Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most én leszek a szemét, ha...

Most én leszek a szemét, ha nem adok kölcsön?

Figyelt kérdés
Sose volt jó a kapcsolatunk, ezt előre leszögezem. Az a tipikus ülünk az asztalnál és mindenki kussol, mert nincs miről beszélnünk. A nővéremék építkezésbe kezdtek még tavaly decemberben, úgy, hogy van nekik a közeli városban egy lakás, amit kölcsönből vettek. Na most a kölcsön még mindig tart, ennek ellenére belekezdtek egy ház építésébe, főleg család meg barátok segítségével. Tegnap anyánk felhívott, hogy a bank nem ad neki újabb kölcsönt, viszont ő már megrendelte a szakembereket és ki kell fizetnie augusztusig 4 millió forintot és hogy nem adnám-e kölcsön ezt az összeget. Teljesen lefagytam a telefonban. Mióta külföldön dolgozom állandóan csak a pénzem kell mindenkinek, de ezt én már pofátlanságnak tartom. Megmondtam anyámnak, hogy pénz nélkül kölcsönre nem kellett volna gyereket csinálni meg vaktában építkezni, én nem vagyok kamatmentes bank, erre letette. De ami a legjobban felb*sz az az, hogy még aznap este kaptam SMS-t a nővéremtől, hogy 5 millióra lenne szüksége, meg egy számlaszámot adott. Én nem azért jöttem ki külföldre, hogy az ő felelőtlen pitsaságaikat finanszírozzam, nekem is van életem, ráadásul olyan, ahol meztelen pitsával, kölcsönnel pénztelenül nem kezdünk építkezni. Most akkor nem fogták fel, hogy nemet mondtam? A franc tudja mikorra tudná visszaadni, arra nem gondolt egyik sem, hogy esetleg nekem is szükségem van rá, mert egész életemben csak a lenézést kaptam tőlük. Nem véletlen költöztem jó messzire és évente egyszer megyek haza 2 napra. Az meg a másik dolog, hogy miért nem ő maga hívott fel a kölcsön miatt, miért az anyánkon keresztül üzenget? Alkossatok véleményt légyszi! Köszönöm. 27/N

2020. júl. 23. 05:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
100%
Mi ujsad Kerdezo?
2020. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 A kérdező kommentje:
Felajánlottam, hogy legyen lepapírozva, de nem akart belemenni, szóval mondtam, hogy nem kap semmit ebben az esetben. Kijelentette, hogy nem vagyok a testvére. Tegnap óta hívogat telefonon, de nem veszem neki fel. Igazatok volt.
2020. júl. 25. 19:08
 63/75 anonim ***** válasza:
100%
mit mond, miért ne legyen papír?
2020. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nem kölcsönbe gondolta azt a pénzt, hanem örökbe. Szép kis testvér.
2020. júl. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
100%

Szép kis testvér


úgy tűnik, már nem az. ő mondta ki..

2020. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
100%
A testvériség nem arról szól, hogy önzetlenül ugrani kell, ha a másiknak kell valami, meg feltételek nélkül minden kérését teljesíteni. Nehogy már te legyél a szemét, mert a saját pénzed nem akarod más felelőtlen kiadásaira szánni, főleg hogy tudod és ők is tudják, hogy soha egy forintot nem adnának vissza ÉS a későbbiekben úgyis újra megkeresnek több pénzért. Ha annyira kell a pénz, akkor menjenek bele a TE feltételeidbe. Milliókról van szó, nem egy moziról (de még akkor is), ne várják már el, hogy parancsszóra ott landol a zsebükben. A bank sem véletlenül szab feltételeket egy kölcsönhöz.
2020. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem papírral se adj! Nem valószínű, hogy meg tudják vagy meg akarják adni. És akkor elkezdhetsz évekig pereskedni a pénzedért, beállhatsz a hitelezők sorába, és valószínű, te már nem fogod megkapni a pénzedet, de a családon belüli pereskedés, meg az, hogy komoly összeget buksz el rajta, örökre megmérgezi a családi kapcsolatot. Míg most, ha nem adsz - esetleg egy tetszetős kifogással - akkor egy ideig morogni fognak, de kisebb probléma lesz, hidd el, mintha a kölcsön miatt teljesen elmérgesedik a helyzet.
2020. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél ostoba. Papírral se adj kölcsön.

SOHA nem látod a pénzed többé.

Tiltsd le és kész. Ezért a családért nem kár.

2020. júl. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy ilyen házaspárt, mint a a testvéredék, tanulságos sztori. Örököltek egy nagy pesti lakást, de nekik nem volt elég, mert építkezni akartak nagyobbat. 3 gyerek volt. Eladták az örökölt lakást, abból elkezdték az építkezést. Nyilván nem volt elég a pénz, vettek fel hitelt. Az sem volt elég, kértek kölcsön rokonoktól. Még az sem volt elég, ezért eladták a félkész házat, kifizették a bankot belőle és mentek albérletbe. A rokonokat már nem tudták kifizetni, egyikkel sem tartják a kapcsolatot. A vállalkozásuk, amire nagyképűen elkezdték az építkezést csődbe ment. Apuka azóta (20 éve) nem hajlandó alkalmazottként dolgozni, ezért inkább otthon ül és a gyerekeitől várja a segítséget. A rokonok meg soha többé nem fogják látni a pénzüket.

Ez a sztori nekem nem volt elég tanulópénz, ezért adtam kölcsön a szüleimnek házvásárláskor. Azóta sem láttam a pénzemet, mert hát mi az, hogy a saját családodtól vissza mered kérni. Akárhányszor megemlítem, balhé meg lelki terror lesz belőle. Ennyit a családon belüli kölcsönadásról... Remélem még papírral sem adsz nekik, mert úgy sem fogod visszakapni.

2020. júl. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 kovpet ***** válasza:
100%

Itt olvastam pár éve: ha egy barátod kölcsön kér tőled és nem adsz, lehet, hogy elveszted a barátod. Ha adsz, akkor elveszted a pénzed is és a barátod is.


Eszedbe ne jusson valami papírban bízni. Azzal még kitörölni sem lehet, mert ahhoz nem elég puha...

2020. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!