Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most én leszek a szemét, ha...

Most én leszek a szemét, ha nem adok kölcsön?

Figyelt kérdés
Sose volt jó a kapcsolatunk, ezt előre leszögezem. Az a tipikus ülünk az asztalnál és mindenki kussol, mert nincs miről beszélnünk. A nővéremék építkezésbe kezdtek még tavaly decemberben, úgy, hogy van nekik a közeli városban egy lakás, amit kölcsönből vettek. Na most a kölcsön még mindig tart, ennek ellenére belekezdtek egy ház építésébe, főleg család meg barátok segítségével. Tegnap anyánk felhívott, hogy a bank nem ad neki újabb kölcsönt, viszont ő már megrendelte a szakembereket és ki kell fizetnie augusztusig 4 millió forintot és hogy nem adnám-e kölcsön ezt az összeget. Teljesen lefagytam a telefonban. Mióta külföldön dolgozom állandóan csak a pénzem kell mindenkinek, de ezt én már pofátlanságnak tartom. Megmondtam anyámnak, hogy pénz nélkül kölcsönre nem kellett volna gyereket csinálni meg vaktában építkezni, én nem vagyok kamatmentes bank, erre letette. De ami a legjobban felb*sz az az, hogy még aznap este kaptam SMS-t a nővéremtől, hogy 5 millióra lenne szüksége, meg egy számlaszámot adott. Én nem azért jöttem ki külföldre, hogy az ő felelőtlen pitsaságaikat finanszírozzam, nekem is van életem, ráadásul olyan, ahol meztelen pitsával, kölcsönnel pénztelenül nem kezdünk építkezni. Most akkor nem fogták fel, hogy nemet mondtam? A franc tudja mikorra tudná visszaadni, arra nem gondolt egyik sem, hogy esetleg nekem is szükségem van rá, mert egész életemben csak a lenézést kaptam tőlük. Nem véletlen költöztem jó messzire és évente egyszer megyek haza 2 napra. Az meg a másik dolog, hogy miért nem ő maga hívott fel a kölcsön miatt, miért az anyánkon keresztül üzenget? Alkossatok véleményt légyszi! Köszönöm. 27/N

2020. júl. 23. 05:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
96%
A fejős tehénke státuszt be kéne fejezni. Itt kéne megállni.
2020. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
97%

Eddig mennyit adtál nekik? Ennél többet is, hogy okénak gondolják??

Anyukád nem szokott érzelmileg zsarolni, hogy még te hiszed magad szemétnek??

2020. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
96%

Nem adnék. Eleve nem is kezdenék el építkezni amíg nincs a kezemben rá a pénz. Szerintem ők semmilyen bankban nem voltak,már az elejétől erre ment ki az egész.

Hiába lesz papírod róla akkor sem biztos,hogy rendesen vissza fogja fizetni. Nem hinném,hogy évekig szeretnél pereskedni.

2020. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
96%
Egyértelműen nem adnék egy forintot sem. Pedig én elég elfogult vagyok testvér-téren, 2 öcsém van, és nagyon jó a kapcsolatunk, tényleg az az igazi tűzbe teszem a másikért a kezem féle, de ha valamelyik sms-be küldene egy számlaszámot, hogy erre akkor 5 milliót légyszi, valószínűleg felhívnám, és elmagyaráznám a nővér és a pénzautomata közti különbséget nem túl szép hangnemben és egy forintot sem utalnék... Vastag bőr van az anyád és a testvéred képén, már ne haragudj, hogy ezt írom. Én a helyedben nem kerülgetném a témát, nem lennék visszafogott, szépen kiosztanám őket, mert ez a pofátlanság teteje.
2020. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán honnan tudják, hogy van ennyi pénzed?

Mondhatod, hogy nincs. Vagy volt, de elköltötted. Vagy akár azt is, hogy kölcsönadtad az egyik ismerősödnek. Bármi. Honnan tudják, hogy mennyi pénz van a bankszámládon?


A másik dolog, amit én mindig szem előtt tartok, hogy csak úgy adok kölcsön, és annyit, amennyit örökbe is odaadnék. Ez pénzre, tárgyra, bármire igaz.

Odaadom, és úgy adom oda, hogy magamban lemondok róla. Ha visszakapom, az jó. Ha meg nem, akkor nem fogok cigánykodni senkivel, se futni a pénzem után, mert úgy veszem, hogy megkapta ajándékba.

Nyilván, nem működik ez akárkinél, csak hozzám közel álló embereknél, és nem nagy összegeknél.


A te esetedben biztosan nem adnék egy fillért sem. Már csak az eljárás miatt is. A hátad mögött kitervelték, és kész helyzet elé állítanak? Anyukád végezze a kellemetlen részt? Úgy gondolják, nekik ez jár? Hát nem. Ez családban sem elfogadott viselkedés.

2020. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
100%
Jah, ez a csaladi kölcsön inkabb csak puhító szó arra, hogy ugyse mered visszakerni, hogy ne legyen balhé..
2020. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
100%

Mondd nekik, hogy pénzt sajnos nem tudsz adni, tanácsot annál inkább: adják el a lakásukat és finanszírozzák abból az építkezést. Vagy menjenek ők is külföldre dolgozni.

5 millát kérni pofátlanság. Veled mi lesz, ha esetleg hirtelen lebetegszel, baleset ér, vagy elveszíted a munkád? Meg egyébként is..én biztos elhajtanám őket.

2020. júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem ezért a családért nem kár. Tiltás-törlés.
2020. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson! Soha nem adnák meg, hivatkoznának a gyerekre, nehéz helyzetükre, mittudomén mire. Nem azért dolgozol, hogy mások felelőtlenségét helyrehozd. Csináljanak amit akarnak, nem a te dolgod. Ha megharagszanak, annyi baj legyen.

73N

2020. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
100%
Meg tenyleg az, ha ma szamlaszamot kuld, ezt anyuka jol megeverte-manipulalta... ebbop nala tenyleg az lenne, hogy minek visszaadni, o se arra gondol, hogy kolcson, csak igy konnyebben megpuhit, higy adj pénzt...
2020. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!