Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rossz szülő nevelés miatt nem...

Rossz szülő nevelés miatt nem vagyunk szinte beszélő viszonyban sem? Most meg Anyám engem is hibáztat?

Figyelt kérdés

Bátyám 5 évvel idősebb nálam. Ő örökölte apánk minden tulajdonságát: magas, jóképű, jó sportoló, a nők csüngenek rajta, 5000 haver, üzletemberi véna. Én tiszta anyánk/nagyapánk vagyok: alacsonyabb, nem jóképű, ügyetlen sportoló (utálom a sportokat), a nők kikosaraznak, 1-2 barátom van csak, festeni, verset írni, elmélkedni szeretek.

Szüleinknek se jött be ez a kőkemény macsó üzletember és a festőművész ábrándozó nő párosa, el is váltak 10 év után. A bátyámmal soha nem volt bajom, nem veszekedtünk de mindig szégyellt valahogy engem. Amikor bárhol voltunk, akkor inkább az én haverjaimmal kezdett el bandázni, engem meg otthagytak (Balatonra sokszor hívhattam el nyaralni a barátaimat). Ő volt a menő, vele volt trendi lógni, az egy megtiszteltetés volt másoknak. Élsportoló volt, fizetéssel, versenyeket nyert! Engem egyszer se hívott meg a versenyeire! Olyan fura ez így utólag! Anyám mondjuk szombat délelőtt mondta nekem, hogy itt az ebéd, ő megy a bátyám versenyére, majd utána a bankettre és majd este jönnek. Szóba se került, hogy én elmenjek egyáltalán, nem is láttam a bátyámat soha versenyezni. Amikor mondtam, hogy elmennék én is, akkor anyánk azzal jött, hogy korlátozottak a helyek, maradjak csak itthon! Gyerekként ezt úgy éltem meg, hogy kitaláltam azt, hogy ez az egész sportolás kitaláció és biztos csak mennek ilyenkor valahova. Azt is hittem hogy beteg, kórházba járnak és sajnáltam is miatta.

Felnőttként is elkerül engem. Ha találkozunk az utcán, úgy csinál mintha nem venne észre amíg lehet, ha a barátaival vagy csajjal van és nem tud kikerülni akkor ilyen furcsán beszél velem, hogy “helló, helló, hogy vagy?” mintha valami idegen lennék, nem is mutat be senkinek aztán leráz. A telefonszáma se volt meg sose, nem tudom! Barátnőit, barátait nem ismerem. Anyám lebukott, hogy sokszor tartanak két családi ünnepséget, az egyiken vagyok ott én, anyám, apám, a nagyszülők, nagynénik-bácsik, unokatesvérek (ilyenkor a bátyám sose ér rá), a másikon ugyanezek az emberek, plusz a bátyám aktuális nője és annak családtagjai meg a legjobb barátai. Szenilissé váló beteg mamánk szólta el magát múltkor, hogy “tegnap is ugyanezt ettük az ünnepségen, ez a maradék?” Aztán kikérdeztem és elárulta, hogy gyakran van két ünnepség, mert mi nem jövünk ki egymással és nem lenne felhőtlen az összejövetel, meg a csajok se tudnak rólam semmit, mert nem mondjam hogy van egy testvére.

Az egész család falaz ebben! A felelősséget 50-50%-ra mondják pedig én semmiről nem is tudok! Az hogy apánk ilyen tudtam, de nem értem anyánk miért megy bele ebbe? Miért kell engem szégyellni mert nem vagyok trendi, társasági ember? Anyámat le is kiabáltam de elkezdett sírni, hogy életének nagy csalódása hogy a két gyereke így összeveszett és harcban van egymással! Soha nem volt veszekedés, egy hangos szó sem, harc meg duplán nem mert évek óta semmit sem tudok róla. Azt se mondhatják meg nekem, hogy hol dolgozik éppen. Mintha nem is ismerném. Gyerekként ő suliba ment, utána edzésre, este a haverokkal és mire hazajött én már aludtam. Máskor edzőtábor, hétvégén verseny és bulizás, utazások külföldi versenyekre. Amikor felnőtt lett akkor meg el is költözött azonnal, akkor én 14 voltam. Azóta kb nem is láttam, már 10 éve.

Én anyánkat hibáztatom, hogy teret adott ennek! Oké hogy nagy a korkülönbség, de ezt nem úgy kellett volna megoldani, hogy külön programokat szervez egymástól külön.



2020. aug. 9. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Én ha helyedben lennék közölném anyámmal, hogy ha a legközelebbi eseményt is így, duplán tartja, akkor többet nem is nézek feléjük.

Tesóddal is jó volna beszélni - biztos vagyok benne, ha akarod, neten keresztül megtalálod - biztos vagyok benne, hogy neki is hazudott egész életében az anyád. Lehet hogy azt hiszi, szándékosan kerülted, nem akartál se versenyére, se bankettjára eljönni, és ebből alakult ki ez a rettenetes utálat feléd.

2020. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Te is állhatsz így hozzájuk... Zárd ki őket az életedből. Miért mennél oda, ahol látszólag nem látnak szívesen?
2020. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az mind igaz, amit leírtál, akkor valaki a családodban konkrétan elmebeteg. Hogy ki, az meg ennyiből nem derül ki.
2020. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Felnőttként is elkerül engem. Ha találkozunk az utcán, úgy csinál mintha nem venne észre amíg lehet, ha a barátaival vagy csajjal van és nem tud kikerülni akkor ilyen furcsán beszél velem, hogy “helló, helló, hogy vagy?”


2) Amikor felnőtt lett akkor meg el is költözött azonnal, akkor én 14 voltam. Azóta kb nem is láttam, már 10 éve.


Kicsit santit a sztori.

2020. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azóta kb nem is láttam! Ezen mi nem világos?

2 éve mentem a kollégáimmal ebédelni és ott jött egy csajjal meg két sráccal. Köszöntem erre zavartan “helló helló hogy vagy” de meg se állt. Szerintem ez belefér abba hogy “kb nem is láttam”

A számokat meg nézd át inkább! 14 voltam, ő 19 évesen költözött el. De nem fogok benyújtani neked írásos bizonyítékokat. Egy vesszőt lehagytam amúgy “azóta nem is láttam, 10 éve” meg odaírhattam volna hogy “vagy 10 éve”. De kötekedj csak.

2020. aug. 9. 14:39
 6/11 A kérdező kommentje:
3: sajnos minden igaz! Írhatnék többet is, de nem akarok.
2020. aug. 9. 14:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan állnék hozzájuk én is. A legközelebbi meghívást visszamondanám azzal a szöveggel, hogy tegnap már úgy is megtartottátok az ünnepséget, akkor miért menjek ma?


És a tesóval is beszélnék. Minket is hangoltak egymás ellen a szüleink. Sajnos erre már csak felnőtt fejjel jöttünk rá.

2020. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Akkor egyszerű a képlet szerintem. Ha ennyire becsülnek meg, akkor lépj tovább, éld a saját életedet és ne rágódj ezen. Az embernek építő kapcsolatokra van szüksége a boldogságoz, nem ilyen felesleges stresszforrásokra.
2020. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%
Nezzenek csak oda! Nos, ha ilyen kis pattogos vagy, akkor ne csodalkozz, hogy nem keresik a tarsasagodat. Lol...
2020. aug. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

Fu nem akarsz inkabb regenyt vagy novellat irni vers helyett?

Ritka erdekes tortenet lenne.

Ha gyerekkorodban azt hitted korhazba jarnak...akkor ahhoz az passzolna, hogy valojaban te egy orokbefogadott gyerek vagy vagy az anyad vagy az apad nem az akikrol azt hiszed azok es lehet emiatt van ket unnepseg is sokszor, hogy nehogy a nagyobb tesod aki esetleg mindezt tudja elszolja magat nekes es neked ez torest jelentsen az eletedben.


Amugy 5 ev az nem olyan nagy korkulonbseg. Es igen anyad elegge hibas, mert ha valoban minden igy volt es rendszeresen es nem.csak evi ket alkalommal csak neked utolag az tunik "mindig"nek, akkor bizony ez elegge szanalmas reszerol.

Mert szulokent ket nagy korkulonbseggel levo gyerekkel igen el tudom kepzelni, hogy a 10 evesem verseny utanai bulijaba nem viszema karonulo kistesot (bar ma mar ez se ritka, hiszen van aki igeny szerint szoptat-hordoz es akar az egyhetes ujszulottel is elmegy koncertre vagy etterembe), de az hogy ketto csladi osszejovetelt rendeznek es ehhez egy egesz csalad asszisztal.


Figyu nem lehet, hogy teged betetnek tartanak? Ugy ertem valami autizmusrol vagy adhdrol nincs papirod? Vagy skizo vagy? Mert lehet ok ugy gondoljak neked van valami fogyatekossagod es ezert nem jo vele dkozosen unnepelni.


Masik eshetoseg. Tesod valami miatt latni se akar, nemhogy veled egy buliban lenni. Ez viszont azt veti fol, hogy nem tudsz vaami csaladi titkot (pl. amikor szulettel 3 eves korodig ovele a nagyinak kellett foglalkozni es ezert feltekeny rad es utal es anyud kompenzal azota, vagy nem.vagy edestestvere, de nem akarja dierktbe es veletlen se elmondani)

Probald a nagymamadat jobban kikerdezni. Vagy valakit akinem anyad es nem tesod erroo a kettos unneplesrol.

Valakit meg kerj meg, hogy keszitsen mar rolad egy normalis meno fotot es azt tedd ki profilkepnek es igenis jelold be tesodat. Persze ne zaklad mindenfele likeokkal meg ha a muveszies lenyeddel posztolsz akkor ot ugy allitsd be hogy ne lathassa aposztjaid. Keszits nehany szuper helyrol kepet es azt tedd ki nyilvanosra hogy ha a haverjai vagy csjai neznek hogy je de hat ennek occse is van akkor ne luzernek nezzenek.

Amugy meg valaki irta igen kerdezd meg nyugodtan a batyadat is csak ugy mellekesen, hogy fu figyelj a nagyinak baja van mert multkor azt mondta dupla cslasi unnepseg szokott lenni, de szerintem ez butasag lenne, en szivesen vennem, ha egy nagycsalasi osszejovetel lenne a szuletesnapokon vagy egyeb unneoi alkalmakkor, ugyse szoktam sokaig maradni, meg jo lenne neha teged is latni. Udv..

2020. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!