Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most én leszek a szemét, ha...

Most én leszek a szemét, ha nem adok kölcsön?

Figyelt kérdés
Sose volt jó a kapcsolatunk, ezt előre leszögezem. Az a tipikus ülünk az asztalnál és mindenki kussol, mert nincs miről beszélnünk. A nővéremék építkezésbe kezdtek még tavaly decemberben, úgy, hogy van nekik a közeli városban egy lakás, amit kölcsönből vettek. Na most a kölcsön még mindig tart, ennek ellenére belekezdtek egy ház építésébe, főleg család meg barátok segítségével. Tegnap anyánk felhívott, hogy a bank nem ad neki újabb kölcsönt, viszont ő már megrendelte a szakembereket és ki kell fizetnie augusztusig 4 millió forintot és hogy nem adnám-e kölcsön ezt az összeget. Teljesen lefagytam a telefonban. Mióta külföldön dolgozom állandóan csak a pénzem kell mindenkinek, de ezt én már pofátlanságnak tartom. Megmondtam anyámnak, hogy pénz nélkül kölcsönre nem kellett volna gyereket csinálni meg vaktában építkezni, én nem vagyok kamatmentes bank, erre letette. De ami a legjobban felb*sz az az, hogy még aznap este kaptam SMS-t a nővéremtől, hogy 5 millióra lenne szüksége, meg egy számlaszámot adott. Én nem azért jöttem ki külföldre, hogy az ő felelőtlen pitsaságaikat finanszírozzam, nekem is van életem, ráadásul olyan, ahol meztelen pitsával, kölcsönnel pénztelenül nem kezdünk építkezni. Most akkor nem fogták fel, hogy nemet mondtam? A franc tudja mikorra tudná visszaadni, arra nem gondolt egyik sem, hogy esetleg nekem is szükségem van rá, mert egész életemben csak a lenézést kaptam tőlük. Nem véletlen költöztem jó messzire és évente egyszer megyek haza 2 napra. Az meg a másik dolog, hogy miért nem ő maga hívott fel a kölcsön miatt, miért az anyánkon keresztül üzenget? Alkossatok véleményt légyszi! Köszönöm. 27/N

2020. júl. 23. 05:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:
Éppen ezaz, hogy anyám 4 millióról beszélt, az sms-ben meg 5 van. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy anyámmal csináltattam az adóbrvallást és pontosan tudja mennyi volt a tavalyi egészévi fizetésem. Köszönöm a válaszokat, én se tervezek adni, sose látnám viszont, amikor le voltak égve felajánlottam a sógornak, h elintézek neki kint jólfizetõ melót, nem kellett neki. Eddig sose adtam senkinek kölcsönt, és nem is fogok.
2020. júl. 23. 14:52
 52/75 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed, hogy nem adsz. Szerintem ebben a helyzetben több hiba is van.


1. Hogyan és mikor lett 4-ből 5M a kért kölcsön?


2. Utólag akarták tisztázni a visszafizetés körülményeit, amikor már nem tudsz ellenkezni? Akarták egyáltalán?


3. Ha anyukádnak nemet mondtál, a testvéred milyen indíttatásból küldte este az sms-t a számlaszámmal? Miből gondolta, hogy utalni fogsz bármit is?


4. Bárki bármit mondhat, hogy mire kéne ekkora összeg. Amúgy meg mire kéne a mestereknek egyszerre 4 (vagy 5? Ki tudja követni) millió forint? Mit gondolsz, láthattad volna bizonyítékát annak, hogy kifizettek a szerelőbetont vagy a tezőszerkezetet belőle?

Mi is építkezünk, de még a tető se került egy tételben ennyibe.


5. A rokonaid beszélnek egymással? Úgy tudom csak elképzelni, hogy a testvéred megbízta anyátokat a kéregetéssel, aztán látatlanban elkönyvelte, hogy sikerült és este küldte a számlaszámot. Így is pofátlan, de akkor főleg, ha tudott a nemleges válaszról, mégis írt.


Ha csak fenti kételyekből egy állna fenn, már akkor sem adnék kölcsön ennyit. Ja bocs, örökbe, mert teljesen egyértelmű, hogy soha nem kapnád vissza.

2020. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk jó a kapcsolatunk a tesómmal, de így sem adnék kölcsön. Soha, senkinek nem adnék kölcsön, teszem hozzá

Az egyetlen kivétel az betegség lehet, ha hirtelen fizetni kell életmentő műtétet vagy vizsgálatokat. Arra akár örökbe is odaadnam a pénzt.

De más esetben kizárt, csak a vita és a bonyodalom van belőle utána.

Ráadásul ahogy írod, a lakásuk is hitelből van és ezerféle tartoznak a ház miatt. Mégis miből és hogyan és mikor fizetnék vissza így?

Vegyenek fel személyi kölcsönt a banktól, ha kell a pénz. Ha a bank sem ad esetleg, akkor meg tessék elgondolkodni, hogy miért és miért várják el, hogy csaladtag meg adjon kölcsön. :)

Szóval abszolút nem vagy szar arc, ha nem adsz. Inkább balek lennél, ha adnal, mert ez bizony nem kölcsön lenne, hanem ajándék.

Teljesen igazad van, hogy nem kell építkezni, ha nincs miből. Én is szívesen építkeznék és laknek egy új építésűben a Kádár kockám helyett. De nincs pénzem telekre és az utána következő tízmilliók kicsengetésére, úgyhogy nem vágok bele.

Ha nem tudnak fizetni, akkor állítsák le az építkezést, gyujtsenek pénzt és azután folytassak, hogy megvan a pénz. Oldják meg.

2020. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ne adj, viszont tanácsot adhatsz, hogy hogyan kerülhetnek ki ebből az adósság spirálból. Nyilván náluk jobban konyitasz a pénzügyekhez.Vagy akár ajánld fel megint, hogy segítesz külföldön állást találni.

Így segítettél is, viszont mégsem adtál "kölcsön".

Arra reagalva meg, hogy anyukád tudja mennyit keresel.. Hát istenem. Egyrészt a kiadásaidat nem forintban teszed, szóval értelmetlen magyar árakhoz nézni a bevételed. Másrészt meg magánügy, te kerested meg és te dolgoztál meg érte magadnak. Nyitva a lehetőség nekik is, hogy kint dolgozzanak.

2020. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
86%

Én fél ajánlanám, hogy feltételekkel adok.

1. Szerződés közjegyző előtt, amiben az alábbi pontok is szerepelnek.

2. A telket a kölcsön átadásakor kapásból a nevemre íratják. Az utolsó részlettel visszairatom a nevükre.

3. Ha határidőre nem fizetik vissza, 30 napon belül kiköltöznek, és enyém a használati jog.

2020. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben én sem adnék kölcsön még véletlenül sem. Neked is van életed, nem azért dolgozol hogy másnak legyen.
2020. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen feltetellel. Amit elobb is vazolt valaki, akkor is o lesz a szemét..aklor inkabb nem allna bent penzem. Caak akkor nem lenne az, ha odaadna es nem érdekelné, mikor kapja vissza, 30 ev mulva meg kit erdekel mae
2020. júl. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, hogy nem adsz kölcsön, maradj erős továbbra is. Legközelebb ne anyukáddal csináltasd meg a bevallásodat, de nyugodtan mondhatod, amit itt valaki felvetett, hogy már adtál kölcsön egy barátnak, vagy felélted, elköltötted, esetleg részvényeken elvesztetted. Az, hogy befektetted nem jó, mert erőszakosan követelnék a befektetés feltörését. A kifogásokat akkor javaslom, ha nem akarsz konfrontálódni velük. Ha viszont nem számít, mit gondolnak, nyugodtan mondd meg az igazat: "Ha a bank sem ad, én sem adok, mert soha nem kapnám vissza, és szükségem van arra a pénzre. Nem azért gürcölök, hogy egy feneketlen kútba dobjam a pénzem. Sajnálom. Adjátok el a lakást, finanszírozzátok abból az építkezést. Vagy maradjatok a lakásban, adjátok el a telket az épülő házzal, fizessétek ki a hitelt, és húzzátok össze magatokat."
2020. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
100%
Hát basszus, én már akkor pirulok zavaromban, ha valaki kedvességből vesz nekem egy üveg üdítőt. Már akkor azon kezdek agyalni, hogy legközelebb mit vegyek neki, csak hogy ne legyen még ennyi tartozásom sem. Semmiképp se engedj a rokonaidnak, soha az életben nem látnál viszont egy forintot sem. Ők nem kölcsönbe akarják azt a pénzt, hanem ajándékba (mintha joguk lenne rendelésre kiszedni a zsebedből). Ráadásul ha most kapnak, akkor ezután is zaklatnak majd potya lóvéért. Én tisztáznám a testvérrel (viszonozva az ő gesztusát és SMS formájában), hogy egyértelműen nemleges választ adtál és a te pénzed a te pénzed, ne arra alapozzanak (főleg ekkora dolgokkal kapcsolatban, hogy ház meg gyerek), hogy a külföldön dolgozó Gizus majd úgyis ad erre-arra pár milliócskát, mert ő úgyis jól keres. Ja, meg ha annyira szükségük van arra a pénzre, akkor hívjon fel, beszéljük meg, akár találhatunk rá közösen megoldást, de ez, hogy egy harmadik fél van megbízva, hogy csikarja ki belőled, meg dobnak egy üzenetet, hogy hova menjen a lóvé (ami még több is lenne, mint eredetileg) ... és ezt mind nyolc napon belül perkáld ki... Nevetséges. Én az ilyenre azt mondom, hogy minek foglalkozunk egymással, ha mindig csak a pénztárcámban matatna, de annyira sem képes, hogy megkérdezze, hogy vagyok és mi újság.
2020. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sehogyan sem adnék kölcsön. Van egy nagyon szép szó a magyar nyelvben, úgy hangzik, hogy "nem".

Ennyi. Miért, mi van, ha megsértődnek? Egy gonddal kevesebb.

2020. júl. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!