Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én mondjam meg tesómnak mi az...

Én mondjam meg tesómnak mi az igazság, vagy hagyjam, hogy tovább éljen anyám által kreált "álomvilágban"?

Figyelt kérdés

Én már házas vagyok gyerekekkel, átlagos értékrenddel, főiskolán tanultam, van munkám. Nekem az egész életfelfogásom más, mint a tesómé, anyámé. De anno nekem sokat kellett vitázni anyáékkal, mert a hülyeségeket osztották és ezzel akartak manipulálni, főleg anyám.

Tesóm 22 éves (nő) sajnos anyám "magának nevelte". Tudják a szüleim, ha ő is "elmegy" ketten maradnak. A tesóm még otthon lakik velük. Nem volt sose barátja, akart volna, de anyám mindig mondta neki hogy minek, meg hogy neki sincs akkor tesómnak sem kell. Fősuliba nem ment, oda engedték volna, de közbe azt sugallták, hogy hát a koleszt nem fogod bírni, legyél átjárós. (40 kmre volt a suli)

Így ő ki sem szakadt a megszokott közegből, de még a gimibe se voltak barátai. Hála anyámnak, soha semmire nem járatta, csak otthon ült anyám mellett suli után, vagy a fogadott tanárnőhöz ment aki segített tanulni. Tesóm volt az, aki pl szeretett a tanárokkal beszélni, a vele egyidősek helyett. Nem járt bulizni, semmi. Anyámékkal ment mindenhova, vagy max a lány unokatesojával. Ez a mai napig így megy. 22 évesen kezdett volna "pasizni". Eddig ha valaki tetszett neki és nem jött össze hetekig facebookon tett ki idézeteket szomorú szerelmes képeket.. Na úgy tűnt végre lesz pasija (egy család barát fiú), csak nekem fura volt, hogy a gyerek meg a tesóm ég és föld, de örültem, hogy végre rendeződik minden.

Csak feltűnő volt, hogy tesóm szerint raniznak, mikor volt h 1,5-2 hétig nem is talalkoztak. Csak moziba vitte vagy olyan helyre, ahol nem kell beszélni. Amikor tesóm szerint "jártak" még hónapokig se csók se szex nem volt semmi. Már jó fél év is eltelt mire lett szex köztük de heti szinten 1x taliztak, míg pár hónapra rá vége lett. A srác korrekten megmondta h nem szerelmes.

Én már az elején mondtam tesómnak hogy szerintem a gyerek nem akar semmit, csak nem akarja megbántani, de megsértődött, anyám is kiosztott, hogy mit piszkálom őket, nem mindenki olyan mint én.. De sajnos és igazam lett. A szakítás előtt egyszer hozta el egy családi eseményre ott is kb csak barátként viselkedett a tesómmal. Tesóm újra telerakta a netet kiírásokkal, kvázi könyörög, hogy vegye vissza a gyerek. Anyám úgy csinálja mintha 50 évvel ezelőtt lenne. Arról akarta meggyőzni tesóm, hogy heti egy tali elég, nem kell folyton együtt lenni. A szex is 6-7 hónap után bőven elég, nincs abba semmi jó kislányom. Szakítás után meg hogy nem azzal traktrálja, hogy nem kell kapkodni, rá ér még pasizni. Közbe meg mindenkit fikáz anyám hogy ha 30 után szül. Úgyhogy tesóm újra anyamékkal nyomul, plusz megy a siránkozás neki milyen szar.

Én gondolkoztam, hogy beszélek vele, csak az a baj ő nem hisz nekem, tőlem mindent piszkálásnak vesz, csak anyám szavai a szentek. Szerintetek?


2020. szept. 21. 08:13
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

17#es ha elolvastad lejöhetett volna, hogy én éppen hogy törődöm vele. Azért is érdekel mi van vele. Mivel munkám van másik városban meg családom heti 2 nap van csak amikor ráérek. Szerintem más sem ér rá többet. A tesóm gondolkozását ismerem, tudom miről mi a véleménye.( Nagyon rosszul jött le neked amit írtam.) Én vittem többször öt ide-oda, de nem foghatom a kezét már,nem gyerek csak segithetek ha hagyja. Többször vittem el hívtam meg hozzánk rossz lett a vége, nyavalygott nem érezte magát jól.

A suliban a felnőtt tanárokkal beszélgetett mivel anyámat ismerte egy-kettő és mindenki dicsérte öt, meg mert más nem állt vele szóba, mert ő mindenről másként vélekedett. A csaj okra irigy volt, mindenkivel volt vmi baja, ez cigizni szokott, az csávózik, az egy ribi. Senki se felelt meg az ő értékrendjének. (amit anyám tanított neki)

Volt egy szomszéd lány akivel jóba volt egy ideig, de amint ő is talált fiút, mindig szidta hogy folyton vele van smarolnak stb.

Csak nehéz a húgommal mert anyám ismerősei mind egekig dicsérik h milyen rendes lány nem bulizik semmi és hogy nem talál egy rendes fiút.. Ergo tesóm azt hiszi mindenki mással van a gond. Csak a baj az hogy neki nemcsak pasija de barátja sincs.

Én anno rengeteget vitáztam anyámmal aki tönkre akarta tenni a kapcsolatomat a feleségemmel. Mert szerinte egy diplomás nő buta, meg mindenbe belekötött, pedig a feleségem főz mos mindent megcsinál, kedves, szépen neveli a gyerekeket, de anyámnak csak az a jó amit ő mond tesz. Tesóm sajnos dettó ilyen.

Én kiálltam magamért azért vagyok ilyen és azért élünk nyugodtan boldogan. Csak a baj az hogy tesóm nem látja azt hogy az élete nem jó irányba halad, nem látja mi a gond. Ebben nem tudom hogy tudnék segíteni, hisz anyáméknak kényelmes hogy ő ott van még nekik..

2020. szept. 21. 13:13
 22/39 anonim ***** válasza:
77%
Amiatt semmivel sem rosszabb y vagy egészségtelenebb a tesód, mert nem bulizós, azzal van a legnagyobb probléma szerintem, hogy anyukád rátelepedett.
2020. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%

Ok! 17-es vagyok! Volt értelme amit írtam, legalább most részletezted normálisan, mivel csak a testvéred és az anyukád negativ tulajdonságait soroltad, a jó tulajdonságokat nem, ez is lényeges lenne pedig. Most már azt is tudom, hogy te férfi vagy és azt is, hogy volt program közös, anyukád nem tudja elfogadni, hogy a gyerekeinek éppen ugy joga van a boldogsághoz, a párkapcsolathoz, ez nem szép dolog, mert anno ő is férjhez ment, önszántából, ha csak nem a régi paraszti világból való, ahol volt hogy megmondták, hogy te itt van ez a fiu, de nem hinném, hogy olyan idős lenne anyukád.


Csak a kérdés továbbá, hogy olyan programok voltak-e amit ő is szeret, mert ha a programmal van a problem, akkor bármit csinálhatsz, akkor se. Azt kéne kiderítened ő mire vágyik, nem azt hogy milyen, meg hogy hogy gondolkozik xx-ről vagy xy-ról! Mert csak ezt sorolod, de őt ugy igazán a belső rejtett vágyait ismered?

Nekem először ugy jött le, hogy téged ez zavar, de olyan programokba vonod be ami őt nem érdekli, utána meg morog. Az anyukájától tanult egy mintát, a szidás csúnya dolog, de neki kell eljutnia odáig hogy elfogadja az embereket, és hogy az ő élete is változhat. Egy szóban akartam leírni, hogy azt kéne kideríteni, hogy mire vágyik, ha ismered a testvéred, akkor tudnod kéne, mert csak a szidásait soroltad, ilyen téren ismered, a belső lelki világát is ismered? Csak írtam példát, hogy olyan helyre kéne vele menni ahol jól érzi magát, ha egyedül nincs kedve. Beszélgetni vele, és beszélgetni, és beszélgetni. De elsődlegesen saját magának kell rájönnie mire is vágyik igazán, mert a panaszkodás önmagában egy állapot felismerés ugyan, de hogy valójában mit akar az megint egy kérdés, lehet egészen különböző vágyai vannak valójában, csak idő kell míg megtalálja.

2020. szept. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokert. A múltkor kérdeztem tőle már ezt hogy na tesó mond meg mi lenne neked a jó. (a szakítás után) Szoktunk ilyenekről is dumálni néha .

Ezt mondta :arra vágyik, hogy legyen egy fiú aki ide-oda viszi, étterembe, moziba, állatkertbe, korizni. stb és boldog legyen.

Én amit még látok, hogy rengeteget posztol (sajnos ez az ő generációjának lételeme). Hasonlítja magát másokhoz, és az ő életét.

A múltkor mondta azt is hogy ő azt akarja h olyan legyen az élete mint nekem. Legyen párja, gyereke, háza, kocsi, munka és kész. Úgy érzi hogy, amit ott lát az a valóság. Legyen mit kitenni facebookra, instara, hogy ő is "népszerű" legyen. Hogy lássák hogy ő is boldog. Csak ez nem ilyen egyszerű. Hiába van meg minden ha nem tesz érte semmit az sem lesz örök. Ezt nem érti, hogy aki boldog annak se hullott az ölébe minden. Tett érte.

A közös programokról annyit hogy ő nem akar velem lógni csak, neki nem én kellek, hanem egy külső ember barát, fiú,. Neki elég ha néha beszélünk de arra hogy ketten csinálni vmit nincs igénye. Sajnos ez azért van így mert a drága anyám szerint ha családi program van akkor az ők ketten apámmal mi a húgommal együtt (meg mióta családom van a nejem és a gyerekek). Nincs olyan h mi ketten tesómmal így neki ez fel sem merült eddig. Nem is értené.. mikor elhivtam hozzánk is kérdezte h és anyuék nem jönnek? Mondom nem, mert baráti társaságot hívtam.

Van persze olyan is hogy mindenki jön mikor nagy családi összeröffenés van, de azért mindig nem kell olyan. Én anno erre untam rá hogy anyámék mindenhol ott akartak lenni, nem volt magánélet, most tesónál dettó, csak a kis buta ezt el is fogadja. Nem látja hogy ez nem oké.

2020. szept. 21. 14:50
 25/39 anonim ***** válasza:
78%

Önértékelési problémái vannak. Azt nem mondanám hogy nincs realitas érzéke mert jól le tudta irni hogy mikre vágyik és tudja mi a normális. Viszont a leirasodbol az derul ki hogy a szülői jelenlét egyfajta biztonságot ad neki.


A közösségi oldal mánia háát aki népszerű se biztos hogy valójában boldog azért az is lehet nehéz ha valaki népszerű. Akkor meg azért nem lenne magánélete.


Egyértelműen vágyik a figyelemre és a szeretetre.


A társkeresőt sajna már fake emberek is tarkitják és a szexkapcsolatra utazok komoly kapcsolatot keresoknél olvastam itt bőven és közvetetten is láttam. Szóval hiába ajánlgatnád neki ilyen opciokkal aki olyan gyorsan ki is használnák szegenyt mert érzelmileg labilis is.

2020. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonymousreview60 ***** válasza:
73%

"mert ő mindenről másként vélekedett." Azt sem tudta, mit akar, ezért azt szajkózta, ami tanítottak neki.

"A csaj okra irigy volt, mindenkivel volt vmi baja, ez cigizni szokott, az csávózik, az egy ribi." Az mond ilyent a leghangosabban, akinek ez hiányzik de nagyon. Mert ők mertek lépni, mertek dolgokat kipróbálni, míg ő merevgörcsben van a hülye anyàtok miatt, hogy mit mondana stb.

"mindig szidta hogy folyton vele van smarolnak stb." Mert irígy rá vagy mert annyira gyerek szinten van, hogy fel sem fogja, hogy annak a csajnak a pajtások mellett, sőt helyette, már más igényei is vannak.


"Csak nehéz a húgommal mert anyám ismerősei mind egekig dicsérik h milyen rendes lány nem bulizik semmi" Tehát se íze, se bűze, se karaktere. Akkor mi a fészkes fenéért akarnának tőle bármit.

"Ergo tesóm azt hiszi mindenki mással van a gond." Ez a legsúlyosabb érv amellett, hogy - főleg és szinte csak - vele van a gond.

"Csak a baj az hogy neki nemcsak pasija de barátja sincs." Nem mondóó-ó-d?! 😱 😀 Így nem is lesz. Legalábbis rendes. 😖

"... Tesóm sajnos dettó ilyen." Ezzel kell majd szembenéznie leginkább.

"Én kiálltam magamért azért vagyok ilyen ..." Sajnos van, aki nem ilyen erős, vagy ezt kinevelik belőle (részben belőlem is).


Két dolgot érdemes tenni:

1. Bevonni a húgodat a saját ismeretségi körödbe, hogy kiszabaduljon anyátok kontrollja alól, és ismerkedhessen.

2. Fokozatosan, sosem utasítva, hanem a megfelelő kérdésekkel önreflexióra ösztönözve, önmagával szembenézésre vezetni. Empátiát kell tanulnia, hogy ne utasítsa elkategórikusan a másik embert, annak nézeteit már eleve.

3. A 2. pontra érdemes bevonni pszichológust. Nekem hasonló helyzetben segít(ett).

2020. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonymousreview60 ***** válasza:
46%
Az eredeti kérdésre: Mindkettőt tilos, káros. Viszont, ha szereted, akkor kötelességed segíteni, hogy magától ismerje fel a helyzet fonákságát, ha már ezt a ... szüleitek nem tanították meg neki.
2020. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Őszintén én is gondoltam már pszichológuson. Csak az a baj hogy mivel anyám fennhatósága alatt él és ő abszolút nem látja mennyire durván van félre nevelve, manipulálva, nem menne bele. Sőt elmondaná, anyámnak és ő kiosztana mit képzelek, és ennyi.

Ő meg mindig gyerek. Pl ha szülinapja van az a minden neki mert egész nap a központban van. Őt imádja mindenki. Ajándékot kap van mit kitenni facebookon. Nem viccelek olyankor 3-4 képet kirak. Nagy bulit csap neki anyám meghívja a rokonokat stb. Sajnos ő olyan mint egy kutya (bocsi a hasonlatert) láncon tartja enni ad neki néha ha van kedve foglalkozik vele, de igazán érzelmileg nem, korlátozza úgy ahogy neki jó.

És a legnagyobb baj hogy mindig másokkal törődik. Hogy ez ezt vette, így néz ki, ide mentek, ez a barátja, ennyit fogyott.

Tesóm nagyon szerencsés ha talál vkit aki megmarad vele kiszakitja innen.

Anyámmal egyszer ültem le erről beszélni, direkt megsértődött pedig bele se kezdtem. Csak annyit mondtam hogy ennyi idősen ideje lenne már felnőttnek lenni és úgy is kezelni minket. De akkora hisztit csapott hagytam a fenébe. Sajnos tesóm ha itthon marad, ő lesz akivel foglalkozik, mivel más dolga nincs.

A feleségem is beszélt vele kedvesen, mint nő a nővel. Hogy mi a helyzet a sráccal, de minden szavát elmondta anyámnak aki kérdőre vonta a nejem.

Pedig szegény csak jó tanácsot adott neki szexuális téren. Mert anyám annyira prűd hogy ennyit mondott neki h nem kell azt sűrűn csinálni nincs abba semmi jó, majd meglatod.

A nejem meg kiokositotta picit. Igazából amit segíteni próbálunk jön anyám és be állítja úgy mintha bántanánk a tesóm. Pedig jót akarunk.

2020. szept. 21. 15:18
 29/39 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj, ha folyamatosan azt mondogatják neki, hogy minek a pasi, minek a barátok, akkor ezzel le is törik a szárnyait és befolyásolják. Ráadásul elkényeztetik, ami még jobban elveszi a kedvét attól, hogy kimozduljon.
2020. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
86%
Dolgozni eljár a húgod? Vagy tanul?
2020. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!