Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez érzelmi zsarolás?

Ez érzelmi zsarolás?

Figyelt kérdés
Eladtam az autómat 1.3millióért, de előtte öcsém már ajánlott érte 1milliót. Mondtam, hogy ammyiért nem adhatom, mert nekem is pénz 300ezer forint. Most az egész családom haragszik rám, mert többre értékeltem a pénzt, mint a testvérem. Anyám azt mondja, hogy gyerekkorunkba öcsém az én kinőtt ruháimat kapta, és ezért megérdemelte volna az autót.

2020. aug. 28. 12:56
1 2 3
 21/23 Yoda m. ***** válasza:
42%

19-nél a pont.

Egy nagy rakat élethelyzet nem ismert.

Pl. otthon laksz, s tesód is a szüleidnél

Mert mondhatod, persze, kedves kérdező, hogy a 300 eFt is pénz, s nem is kevés... de azt sem tudjuk, hogy mennyi megtakarításod van a Bankban. Mert ha van 10-20 milliód... és lakni is laksz valahol, s hiteltörlesztésed sincsen, stb.

szóval anyagilag a toppon vagy, akkor jogos lehet az észrevétel.

Ám gondolom, hogy nem ez áll fenn. De, tudni semmit nem tudunk.

Kevés az info.

Így pedig megítélni, hogy mely mértékben érzelmi zsarolás... hát elég nehéz. Lehet az, de kérdés, hogy mennyiben jogos... Mi minden előzte meg ezen tranzakció lebonyolítását. Milyen volt a kapcsolat köztetek. Ésatöbbi.

Az anya szemére vetni, hogy miért nem ruházta fel az öcséd új és márkás cuccokkal... nos ez is felesleges. A legtöbb anya/apa ezt teszi. Kinőtted a 22-es, 10 eFt-os kiscipődet, s teljesen jó állapotú... hát persze, hogy félreteszi a kisebbnek. Ebben nincs semmi kivetni való. Minden normális szülő ezt teszi. Ha csak... nem veti föl őket a rengeteg pénz...

Azonban erre hivatkozni... az nem fair, valóban. De, mondom... kellene tudni több részletet, előzményeket.

Mert hogy semmi nem történik önmagától. Az érzelmi zsarolás sem. Oka kellett, hogy legyen, amiért így alakultak a dolgok. Mármint a család (és öcséd) részéről.


AZ ERŐ legyen Veled!

2020. aug. 29. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ezzel már nem tud zsarolni, de a bűntudatkeltés nem jó dolog. De egyébként manipulációként meg annyi,hogy talán el akarja várni, hogy rosszul érezd magad; de egyébként nemigazán adnék neki jogot-értsd: nem igazán engedném meg neki-hogy bűntudatot keltsen bennem. ha valami az én dolgom volt, akkor az én dolgom volt. Például. De egyébként lehet abban is valami, amit mond, de mondjuk hogy szándékosan el akarja érni, hogy bűntudatot érezz; hát ez már kábé súrolja a manipulálási kísérlet határát. Anyukádnak ehhez semmi köze, neki bele kéne törődnie. Te kocsid volt, te dolgoztál meg érte, te dönthetted el,hogy mennyit kérsz.
2020. szept. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én amúgy családon belül (de még ismerősnek se!) soha nem fogok eladni autót.

Nagyon egyszerű a dolog. Ha megtenném, onnantól állandóan a nyakamra járnának, hogy ez elromlott, az se működik, biztos rejtett hiba, fizessem a javítást. Ha megáll alattuk 2 év múlva, akkor is én leszek a hibás, hogy roncsot adtam el nekik. Akkor is, ha a vételkor 20 éves volt már az autó és minden általam ismert hibát elmondtam nekik. Örök konfliktus forrás, nincs nekem erre szükségem.

2020. nov. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!