Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez érzelmi zsarolás?

Ez érzelmi zsarolás?

Figyelt kérdés
Eladtam az autómat 1.3millióért, de előtte öcsém már ajánlott érte 1milliót. Mondtam, hogy ammyiért nem adhatom, mert nekem is pénz 300ezer forint. Most az egész családom haragszik rám, mert többre értékeltem a pénzt, mint a testvérem. Anyám azt mondja, hogy gyerekkorunkba öcsém az én kinőtt ruháimat kapta, és ezért megérdemelte volna az autót.

2020. aug. 28. 12:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez érzelmi zsarolás, ráadásul ahogy olvasom soraidat olyanoktól, akikből hiányzik a racionális, ésszerű gondolkodás.


A te autód, a te döntésed, a te pénzed. Nem kötelességed eltartani, vagy saját károdra pátyolgatni az öcsédet. Az, hogy az öcséd milyen ruhákban járt nem rajtad múlt, hanem a szüleiden.

Ismerve magamat, ha a helyedben lettem volna elég rendesen összerúgtam volna a családdal a port, és jól helyre is raktam volna mindet. Ha örök harag, akkor örök harag. Ilyenkor mondják, hogy minek az embernek ellenség, ha van családja.

2020. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%
Az hát, anyádnak lelkiismeret-furdalása van, amiért akkora balfasz volt, hogy úgy pottyantott egy második kölköt, hogy pénz nem volt rá.
2020. aug. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%
Kérdezd meg anyádtól, hogy miért nem adta örökbe az öcsédet, legalább lett volna normális ruhája.
2020. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a családoddal, hogy mit gondol erről
2020. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%
300e Ft sok pénz, magyarázd el nekik, hogy kellett a pénz és nem tudtál volna mellőzni ekkora összget. Ha tudtál volna, neki adtad volna. Aztán kész, zárd le a témát.
2020. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Ne hallgass rájuk, nincs igazuk! Ha annyira odáig vannak tesódért, akkor adtak volna neki 300 ezret, hogy ő vehesse meg tőled 1,3 M-ért!
2020. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
86%
Az én rokonom pont fordítva csinálta, anyámnak nem adta oda a házat, egy idegennek feleannyiért, mint amit anyám ajánlott, igen!
2020. aug. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mit akarnak még.

Az összes ruhád neki adtad.

Inged-gatyád ráment.

Meg még az autódat is vinné?

A csajod nem kéne neki?

2020. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Alapvetően családon belül elvárható, hogy a családtagok segítsék egymást, vagyis ha rokon igényt tart valamire, amiért nem töredékárat fizet, akkor szokás elgondolkozni rajta, hogy jó, akkor kapja ő, mert akkor legalább családban marad a pénz is meg a kocsi is.

Ezt felülírhatja egy rakat élethelyzet, amiről mi nem tudunk. Ettől függetlenül is, te dönthetsz másként, vagyis eladhatod a kocsit akárkinek, a törvények nem tiltják. A köpködést akkor is kénytelen vagy végighallgatni, akár igazad van, akár nem, hacsak nem szakítasz meg minden kapcsolatot.

Az ilyen helyzetekben azt is mérlegre kell tenni, hogy akikről tudod, hogy nem fognak egyetérteni veled, mennyire számítasz a segítségükre; ugyan gyerekes viselkedés emiatt nem segíteni, de sokan szemrebbenés nékül megteszik, kvázi bosszúból.

2020. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ez ocska szoveg arra, hogy az ocsed 300ezerrel lehuzott volna teged.

Kiveteleznenek vele, es rad akarjak fogni, hogy nem adsz gyakorlatilag 300ezret az ocsednek.

Nehogy magadra vedd.

2020. aug. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!