül üzenget? Alkossatok véleményt légyszi! Köszönöm. 27/N

2020. júl. 23. 05:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
94%

Bocs, de ha egy forintot is adsz nekik, agyonütlek.

Egyáltalán soha senkinek nem adok kölcsön semennyi pénzt, legyen az akármilyen rokon vagy gyerek vagy bárki, senkinek.

37N

2020. júl. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
97%
Ha kölcsönökből tengeti az életét, akkor egyhamar nem látnád viszont azt az 5 milliót. Az ilyeneket én sem értettem sohax hogy a semmire vállalnak gyereket, építkezésbe kezdenek stb. Milyen jó már, majd elleszünk, hugi kint van külföldön, majd kérünk tőle 5 misit, neki minek az? :)
2020. júl. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
97%
5 milliót sms-ben "kölcsönkérni"???? Ez nagyon pofátlan. Még csak meg se fordul a fejében, hogy a visszaadást is meg kéne beszélni. Sztem te nagy valószínűséggel nem látnád viszont a pénzed. A bank is azért nem ad már, mert annyi törlesztenivalójuk van, hogy nem hitelképesek. Én sem adnék a helyedben. A jelek szerint tesódék nem tudnak a pénzzel bánni, és kölcsönt kölcsönre halmoznak.
2020. júl. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarszbadni, ne adj, tr pénzed, te dolgod
2020. júl. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 vantel ***** válasza:
93%

Arcátlanság amit veled művelnek,ne hagyd magad.

Van egy tízezresed hétfőig?

2020. júl. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvasom végig a magyarázatot, mert totál mindegy. Kölcsönadni SOHA nem kötelező.
2020. júl. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj kölcsön még papírral sem. Soha többet nem látod a pénzed.

Nem kell gyereket szülni a semmire és nem kell hitelből élni. Mindenki oldja meg az életét.

2020. júl. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék ha jóban lennénk sem, mert esztelenül verik magukat adósságba és mivel van egy kölcsönük, banktól nem kapnak, a meglevőt fizetni kell, ugyan mikor látnád viszont azt a pénzt?

Mindenki vállalja a felelősséget magára. Te sem azért gürcöltél, hogy ha kell ne legyen ott a pénzed! Ez nem 50 ezer, hanem 5 millió. Mi a 3 milliót 3 évig gyűjtöttük keményen 2en itthon, hogy legyen önerő a hitelhez... Eszembe sem lenne ennyi pénzt kérni egy családtagomtól sem amúgy. Még ha mondjuk 100-200 ezer, ha van elég félre tett pénzem adnék, de milliók?

Sosem látod viszont szerintem a gondolkodásmódjuk miatt és mert alapból van kiadásuk...

Lehet alapból rád számolva kezdték el az építkezést. Akkor most így jártak.

2020. júl. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
100%
Na, az ilyen családtól kell teljesen elhatárolódni és minden kapcsolatot megszakítani. Nem kár értók. Ahogy írtad, eddig se volt rendse kapcsolatod velük, de most végképp bebizonyították: te nem számítasz nekik, csak a pénzed kellene. Hát, megértelek: én se melóznék azért külföldön, hogy beléjük toljam. 4-5 millióval dobálózni, meg sms...kész tényként kezelni, hogy majd te adsz...a bank se véletlen nem ad nekik semmit. Sose adnák meg, és nem vagy kisegítve semmilyen ügyvédi papírral, meg kamattal, ha sokadikként állhatsz be a hitelezők sorába a bank mögött...sose látnád viszont, teljesen mindegy, mennyit adnál. Jobban jársz,ha azt a pénzt elutazod, magadra szórod el...akkor legalább te profitálsz a munkád eredményéből. Tedd meg magadnak azt a szívességet, hogy a telefont se veszed fel nekik. Fordított esetben biztos vagyok benne, hogy gyorsabban vágnák rád az ajtót, mint ahogy levegőt tudnál venni, szóval, attól nem kell tartanod, hogy viszonzásként is hasonlóképp viselkednek majd. Gyanítom, eddig se számíthattál rájuk semmiben, tényleg nem veszítesz semmit, ha ignorálod őket, amikor meg esetleg hazalátogasz, jobban jársz egy szállodával, mint náluk megszállni. Ne légy hülye!
2020. júl. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
100%

Ennyivel akkor en is megadom a szamlaszamom es lehet utalni...


NE! Nyilvan o is tisztaban van,hogy a kapcsolatotok nem olyan szoros, ezert intezkedett Anyad. Szerintem nem mondta el a noverednek, hogy ti mit beszeltetek, hanem hogy biztosan adsz, csak kuldje el az adatokat...

Gaz ahogy inteztek. Ha kolcson is adsz, abban biztos lehetsz, hogy azt a penzt tobbe nem latod, vagy esetleg evtizedek mulva...


Mivel van lakasuk, ezert nem kerulnek az utcara. Van hol lakni!


En is kulfoldon elek, es a belemet is kidolgozom minden centert!


Mond, hogy te is tervezel SAJAT ingatlant vasarolni vagy barmit (amihez amugy senkinek semmi koze) es, hogy szukseged van a tartalekodra. Ez lenne az enyhebb valtozat.

A masik pedig az, hogy kerek perec megirod a tesodnak, hogy, mindenki addig nyujtozkodjon ameddig a takaroja er! Nem vagy fejostehen!

2020. júl. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!