Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hiba, ha a feleségem azt...

Hiba, ha a feleségem azt mondja a gyerekünk születendő féltestvéréről, hogy az nem igazi testvér?

Figyelt kérdés

A feleségemnek az előző kapcsolatából született lányát picibaba kora óta nevelem, az ex nem akarta az apaságot, nem akart apasági elismerő nyilatkozatot írni, de én igen, így én lettem bejegyezve a születési anyakönyvi kivonatába is, mint apa (egyszerűbb volt, mint az örökbefogadás, de lényegében azonos joghatású). A biológiai apja néha keresi telefonon, párhavonta találkoznak is, de rendszertelenül, viszont látszólag ragaszkodik a férfi ezekhez a találkozókhoz (tudom, hogy nincs joga láthatáshoz, de mi másképp intézzük az ügyeinket, nem jogszabályokon lovagolunk, hanem csak tesszük, amit a legjobbnak látunk).

A feleségemmel az évek során született még két gyermekünk. Nagyon jó testvérek ők hárman, folyton együtt játszanak, ölelgetik, szeretgetik egymást, nagyon édesek. Kicsik, egyik sem iskolás még.

Most a feleségem exe családot alapított. Egy éve megházasodott, hamarosan megszületik a gyerekük. A nagylány imádja a babákat, nagyon lelkesen fogadta a hírt. A feleségem erre aggódni kezdett, hogy csalódás lesz neki, hogy ezt a babát nem szeretgetheti majd úgy, mint az itthoniakat, és majd kitaszítottnak érzi magát, és fájlalni fogja, hogy ő miért nem része annak a családnak is, ezért azt tanítja a nagylánynak, hogy az a baba nem igazi testvér lesz, mint az itthoniak, mert vele nem fog együtt nevelkedni, együtt aludni, oviba menni, este fürdeni, stb., mert az a baba máshol fog élni, és az a család egy másik család, ő pedig, a lányunk, hozzánk tartozik. Most így leírva talán nincs is ezzel semmi baj, mégis úgy érzem, túlságosan elutasító a babával kapcsolatban. Nyilván nem kell nagy várakozásokat ületeni a gyerekünkbe, mert tényleg nem lesz sok kapcsolata azzal a gyerekkel, talán évente egyszer vagy kétszer látni fogja, de azért talán az is túlzás, hogy ennyire elutasítóak legyünk, és azt tanítsuk, hogy ő nem is testvér. Nem arról van szó, hogy ez most egy kibékíthetetlen ellentét köztünka a feleségemmel, hanem inkább arról, hogy magam sem tudom, melyikünk hozzáállása a helyes. Én morálisabb oldalról közelítek a témához, a feleségem pedig a gyerek lelkivágát tartja fókuszban. Ti hogy állnátok hozzá egy ilyen szituációhoz?


2020. dec. 14. 12:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a feleségednek van igaza . Hiába a vérkötelék ,ha évente egyszer látok valakit,azzal nem alakul ki testvéri kapcsolat. De furcsa,hogy pont te nem látod ezt be,mikor ott vagy saját magad példának: a kislánynak is te vagy az apja ,nem a biológiai apa aki csak megcsinálta ,de felelősséget már nem vállalt érte.

Szerintem jól teszi a feleséged,ha erre felkészíti a gyereket ,hiszen ez a szomorú valóság,a tények.

2020. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Igazi testvér, de mégsem igazi "családtag". Ennek pedig az az oka, hogy a közös apa sz*rt világ életében a nagyobb lányára. A második mondatot persze nem kell a gyerek képébe vágni, elég annyi, hogy más az otthonuk, és ezért a viszony is más. Az első mondat egy felnőtt számára ellentmondásos, de egy gyerek simán elkönyveli, ők még sokkal "rugalmasabbak"
2020. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

A lényegben igaza van a feleségednek, de kicsit csúnyán fogalmazta meg. Meg ettől még lehetnek nagyon jó testvérek. Nem ezen múlik. Szóval az semmiképp sem jó, hogy már eleve bele akarja beszélni a feleséged, hogy úgysem lesz majd jó.

Szerintem nagyon csúnya megfogalmazás, hogy nem igazi testvére lesz. De az lesz. De nyilván nem fognak együtt élni. De gondolom, ezt a ti gyereketek is érti.

Én ismerek olyan tesókat (féltesók) akik külön nőttek fel, de folyamatosan tartották a kapcsolatot, közös programokra vitték őket a szülők, közösen ünnepeltek, stb. Felnőttkorukra teljesen olyanok, mint két együtt felnőtt testvér. Na, meg együtt felnőtt testvérekből is van bőven, akik utálják egymást. Szóval tényleg nem ezen múlik.

2020. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Valóban igaza van a feleségednek.Lehet a késõbbiekben változni fog a helyzet.
2020. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Most még érthető a dolog. Egyelőre el kell fogadnia, hogy nem lehetnek úgy együtt, de ennek nem kell örökké így lennie. Később találkozgathatnak ugyanúgy, elmehetnek együtt szórakozni, elmehet hozzátok ottalvós bulira(még ha a ti lányotok nem is megy hozzájuk), szóval nem kell örökké kimaradniuk a testvéri kapcsolat szépségeiből. :)
2020. dec. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

A feleséged gyerekének pont annyira lesz testvére az apja gyereke, mint az anyjának a mástól (tőled) született gyerekei.

Nyilván ez a gyerek nem kisbaba, alaphangon 8-10 éves, simán meg lehet értetni vele dolgokat.

Egyetlen dolgot kell vele tudatosítani, hogy az a testvére másutt él, így kevesebbet fog vele találkozni, mint azokkal, akikkel együtt lakik, de ezt magától is tudja, mert nem írtad, hogy fogyatékos lenne.

Aztán, hogy milyen kapcsolat alakul ki köztük,az a két család felnőtt tagjainak intelligenciaszintjétől függ. A testvéri szeretet nem függ a helyrajziszámtól.

2020. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
Nincs igaza a feleségednek. Attól tartok, hogy ő még mindig orrol a volt férjére (egyszerű női hiúságból) és ez a valójában káros és romboló érzelem nem tesz jót egy kisgyerek lelki fejlődésének. Sajnos az emberek gyakran nincsenek tekintettel arra, hogy saját érzelmeikkel befolyásolják mások érzelmeit, érzelmi fejlődését, sokszor negatív irányban (magyarán nem tisztelik kellőképpen mások érzelmeit).
2020. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Ez a szülõktõl is függ, hogy mennyire fogják biztositani a gyermekek kapcsolatát,találkozását.
2020. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Metionin ***** válasza:
73%
Pedig a feleségednek van igaza. A kislány az eddigi kistesók alapján beleéli magát hogy majd az új gyerekkel is együtt játszhat stb. aztán ha mégsem, csalódott lesz. Fel kell készíteni arra is ha pl. a gyerek anyja nem engedi hogy találkozzon a féltesóval. Teljesen oké hogy elmondta neki, hogy azzal a babával nem olyan lesz a kapcsolat mint a meglévő kistesókkal.
2020. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

6!


"Kicsik, egyik sem iskolás még."


Nem 8-10 éves az a gyerek, hanem 4-5.

2020. dec. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!