Én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején, megpróbálok rövid lenni..

Barátommal (31) jövő hónapban leszünk együtt 6 éve, pár hónap után össze is költöztünk Pesten egy albérletben, mai napig itt élünk. Van egy húga (29) , aki otthon él az anyukájukkal, apujuk már rég nincs képben, elváltak és külföldön él.


Na már most ma reggelre úgy kelt anyujuk, hogy lázas és nem érzi túl jól magát. Egyből pánik, hogy mi van ha covidos. Beszélt a háziorvossal, sikerült is kora délután letesztelni, ami sajnos pozitív lett… A rendes pcr teszt eredmény még nincs meg, de a gyorsteszt már kimutatta, tehát elég nyilvánvaló. A húgát közben elküldték gyors tesztre a melóhelyről, ami negatív lett, de „rendes” tesztet nem csináltak, márpedig az még lehet pozitív attól, hogy a gyors negatív lett, nem egy ismerősünk járt így. Na már most miután végzett a teszttel a hugi, közölte barátommal, hogy akkor jönne hozzánk, mert így nem akar hazamenni.

Hát őszintén szólva, ezen eléggé kiakadtam. Én eleve úgy tudom, hogyha veled egy háztartásban élő ember pozitív, akkor te is karanténba kerülsz, a negatív gyorstesztet nem fogadják el „kibúvóként”. Továbbá nem stresszelem túl ezt a covid dolgot, természetesen betartom az előírásokat stb, de nem fészkeltem be tavaly márciusban egy szobába, ámde egy egészséges tartás azért van bennem legalább olyan szinten, hogy igazoltan pozitív emberekkel és azokkal, akik velük élnek együtt, nem találkozom direktben. Szerintem ez alapvető lenne. Nekem ebbe nem fér bele az, hogy idejön 10 nap-2 hétre a nyakunkra párom húga, miközben az anyjuk pozitív, ő meg vele él együtt. Azt ne említsük, hogy semmilyen cucc nincsen nála, nyilván úgy gondolta majd az én ruháimat hordja. (a világon semmit nem utálok jobban annál, mint mikor a cuccaimat hordják, a nővéremtől viselem csak el, de még a méretünk sem ugyanaz)

A lényeg, hogy feleslegesen nem szeretnék kockáztatni, úgy gondolom az én egészségemmel ne játsszon más ilyen módon, épp elég hogy barátom is bármikor hazahozhatja (én itthonról dolgozom), nincs szükségem plusz kockázatra.

Nyilvánvalóan most én vagyok a csúnya gonosz szemét és hisztis barátnő, a párom abszolút nem érti mi a problémám ezzel, ő csak a húgát és az ő egészségét félti, hogy nehogy már egészségesen menjen haza a beteg anyjához, én nem számítok úgy néz ki (meg amúgy ő maga se ezek szerint), nem gond hogy ezáltal plusz egy potenciálisan fertőző embernek – aki a covidos anyujával él - vagyok/vagyunk kitéve közvetlen közelről. Azzal mentegetőzik, hogy találkozott reggel a húgával, tehát "mindegy" ha idejön. Azért szerintem ez nagyon nem ugyanaz, mint hogy 2 hétig egy lakásba zárva legyünk.

És természetesen nem tudta ezt kulturáltan lekommunikálni a tesója felé, megoldotta annyival, hogy őt nem zavarná, de én behisztiztem és nyavalygok, így most volt egyetemi csoporttársához ment a húga, plusz ugye még mi is jól összevesztünk. Én azt nem értem, ha mi nem laknánk albérletben, hanem mi is otthon lennénk szülőknél, akkor mit csinálna a húga. Akkor nem lenne ott a bátyó, akihez szó nélkül beállíthatok, mert nekem úgy jó. Meg az sem esik épp túl jól, hogy én konkrétan meg se vagyok kérdezve, miközben én lakom ebben a lakásban és nem a tesója, neki evidens hogy mivel a bátyja itt lakik, neki alanyi jogon jár az, hogy akkor jöjjön ide, amikor akar. (nem egyszer játszotta már ezt be..)


Ti mit gondoltok, barátoméknak van igaza tényleg és szó nélkül bele kellett volna mennem, hogy 10 napra vagy amíg anyuja ki nem gyógyul a covidból (ami nem feltétlen zajlik le 10 nap alatt, unokatesómnak 4 hét volt, mire negatív lett a tesztje) idecuccoljon a húga, aki simán lehet pozitív és minket is megfertőz, plusz az én ruháimat hordja meg még ne is tudjam otthon érezni magam a lakásunkban…?


2021. márc. 12. 19:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
Vírus ide vagy oda, ez szerintem nem így működik. Csak azért mert valaki családtag nincs ahhoz joga, hogy gondol egyet és beállít hozzám, ahhoz meg pláne nincs, hogy ott is maradjon két hétig. Nyilván ha kidobnák a testvérem otthonról vagy hasonló, akkor szó nélkül befogadnám, de ez nem egy ilyen helyzet. És ahogy már előttem is írtak, a vírusnak lappangási ideje is van, tehát a párod édesanyja nem tegnap fertőződött meg. Én sem félek a vírustól és szerintem is túl van tolva ez az egész, viszont a helyzetedben úgy gondolom hogy ez egy teljesen valid "félelem".
2021. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
81%

Én eddig úgy tudtam, hogy ha van egy pozitív meg egy negatív akkor lehetnek egy lakásban csak el kell szeparálódni ( most őszintén hol csinálják ezt meg? Meg ígyis kilehet vinni a fertőt na mindegy)


Szóval nyugodtan maradhatott volna a buláján otthon...



Párod egy fax már bocsi én se engedtem volna be...


Anyját meg jól telibexarja... Jófej leányka

2021. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
61%

#5


Ezt nem tettétek szóvá, hogy miért az van ráírva?

2021. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Kijövünk a húgával alapjáraton, de van egy stílusa, ami sokszor már "túl sok". Most nem részletezném, mert gondolom senki nem erre kíváncsi, de voltak már olyan húzásai, ami jó érzésű embernél kiveri a biztosítékot. A barátnőivel néha olyan stílust és hangnemet üt meg, hogy el se hinném, ha nem hallanám a saját fülemmel. Na de ez az, amit velem nem mer meglépni. Ők alapból elég zárkózott és szürke kisegér típusú lányok, akik semmire nem szólnak vissza és nem mernek kiállni magukért, én pont az ellentéte vagyok és szerintem többek között ezért is jövünk ki, mert érzi, hogy velem ez a stílus nem járja, hozzám tud normálisan szólni és viselkedni. De azért még így is voltak az évek során elég pofátlan húzásai, amit a barátomra való tekintettel elnéztem neki, de ez túlmegy a határon úgy érzem. Nekem eszembe nem jutna a tesómékhoz cuccolni hetekre kérdés nélkül már-már alapvetőnek tekintve, ha pl a barátom elkapná, hátha lefertőzöm még őket is...

És természetesen nem támadtam vadállat módjára le a barátom, normálisan elmondtam az aggályaimat és azt, hogy legyen kedves és ne tegyen ki engem ilyen helyzetnek, alapjáraton nem vagyok egy beteges covid rettegő, amit pontosan tud ő is, de ezt azért ne már anyuja pozitív, ő meg gond nélkül hozná ide hozzánk. Az agyam ott durrant kissé be, mikor azzal mentegetőzött, hogy MI küldjük szegénykét haza, hogy megbetegedjen és mikor megkérdeztem, hogy miért nézi ennyire semmibe, hogy én is itt lakom és az én egészségemről is szó van, akkor azzal vagdalkozott, hogy talán a tesója egészsége nem fontos? Tehát megint a húgi az aki fontosabb én nálam, akivel éve van együtt és akivel elvileg a jövőjét tervezi. Nagyjából úgy adta elő, mintha miattunk történne az egész és a mi hibánk lenne a kialakult helyzet.

2021. márc. 12. 21:16
 15/26 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a lánynak a beteg anyukáját kéne ápolni és nem lelépni. Hogy képes csak úgy ott hagyni?.. Igazad van én meg mondtam volna neki, hogy menjen haza és vigyázzon rá, mi van ha történik valami? Nem vagyok nagy covid-os, de biztos nem hagynám egyedül anyámat ilyen helyzetben, bármi történhet...
2021. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Elvileg anyujuk mondta, hogy ne menjen haza, hogy ne kapja el ő is. De hát azt már ugye nem neki kell megoldani, hogy akkor mégis hova menjen 2 hétig, ha nem haza? Én sem hagynám amúgy ennek ellenére egyik családtagomat sem tök egyedül covidosan, ki tudja, rosszabbul lesz és nem leszek ott, hogy segítsek.
2021. márc. 12. 21:29
 17/26 anonim ***** válasza:
48%
Akkor a beteg anyára meg rá se néz senki, mert fél mindenki hogy elkapja???
2021. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
34%
Tányleg az anyukát most senki nem gondozza? Se a hugi se a párod? Elég szomorú, hogy cserben hagyjátok a beteg anyját.
2021. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
89%
A párod egy seggfej... Sose leszel neki fontos amúgy
2021. márc. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Itt a párod a hunyó. Nagyon fontos lehetsz neki, ha így intézi a dolgokat...Milyen dolog már meg se kérdezni ilyesmit, és úgy rávágni, hogy jöhet 2 hétre valaki állandóra? Az meg a hab a tortán, hogy rádhárítja, hogy miattad nem jöhet.

Egyébként meg nem értem, mi a hugi hisztije. Ott lakik, menjen csak haza. Mindenki költözzön külön, akinek a családtagja covidos? Ne érintkezzenek feleselgesen, szeparálja el magát egy külön szobában, és kész.Éljenek szépen úgy, ahogyan eddig.

2021. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!