Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most én leszek a szemét, ha...

Most én leszek a szemét, ha nem adok kölcsön?

Figyelt kérdés
Sose volt jó a kapcsolatunk, ezt előre leszögezem. Az a tipikus ülünk az asztalnál és mindenki kussol, mert nincs miről beszélnünk. A nővéremék építkezésbe kezdtek még tavaly decemberben, úgy, hogy van nekik a közeli városban egy lakás, amit kölcsönből vettek. Na most a kölcsön még mindig tart, ennek ellenére belekezdtek egy ház építésébe, főleg család meg barátok segítségével. Tegnap anyánk felhívott, hogy a bank nem ad neki újabb kölcsönt, viszont ő már megrendelte a szakembereket és ki kell fizetnie augusztusig 4 millió forintot és hogy nem adnám-e kölcsön ezt az összeget. Teljesen lefagytam a telefonban. Mióta külföldön dolgozom állandóan csak a pénzem kell mindenkinek, de ezt én már pofátlanságnak tartom. Megmondtam anyámnak, hogy pénz nélkül kölcsönre nem kellett volna gyereket csinálni meg vaktában építkezni, én nem vagyok kamatmentes bank, erre letette. De ami a legjobban felb*sz az az, hogy még aznap este kaptam SMS-t a nővéremtől, hogy 5 millióra lenne szüksége, meg egy számlaszámot adott. Én nem azért jöttem ki külföldre, hogy az ő felelőtlen pitsaságaikat finanszírozzam, nekem is van életem, ráadásul olyan, ahol meztelen pitsával, kölcsönnel pénztelenül nem kezdünk építkezni. Most akkor nem fogták fel, hogy nemet mondtam? A franc tudja mikorra tudná visszaadni, arra nem gondolt egyik sem, hogy esetleg nekem is szükségem van rá, mert egész életemben csak a lenézést kaptam tőlük. Nem véletlen költöztem jó messzire és évente egyszer megyek haza 2 napra. Az meg a másik dolog, hogy miért nem ő maga hívott fel a kölcsön miatt, miért az anyánkon keresztül üzenget? Alkossatok véleményt légyszi! Köszönöm. 27/N

2020. júl. 23. 05:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
100%

Két kedvenc momentumom van ebben a történetben:

1. Ahogyan egy éjszaka alatt egy misit drágultak a munkások.

2. Ha kapsz SMSben egy szamlaszámot meg ötmilliót, az kb úgy néz ki, mintha egy emberrabló követelne váltságdíjat.


Amúgy én úgy vagyok vele, hogy tartsanak nyugodtan szemétnek, nem adnék, ahogy úgy látom minden előző válaszoló is így tenne.

2020. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
100%
tényleg, hogy lett a 4 misiból 5? ha lúd, legyen kövér?
2020. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj kölcsön családban. Sosem látod vissza! Saját tapasztalat alapján és a leírtakból.
2020. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem valaki ilyen smst írna, válaszolnék rá, hogy nekem meg 10re lenne szükségem, és küldenék én is egy számlaszámot. Vagy másik opció, ilyen után úgyse akarnám tartani velük a kapcsolatot, válaszolnék hogy "elküldve" és letiltanám az egész bagázst mindenhonnan
2020. júl. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy ez a kérdés kb hetente előkerül ebben a topikban vagy a pénzügyekben, és soha nem válaszol a kérdező.
2020. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
95%
A pofátlanság netovábbja, hogy még fel sem keres személyesen a nővéred, hanem Anyukátokon keresztül üzenget. Milyen dolog ez? Tényleg csak egy sima gépnek, egy banknak néznek. Ráadásul azt sem tudod, hogy mégis mikorra tudnák vissza adni. Neked is közbe jöhet bármi, akkor mi lesz? Neked is kell a jövődre gondolnod. Nem kevés pénzről van szó.
2020. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj!!!
2020. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy anyjan at. Biztos ugy gondolják es tudjak, hogy anyuka sikeresen zsarolja es pumpolja, neki meg nem adna
2020. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem valaki ilyen smst írna, válaszolnék rá, hogy nekem meg 10re lenne szükségem, és küldenék én is egy számlaszámot.


Ez de jó :D Kb ilyesmit kellene rá reagálnod. Egyébként meg nem mindegy, mekkora szemétnek fognak tartani? Hidd el, az 5 misi hiánya jobban fájna, mint a véleményük...

2020. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 kovpet ***** válasza:
100%
Ha kölcsön adnál, akkor akkor lennél szemét, ha visszakérnéd. Vagy ha másodszor nem adnál, mert az elsőt sem adták meg. Legyél a szemükben úgy szemét akkor már, hogy megmarad a pénzed :)
2020. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!