Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én mondjam meg tesómnak mi az...

Én mondjam meg tesómnak mi az igazság, vagy hagyjam, hogy tovább éljen anyám által kreált "álomvilágban"?

Figyelt kérdés

Én már házas vagyok gyerekekkel, átlagos értékrenddel, főiskolán tanultam, van munkám. Nekem az egész életfelfogásom más, mint a tesómé, anyámé. De anno nekem sokat kellett vitázni anyáékkal, mert a hülyeségeket osztották és ezzel akartak manipulálni, főleg anyám.

Tesóm 22 éves (nő) sajnos anyám "magának nevelte". Tudják a szüleim, ha ő is "elmegy" ketten maradnak. A tesóm még otthon lakik velük. Nem volt sose barátja, akart volna, de anyám mindig mondta neki hogy minek, meg hogy neki sincs akkor tesómnak sem kell. Fősuliba nem ment, oda engedték volna, de közbe azt sugallták, hogy hát a koleszt nem fogod bírni, legyél átjárós. (40 kmre volt a suli)

Így ő ki sem szakadt a megszokott közegből, de még a gimibe se voltak barátai. Hála anyámnak, soha semmire nem járatta, csak otthon ült anyám mellett suli után, vagy a fogadott tanárnőhöz ment aki segített tanulni. Tesóm volt az, aki pl szeretett a tanárokkal beszélni, a vele egyidősek helyett. Nem járt bulizni, semmi. Anyámékkal ment mindenhova, vagy max a lány unokatesojával. Ez a mai napig így megy. 22 évesen kezdett volna "pasizni". Eddig ha valaki tetszett neki és nem jött össze hetekig facebookon tett ki idézeteket szomorú szerelmes képeket.. Na úgy tűnt végre lesz pasija (egy család barát fiú), csak nekem fura volt, hogy a gyerek meg a tesóm ég és föld, de örültem, hogy végre rendeződik minden.

Csak feltűnő volt, hogy tesóm szerint raniznak, mikor volt h 1,5-2 hétig nem is talalkoztak. Csak moziba vitte vagy olyan helyre, ahol nem kell beszélni. Amikor tesóm szerint "jártak" még hónapokig se csók se szex nem volt semmi. Már jó fél év is eltelt mire lett szex köztük de heti szinten 1x taliztak, míg pár hónapra rá vége lett. A srác korrekten megmondta h nem szerelmes.

Én már az elején mondtam tesómnak hogy szerintem a gyerek nem akar semmit, csak nem akarja megbántani, de megsértődött, anyám is kiosztott, hogy mit piszkálom őket, nem mindenki olyan mint én.. De sajnos és igazam lett. A szakítás előtt egyszer hozta el egy családi eseményre ott is kb csak barátként viselkedett a tesómmal. Tesóm újra telerakta a netet kiírásokkal, kvázi könyörög, hogy vegye vissza a gyerek. Anyám úgy csinálja mintha 50 évvel ezelőtt lenne. Arról akarta meggyőzni tesóm, hogy heti egy tali elég, nem kell folyton együtt lenni. A szex is 6-7 hónap után bőven elég, nincs abba semmi jó kislányom. Szakítás után meg hogy nem azzal traktrálja, hogy nem kell kapkodni, rá ér még pasizni. Közbe meg mindenkit fikáz anyám hogy ha 30 után szül. Úgyhogy tesóm újra anyamékkal nyomul, plusz megy a siránkozás neki milyen szar.

Én gondolkoztam, hogy beszélek vele, csak az a baj ő nem hisz nekem, tőlem mindent piszkálásnak vesz, csak anyám szavai a szentek. Szerintetek?


2020. szept. 21. 08:13
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi válaszokat. Igazatok van lehet az a legjobb hogyha szépen finoman elmondom mi a véleményem ha megkérdezi és ennyi. Hallgatni rám nem fog mert kb heti 2x látom, míg anyámék naponta végig munka után. Egy társaságba nem nagyon tudnánk lenni mivel én és a barátaim 10-12 évvel idősebbek vagyunk mindenkinek gyereke van, ő abszolút kilógna nem tudná magát ott jól érezni. Egyszer kétszer próbáltam már sütögetésre hívni de az lett a vége hogy végig sajnálattal magát hogy neki se barátja se fiuja. Mikor meg mondták neki h nyisson mások felé tarskereso stb azt mondta h barátot se jó az anyukája szerint csak a gond van a szoros lánybaráttal mert elszereti a másik pasiját. Meg ehhez hasonló így ezt nem erőltetem már.

Amit tudok a sráccal való viszonyát illetően mind ő mondta nekem vagy mesélte hogy mi történt és várt tőlem megerősítést amit nem kapott mert én másképp láttam. (ezek anyám szerint a piszkálások)

Isten ments hogy én beleszóljak az életébe, csak sajnálom, hogy majd eltelik x év és rájön hogy elpazarolta az életét a semmivel...

2020. szept. 21. 10:28
 12/39 anonim ***** válasza:
92%
Az legnagyobb probléma nem az hogy egy "barátja" volt meg csak, hanem hogy SEMMILYEN emberi kapcsolata nincs az anyján kívül (apuka hol van?). Ez a lánybarát "elszereti a másik pasiját" meg annyira proli felfogás. Anyukának nincs sok bizalma az emberek felé, gondolom ő se tudod egy értelmes kapcsolatot se kialakítani, és ezt neveli bele a lányába is.
2020. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
83%

Egyszer próbál meg vele beszélni.

Ha nem hallgat rád,akkor nincs értelme vele foglalkoznod.

Majd 50 évesen jön rá mindenre...

2020. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Anyának se volt egy barátja se. Senki otthon "dolgozik" háztartásbeli. Megfőz, bevásárol, takarít. Ennyi.

Igen sajnos azt adja tovább, amit tapasztalt. Csak tesóm látja akár rajtam, akár az osztályban a csajokat, mind más mint ő. Gondolkodásban, mindenben. Engem belül bánt, hogy ő ilyen életet él, de nem tudok mit tenni, azt látom. Teljesen olyan mint anyám. És sajnos azt is várja el hogy más is így gondolkozzon. Neki a családi programok a szüleivel a kikapcsolódás ha néha elmennek,de anyám ezen spórol így ha hallom ez is elég ritka. Tesóm sajnos irigy is másokra aki szebb, vagy van barátja. Sajnaltatja magát mindig és mindenkinek. Amit részben értek, de azt hogy megoldást nem keres rá nem igazán értem.

2020. szept. 21. 11:45
 15/39 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem inkább többet kéne foglalkoznod a testvéreddel. Közös programokat szervezni olyan helyen ahol tudna ismerkedni emberekkel.


Szerintem ezt kéne inkább tenned.

2020. szept. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
92%
erre szokták azt mondani, hogy "még nem fáj eléggé". majd ha fáj a tesónak annyira, hogy lépni akarjon, akkor lépni is fog. addig nem
2020. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes az előbb azt írtad, hogy az idősebbek társaságát kereste, szóval azért nálad sem stimt valami. Nekem inkább ugy tűnik birizgálja a helyzet az orrodat, de nem akarsz segíteni közös programokkal a testvérednek.


A háztartásbeliség nem szégyen, de bizonyos dolgok amiket írtál a testvérednek lesz később kellemetlen.


Először inkább a ő gondolatait, érveit, és világ nézetét kéne megismerned, mert amiket írtál azok alapján nekem az jön le, hogy te kiszabadultál otthonról, azóta nem is nagyon foglalkoztál vele. Gondolom az a heti 2 nap csak abból áll, hogy hazamész, otthon vagy velük és kész. Nekem ugy jön le hogy kirekeszted a saját életedből, a saját testvéredet. És ha ez így van, most ne haragudj meg azért amit írni fogok, akkor te is ugyanugy ludas vagy ebben az egészben mert a testvérednek okozhat ez is önértékelési problémát. Magyarán ha a testvére így gondolkodik róla, akkor egy ismeretlen pláne. Ezt gondolhatja. Támogatni kéne lelkileg és megismerni a saját testvéred, mert lehet nem is ugy van ahogy te gondolod, és lehet nem is olyan anyám asszony katonája.

2020. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
77%

Testvér programokra gondoltam, szervezetek közösen túra napokat, ami vezetett túra pl. Ott tudna ismerkedni is. De van hogy jó ilyen helyzetbe ha pl. testvér vele van könnyebb az elindulas.


Jo azt értem én hogy családos emberek között kényelmetlenul érezheti magát, pláne ha netalántán szóba kerül a család és a pár, de akkor is a testvéred, és nem igaz hogy nem tudtok közös programot szervezni, ezért írtam hogy birizgálja az orrod, de nagyon te sem akarsz ellene tenni, segíteni neki lelki támogatással, jelenléttel, hogy tudjon nyitni.

2020. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
62%
Ne arra legyél kíváncsi hogy mit mondott neki az édesanyja, mert ugye ezt mondja véleménynek csak, hanem azt akard megtudni, hogy ő önállóan mit gondol erről az egészről, de ahhoz testvér programok kellenek heti rendszerességgel.
2020. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
66%

8-as vagyok. Hagyjátok már ezeket a testvérprogramokat!


Nem a kérdezö felelőssége barátokat keresni a tesójának, tölthetik együtt az időt, ha olyan a kapcsolatuk, de nehogy ő cipeljen már mindenhova panaszkodni egy felnött embert. Ki fogja így jól érezni magát? Vagy tényleg, a kérdezö tesója mit csináljon egy csupa családokból álló baráti társaságban?


Én biztos nem cipeltem volna magammal a megkeseredett tesómat sehova, mondjuk nem is jött volna, mert anyánk nem igazán engedte, hogy eljárjon otthonról. Meg amúgy is, szerinte az én életmódom volt rossz, mert megittam pl. egy-két pohár bort vagy elmentünk bulizni. Az én tesóm inni sem ivott soha alkoholt, mert az felnőtt dolog. Hozza sem mert szólni másokhoz.


Mit csinált volna, mikor huszonévesen nekiindultunk egy nagy baráti társasaggal inni és bulizni?


Vagy később, mikor ezek a programok délutáni bogracsozássa szelidültek szűkebb körben, mit csinált volna ott kilógva az emberek közül, akik évek óta ismeril egymást? Most mit csinálna, mikor jön hozzánk 3 család gyerekekkel?


Nem a kérdezőnek kell ráerőltetnie a saját barataira a szociálisan defektes húgát. Itt tényleg max. annyit tehetne, hogy egyszer elmondja a véleményet.


De hiába tenne, a tesója úgysem mer majd szembeszállni az anyjával.

2020. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!