Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni ebben az esetben?

Mit lehet tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az öcsém felkel 11-12 órakor, eszik, hétköznap megcsinál pár feladatot, mert suliba jár, de utána egész nap gépezik, telefonozik, a barátnőjével beszél és zenét hallgat. Én meg már 8 órakor fel vagyok, hogy délutánig tanuljak, mert meetelünk, meg egész nap feladatokat kapunk (jövőre érettségizek). Ha végeztem délután a sulival, akkor jöhet a takarítás, főzés, mosás, egyszóval minden házimunkát én csinálok. Este 6 után végzek kb mindennel, azután meg jöhetnek a házi feladatok.

Fiú létére még fűteni se tud (kandallónk van) azt is én csinálom. Szakácsnak tanul (másodéves), de én főzők. Amikor elmondom anyának,hogy ő is csinálhatna valamit egyből tereli a témát és azt mondja,hogy ezek női munkák, ne ő csinálja már. Szerintem ez nem fair. Az egyik haverom egyetemista, egyedül él és mos, főz, takarít, nem panaszkodik, hogy ez női munka. Elegem van belőle, hogy ameddig takarítok, ő fekszik az ágyban és játszik a telefonján, ilyenkor úgy érzem magam, mint valami cseléd.

Múltkor sütit csináltam erre megette a felét, mert nem akart normális ételt enni.

18l és 16f


2020. nov. 15. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Naponta kb. 20 kérdés van egymás f.kázásáról...


De lesz ez még rosszabb is, hisz csak most indult a karantén... :-s

2020. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"ezek női munkák, ne ő csinálja már"

Ettől hányni tudnék...

2020. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szüleid,édesanyád nem segit a házimunkába? Vagy ketten külön laktok?
2020. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold le a netet,hogy most akkor ő is csináljon valamit.
2020. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Anyukám dolgozik. Természetesen ő is megcsinál mindent, ha itthon van, de általában én szoktam rendet rakni, mert ha hazaér a munkából fáradt.
2020. nov. 15. 14:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért de az öcsédből csodás élettárs lesz ha így nevelik anyádék.. Ismertem olyat aki ki is mondta férfiként, hogy a nők szolgasorsa születtek. Ott rúgtam volna tökön az illetőt. Ha az öcséd ráér, akkor igenis vegye ki a részét a munkából. Az más ha valaki melóból jön haza és fáradt, de aki csak otthon tesped és játszik az fordíthatja hasznosabbra is az idejét. Ha megcsinálja a házimunka ráeső részét, akkor mehet vissza játszani.
2020. nov. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!