Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hiba, ha a feleségem azt...

Hiba, ha a feleségem azt mondja a gyerekünk születendő féltestvéréről, hogy az nem igazi testvér?

Figyelt kérdés

A feleségemnek az előző kapcsolatából született lányát picibaba kora óta nevelem, az ex nem akarta az apaságot, nem akart apasági elismerő nyilatkozatot írni, de én igen, így én lettem bejegyezve a születési anyakönyvi kivonatába is, mint apa (egyszerűbb volt, mint az örökbefogadás, de lényegében azonos joghatású). A biológiai apja néha keresi telefonon, párhavonta találkoznak is, de rendszertelenül, viszont látszólag ragaszkodik a férfi ezekhez a találkozókhoz (tudom, hogy nincs joga láthatáshoz, de mi másképp intézzük az ügyeinket, nem jogszabályokon lovagolunk, hanem csak tesszük, amit a legjobbnak látunk).

A feleségemmel az évek során született még két gyermekünk. Nagyon jó testvérek ők hárman, folyton együtt játszanak, ölelgetik, szeretgetik egymást, nagyon édesek. Kicsik, egyik sem iskolás még.

Most a feleségem exe családot alapított. Egy éve megházasodott, hamarosan megszületik a gyerekük. A nagylány imádja a babákat, nagyon lelkesen fogadta a hírt. A feleségem erre aggódni kezdett, hogy csalódás lesz neki, hogy ezt a babát nem szeretgetheti majd úgy, mint az itthoniakat, és majd kitaszítottnak érzi magát, és fájlalni fogja, hogy ő miért nem része annak a családnak is, ezért azt tanítja a nagylánynak, hogy az a baba nem igazi testvér lesz, mint az itthoniak, mert vele nem fog együtt nevelkedni, együtt aludni, oviba menni, este fürdeni, stb., mert az a baba máshol fog élni, és az a család egy másik család, ő pedig, a lányunk, hozzánk tartozik. Most így leírva talán nincs is ezzel semmi baj, mégis úgy érzem, túlságosan elutasító a babával kapcsolatban. Nyilván nem kell nagy várakozásokat ületeni a gyerekünkbe, mert tényleg nem lesz sok kapcsolata azzal a gyerekkel, talán évente egyszer vagy kétszer látni fogja, de azért talán az is túlzás, hogy ennyire elutasítóak legyünk, és azt tanítsuk, hogy ő nem is testvér. Nem arról van szó, hogy ez most egy kibékíthetetlen ellentét köztünka a feleségemmel, hanem inkább arról, hogy magam sem tudom, melyikünk hozzáállása a helyes. Én morálisabb oldalról közelítek a témához, a feleségem pedig a gyerek lelkivágát tartja fókuszban. Ti hogy állnátok hozzá egy ilyen szituációhoz?


2020. dec. 14. 12:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
71%
Itt lehet féltékenykedés is.
2020. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen igaza van. Apuka eddig se vitte túlzásba a gyerekkel való foglalkozást, gondolod érdekelni fogja, hogy megfelelő kötődés alakuljon ki az úgy gyerek meg a régi között? Dehogy is. Az új nője se biztos, hogy engedni fogja. Jobb megkímélni a kislányt a csalódástól. Mert ha beleéli magát, hogy új tesója lesz, aztán nem lehet vele, az nagyobb sérülés lesz, mintha alapból úgy indítunk, hogy nem lesz vele ugyanolyan a viszonya.

Pl ahogy te is inkább az apja vagy, mint a vérszerinti, a te gyerekeid is inkább a testvérei, mint az új baba. A nem a pontos rokoni fokozat az elsődleges

2020. dec. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem se minden hátsó szándék mentes ez a kijelentés. Szeritem a feleséged nem akarja hogy a gyereketeknek kapcsolata legyen az igazi apa gyaládjával. De te jobban ismered, én csak tippelek.

Mert nincs olyan hogy nem igazi testvér. Mostohatestvér féltestvér viszont igen. Szerintem a feleséged az aggódás álarca mögé bújva akarja hogy a lányotok elhatárolódjon attol a testvértől aki születni fog.

A gyerek nem hülye. Ha még mondanátok neki hogy a féltestvére máshol fog élni akkor így fogja megszokni.

2020. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!