Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, hogy a feleségemet...

Mit tegyek, hogy a feleségemet ne használja ki a testvére?

Figyelt kérdés
A feleségem 2 évvel ezelőtt kölcsönadott 100ezer Ft-ot az öccsének egy tanfolyamra, amit különböző kifogásokkal végül nem adott vissza, többszöri kérés ellenére sem. Nem állunk jobban anyagilag, a testvére jól keres, csak nagyobbak az igényei és nem tudja jól beosztani a pénzét. 1 évvel később a feleségemet felkérték a születendő gyermekük keresztanyjának. A feleségem azt találta ki, hogy a keresztelőre nem ad pénzt, hanem vesz egy jelképes ajándékot a babának és az öccse tartozását elengedi. Ezt a tervét közölte az édesanyjával is, aki szerint kevés az ajándék a keresztelőre, mivel amit egy éve adott pénz, az már a múlt, és keresztanyaként illene többet adnia. A feleségem testvérének ez így megfelelt, nem mondta, hogy problémája lenne. Ezek után a feleségemmel megbeszéltük, hogy többet nem ad kölcsön pénzt az öccsének. Múlt hónapban a testvére megkérte, hogy a párja karácsonyi ajándékát segítsen beszerezni, mivel olyan helyen dolgozik a feleségem, ahol olcsóbban tudja beszerezni a kiszemelt ajándékot, természetesen majd kifizeti. 2 hete meg is vette az ajándékot a párom, amit a testvére azóta sem fizetett ki. Most nem sok pénzről, mindössze 20ezer Ftról van szó. Nekem igazából nem is csak a pénzzel van a problémám, hanem azzal, hogy a feleségemnek mintha kötelessége lenne anyagilag támogatni a felnőtt, családos öccsét. Illetve a feleségemben is csalódtam, hogy megint sikerült hülyének nézni. Amikor ezt elmondtam neki, azt mondta, hogy túlgondolom és türelmesebbnek kellene lennem, mivel ő nyugodt ebben a helyzetben, nekem se kellene idegeskednem ezen. Ő nem érti meg, hogy nekem nem az a problémám, hogy nem adja vissza, hanem az, hogy ő nem áll ki saját magáért. Mit kellene tennem ebben a helyzetben?

2020. dec. 17. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Kérj kölcsön az ürgétől vagy vegyetek valamit és vitessétek hozzá a csomagot fizettessétek ki mert ti nem vagytok otthon.

A feleséged gondolom nem akar vele összeveszni, de ha ilyen ötleteket bedobsz ártatlanul, lehet hogy neki is megkönnyebbülés lenne.

2020. dec. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Savlekotő ***** válasza:
68%

Semmit nem tudsz tenni,a feleséged helyett nem tudsz kiállni azt neki kéne,gondolom bele nevelték ezt otthon,abból nagyon nehéz kilépni amit otthonról hoz valaki,hülyének nézik lehúzzák,de ő is hunyó mert hagyja. Bár ahogy látom az anyja is lehúzná nem csak az öccse.. Itt én inkább anyóst érzem a szálak mozgatójának.. Sajnos som esetben mindenki a maga kárán tanul,vagy akkor sem.

70F

2020. dec. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A feleségednek kellett volna a határokat meghúzni. Egyébként manapság már van online (ráadásul azonnali) utalás is, úgyhogy a második esetben, a csomagvásárláskor érdemes lett volna mondani: "előbb online utalod az összeget, pár mp alatt itt van és már veszem is a csomagot).
2020. dec. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

kedvesen beszélgess a nejeddel, oka van, hogy lehúzhatja a tesója. Persze ha van miből..


Más ötletem nincs.

2020. dec. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
A feleséged fejét kellene alaposan megmosni, hogy ilyenkor az öccse nemcsak őt vágja át, hanem téged is megkárosít, hiszen közös kassza. Itt a járvány+karácsony, mindenkinek sok a kiadása, ne adjátok át addig a megvett ajándékot, amíg nem fizeti ki! Hivatkozzatok arra, hogy nagyon hiányzik a kasszából az a pénz, és nem volt szó arról, hogy hitelezni kellene nekik. Vagy ha már odaadtátok, akkor kérjetek tőlük kölcsön 20 ezret!A feleséged a saras, mert pontosan tudja, milyen link alak a testvére, neki kellene nemet mondania, de hogy te ezzel mit kezdesz, azon kívül , hogy vele jól összeveszel, aztán vagy megérti, vagy nem...
2020. dec. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Kettő darab esetről van szó összesen? A 100 ezres sztori nekem kicsit gyanús hogy nem tudsz mindent az ügyről és a feleséged elengedte azt a tartozást amúgy is, a 20 ezres viszont csak két hetes, azért előre nem temetném az ügyet, lehet át se vette még az ajándékot a testvére.

Nem tudom hogy egyáltalán közös kasszán vagytok-e, nekem furcsa, hogy úgy fogalmazol, hogy a "feleségedet" húzza le, és nem "titeket". Ha igen, mi akadályoz abban, hogy intézkedj? Feleségednek ez nyilvánvalóan nem olyan fontos kérdés vagy nagyon kellemetlen, amit persze meg kell vele beszélni, de nem tudom, mennyire lehet bízni a változásban.

2020. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A feleségemmel közös kasszán vagyunk, de ő keres jobban.

A sógoromék vagy anyósomék a sógoromék nevében többször kértek kölcsön a 100ezer Ft-os eset után, milliós összegeket is, úgy hogy tudták, hogy lakásra gyűjtünk. Mivel előre megbeszéltük, ezért nem adtunk kölcsön többet. Ráadásul az ő bevételük 2x annyi, mint a miénk, csak több a kiadásuk.

A feleségem családja valamiért elvárja, hogy az öccsét támogassuk anyagilag,ez amióta együtt vagyunk így van és előtte is így volt. A páromat kihasználják, gondolom azért, mert nem ő a kedvenc gyerek. Én csak azt szeretném elérni, hogy a feleségemnek legyen önbecsülése és ne engedje, hogy ennyire kihasználják és itt most nem is igazából a 20ezer Ftról van szó. Hanem arról, hogy a sógorom úgy gondolja, ő mindent megtehet.

2020. dec. 18. 12:02
 8/10 anonim ***** válasza:
4%
Túlgondolod. Két eset még nem a világvége. Jóérzésű embereknek ennyi nem elég, hogy leállítsanak valakit, pláne testvért. Amúgy meg ne parázz, még kifizetheti.
2020. dec. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Csak azt lehet - sorozatosan! - kihasználni, aki hagyja magát.

Ha meg hagyja magát, annak valami oka van.

Nem tud nemet mondani, érzelmileg megéri neki, vagy egyebek.

Mindenképpen a feleségeddel kell rendezned a témát, aztán vagy sikerül vagy nem.

A 20ezret meg ha nem adják meg, akkor már januárban meg lehet nekik mondani, hogy a pénzt tudják be Bécike szülinapi és névnapi ajándékába!

2020. dec. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
A többi tartozás megadták? Ha a feleségének nehezére esik kiállni a családjával szemben, lépjetek fel közösen.
2020. dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!