Én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején, megpróbálok rövid lenni..

Barátommal (31) jövő hónapban leszünk együtt 6 éve, pár hónap után össze is költöztünk Pesten egy albérletben, mai napig itt élünk. Van egy húga (29) , aki otthon él az anyukájukkal, apujuk már rég nincs képben, elváltak és külföldön él.


Na már most ma reggelre úgy kelt anyujuk, hogy lázas és nem érzi túl jól magát. Egyből pánik, hogy mi van ha covidos. Beszélt a háziorvossal, sikerült is kora délután letesztelni, ami sajnos pozitív lett… A rendes pcr teszt eredmény még nincs meg, de a gyorsteszt már kimutatta, tehát elég nyilvánvaló. A húgát közben elküldték gyors tesztre a melóhelyről, ami negatív lett, de „rendes” tesztet nem csináltak, márpedig az még lehet pozitív attól, hogy a gyors negatív lett, nem egy ismerősünk járt így. Na már most miután végzett a teszttel a hugi, közölte barátommal, hogy akkor jönne hozzánk, mert így nem akar hazamenni.

Hát őszintén szólva, ezen eléggé kiakadtam. Én eleve úgy tudom, hogyha veled egy háztartásban élő ember pozitív, akkor te is karanténba kerülsz, a negatív gyorstesztet nem fogadják el „kibúvóként”. Továbbá nem stresszelem túl ezt a covid dolgot, természetesen betartom az előírásokat stb, de nem fészkeltem be tavaly márciusban egy szobába, ámde egy egészséges tartás azért van bennem legalább olyan szinten, hogy igazoltan pozitív emberekkel és azokkal, akik velük élnek együtt, nem találkozom direktben. Szerintem ez alapvető lenne. Nekem ebbe nem fér bele az, hogy idejön 10 nap-2 hétre a nyakunkra párom húga, miközben az anyjuk pozitív, ő meg vele él együtt. Azt ne említsük, hogy semmilyen cucc nincsen nála, nyilván úgy gondolta majd az én ruháimat hordja. (a világon semmit nem utálok jobban annál, mint mikor a cuccaimat hordják, a nővéremtől viselem csak el, de még a méretünk sem ugyanaz)

A lényeg, hogy feleslegesen nem szeretnék kockáztatni, úgy gondolom az én egészségemmel ne játsszon más ilyen módon, épp elég hogy barátom is bármikor hazahozhatja (én itthonról dolgozom), nincs szükségem plusz kockázatra.

Nyilvánvalóan most én vagyok a csúnya gonosz szemét és hisztis barátnő, a párom abszolút nem érti mi a problémám ezzel, ő csak a húgát és az ő egészségét félti, hogy nehogy már egészségesen menjen haza a beteg anyjához, én nem számítok úgy néz ki (meg amúgy ő maga se ezek szerint), nem gond hogy ezáltal plusz egy potenciálisan fertőző embernek – aki a covidos anyujával él - vagyok/vagyunk kitéve közvetlen közelről. Azzal mentegetőzik, hogy találkozott reggel a húgával, tehát "mindegy" ha idejön. Azért szerintem ez nagyon nem ugyanaz, mint hogy 2 hétig egy lakásba zárva legyünk.

És természetesen nem tudta ezt kulturáltan lekommunikálni a tesója felé, megoldotta annyival, hogy őt nem zavarná, de én behisztiztem és nyavalygok, így most volt egyetemi csoporttársához ment a húga, plusz ugye még mi is jól összevesztünk. Én azt nem értem, ha mi nem laknánk albérletben, hanem mi is otthon lennénk szülőknél, akkor mit csinálna a húga. Akkor nem lenne ott a bátyó, akihez szó nélkül beállíthatok, mert nekem úgy jó. Meg az sem esik épp túl jól, hogy én konkrétan meg se vagyok kérdezve, miközben én lakom ebben a lakásban és nem a tesója, neki evidens hogy mivel a bátyja itt lakik, neki alanyi jogon jár az, hogy akkor jöjjön ide, amikor akar. (nem egyszer játszotta már ezt be..)


Ti mit gondoltok, barátoméknak van igaza tényleg és szó nélkül bele kellett volna mennem, hogy 10 napra vagy amíg anyuja ki nem gyógyul a covidból (ami nem feltétlen zajlik le 10 nap alatt, unokatesómnak 4 hét volt, mire negatív lett a tesztje) idecuccoljon a húga, aki simán lehet pozitív és minket is megfertőz, plusz az én ruháimat hordja meg még ne is tudjam otthon érezni magam a lakásunkban…?


2021. márc. 12. 19:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%

Szóval én úgy tudom, hogy a vírus lappangási ideje kb. 2 hét. Tehát ha tünet van, akkor már egy ideje benne van az illető. A gyors teszt csak napok múltával mutatja ki, ha valóan fertőzött vagy, jó esetben. (Mint tudjuk, nem mindig pontos.)

Ezek alapján az anyuka már egy ideje meg van fertőződve, és ha a húg elkaphatja, akkor már el is kapta volna. Ritkán, de előfordul, hogy 2 ember egy háztartásban él, és az egyik fertőzött, azonban a másik mégsem kapja meg. Tehát ha eddig nem kapta meg, akkor valószínűleg ezután sem fogja, vagy ha megkapta, akkor már megkapta, szeritnem nyugodtan hazamehet ennek fényében.

"Mindegy, ha fertőzött, mert reggel már úgyis találkotak" alapon szerintem többet vet a latba, hogy "midnegy, mert az utóbbi 2 hétben is együtt éltek, és ha meg tudja kapni, már valószínáleg úgyis megkapta, ha pedig nem, ezután sem valószínű, hogy meg fogja".

Az utóbbi 2 fontosabb szempontot után pedig jön az a szempont, hogy ő volna amúgy a legalkalmasabb a beteg anyuka ápolására. Őrá ugye senki sem gondol... Szerintem az volna a leglogikusabb, ha azon érv alapján, miszerint ha megkaphatja már úgyis elkapta, ha nem ezután sem fogja, nyugodtan hazamehetne anyuhoz, együtt lehetnének a karanténban és gondoskodhatna a beteg anyjáról.

A párodnak pedig eléggé furcsa a hozzáállása, ha nem jut eszébe téged is megkérdezni egy ilyen fontos dologról még akkor is, ha számára nyilvánvaló lett volna, hogy beleegyezz. Én a családommal élek, de bármikor ha ide akarok hívni valakit, magától értetődik, hogy megkérdezzem a többi családtagomat, hiszen ők is ebben a lakásban élnek. Bár még nem nagyon volt olyan eset, hogy ellenkeztek volna, azért tisztelem őket annyira, hogy ha másért nem legalább azért megkérdezzem, hogy tudjanak róla, ha xy-t meghívom, számítsanak rá, és ne csodálkozzanak, ha itt találják az illetőt. Ha esély lenne arra is, hogy az illető beteg is (akár covid, akár egyéb nyavajától) eszembe sem jutna meghívni.

2021. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

1 Köszönöm szépen a részletes választ :)


2 Neked csak ennyi jött le az egészből? Leírtam, messze nem vagyok az a rettegő típus, aki a covid óta utcára sem megy, de minek veszélyeztetném magam direktbe, ha egyszer nem muszáj, azzal hogy hetekre az otthonunkba jön egy olyan ember, akinek a közvetlen családtagja, akivel együtt él pozitív? Ha nem muszáj, akkor nem szeretném elkapni a vírust, de szerintem azért a többség ezzel így van.

2021. márc. 12. 20:12
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ahogy az 1 írta, több gond van. Anyukáról ki fog gondoskodni, a húg olyan amilyen, de a párod viszont megkérdezhetett volna téged.
2021. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem kicsit túllihegted! Ennek az egész covid hiszti végül is elérte a célját. Családok vesznek össze, párok mennek szét, mert az egyik fél szerint az élet megy tovább vírusokkal együtt, a másik fél feleslegesen pánikol.

Csak megsúgom. Egymás nyakában lihegve dolgoztam a covid kezdete óta a kolléganőmmel. Minden találkozásnál puszi, ölelés ( valamiért szeretnek az angolok ölelkezni) Tényleg enymás nyakába lihegtünk.. Egyik nap a főnök tesztet rendel mindenkinek. Akkor derült ki, hogy a kolléganőm pozítiv. Meg is lepődtünk, mert semmi tünete nem volt. Még meglepőbb, hogy végig dolgoztunk, többen is érintkeztek vele, és senki nem lett pozítiv.

Még én sem.

Én szerintem sokan ahogy te is túlbonyolítjátok, lihegitek az egészet. Bár én alapból nem mennék senkihez 10 napra, de megsértődnék ha ilyen ürüggyel nem fogadna a testvérem. ( pedig ő erősen Hipochonder)

2021. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
13%
Azért az eszedbe jutott, hogy egy halálos vírus (ahogy mondják) egy sima semmi szájmaszkkal, kézmosással, és paracetamollal, lázcsillapítóval kell kezelni? Dobáloznak a napi halálesetekkel, hogy hányan haltak meg, de senki nem kérdezi meg, hogy hol vannak azok akik influenzában, rákban, krónikus betegségben, balesetben, gyilkosságban halnak meg. Statisztika szerint 2018-ban többen haltak meg influenzában mint 2020-ban covidban. De mondok egy sztorit. Nagynéném 2 hete öngyilkos lett. Felakasztotta magát. ( depresszió, és azért mert a hapsija elhagyta) Mama megkapta a hivatalos boncolási jegyzőkönyvet is, Szépen levan írva, hogy hol sérült meg akasztás miatt. A végén oda van írva: halál oka: covid 19. na ennyit erről. Te nem engedted oda a párod húgát aki ha együtt maradsz a pároddal akkor egyszer a sógornőd lesz. Én a helyedben békés családi kapcsolatra nem számítanék ezek után.
2021. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
11%
Miért vannak lepontozva akik szerint nem volt helyes döntés ahogy döntöttél?
2021. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
13%
Mert a kerdezonek mem tetszett a valasz ... Leven a sajat igaza a altalanos igazsag is egyben. Ha mashogy gondolkodsz akkor az ROSSZ!
2021. márc. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Én megértelek, szerintem igazad van. Annyit mondtam volna, ha van negatív PCR tesztje, akkor jöhet.
2021. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Az egyesen kívül senkit nem pontoztam le, de nyugodtan meg lehet nézni, hogy több válaszoló is pontozott, tehát nem értem miért kell egyből ujjal mutogatni.


Leírtam már 1x, de leírom megint: azzal, hogy nem hozom magam kontaktba és nem zárom magam a 4 fal közé olyan emberrel, aki covidos vagy akinek közvetlen háztartásában van covidos, az számomra messze nem a hiszti és túlparázás kategória. Mi is éljük az életünket, el kell menni boltba, ide-oda, hordjuk a maszkot, fertőtlenítünk, abszolút nem aggódunk azon, hogy mi van ha... Egyedül a szülőket/nagyszülőket féltjük jobban.

Ám ha tudomásunk volt eddig arról, hogy valamelyik ismerősünk/barátunk pozitív, akkor se vele, se a vele egy háztartásban élőkkel nem találkoztunk x napig. Ebben nem tudom mi a hiszti. Más meg egész nap a híreket bújja, szövi az összeesküvés-elméleteket, retteg utcára és emberek közé menni. Na az valóban túlzás, de szerintem az, hogy van az emberben egy egészséges tartás/félelem, az még nem beteges, de kinek mi. Elfogadom, ha másnak hiszti az, ha bizonyos mértékig félti magát az ember, legyen.


Soha egyszer nem mondtam, hogy ne jöjjön át a húga vagy ne aludjon itt, pedig pofátlannál pofátlanabb helyzetekbe hozott már többször is minket az évek alatt, de ha már én is itt lakom, akkor a minimumnak tartanám, hogy megkérdez a barátom is és ha nekem ez nem fér bele, mert az egészségemet ennél fontosabbnak tartom, akkor nem kényszerít arra, hogy 2 hétig a potenciális covid fertőzött vagy hordozó húgával éljünk együtt, mi etessük, az én ruháimat hordja, én/mi mossunk/főzzünk/takarítsunk rá. És azért itt nem arról van szó, hogy vagy befogadjuk vagy megy a híd alá, van otthona, ahova haza tud menni, hatalmas 2 szintes ház, teljesen el tudják magukat szeparálni. Ami rosszul esik, hogy a párom nem is akarja megérteni mi a gondom, neki nem számít az, hogy velem mi van, ő egyedül a tesója egészségét félti, nehogy elkapja azzal, ha hazamegy.


Más lenne a helyzet ha lenne PCR tesztje, ami negatív, de akkor sem gondolnám, hogy a megkérdezésem nélkül kéne beköltöztetni ide bárkit is, elvégre én se csinálok és nem is csináltam soha ilyet.

2021. márc. 12. 20:52
 10/26 anonim ***** válasza:
19%
Te nem a covid miatt nem akarod, hogy menjen, hanem azért, mert nem bírod. Ami nem baj, csak most van mit meg is lovagolni, hogy miért. Ennek ellenére valóban debil a hugi ötlete, én sem engedném be ilyen feltételek mellett. Ő el van tévedve, de te is túltolod ezt azért. A barátod meg nem tudom, hogy hol jár fejben, de ez sem egy normális hozzáállás. Bár, lehet, hogy csak te háborodtál fel csípőből a dologra, aztán ezzel tök jól bekapcsoltad benne, hogy akkor csakazértis. Esetleg. Ha mondjuk nem egyből pattogsz, hanem normálisan kommunikálsz, akkor benne sem kaocsolod be a sarokba szorított vadállat ösztönt és nem támad vissza egyből.
2021. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!