Én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején, megpróbálok rövid lenni..

Barátommal (31) jövő hónapban leszünk együtt 6 éve, pár hónap után össze is költöztünk Pesten egy albérletben, mai napig itt élünk. Van egy húga (29) , aki otthon él az anyukájukkal, apujuk már rég nincs képben, elváltak és külföldön él.


Na már most ma reggelre úgy kelt anyujuk, hogy lázas és nem érzi túl jól magát. Egyből pánik, hogy mi van ha covidos. Beszélt a háziorvossal, sikerült is kora délután letesztelni, ami sajnos pozitív lett… A rendes pcr teszt eredmény még nincs meg, de a gyorsteszt már kimutatta, tehát elég nyilvánvaló. A húgát közben elküldték gyors tesztre a melóhelyről, ami negatív lett, de „rendes” tesztet nem csináltak, márpedig az még lehet pozitív attól, hogy a gyors negatív lett, nem egy ismerősünk járt így. Na már most miután végzett a teszttel a hugi, közölte barátommal, hogy akkor jönne hozzánk, mert így nem akar hazamenni.

Hát őszintén szólva, ezen eléggé kiakadtam. Én eleve úgy tudom, hogyha veled egy háztartásban élő ember pozitív, akkor te is karanténba kerülsz, a negatív gyorstesztet nem fogadják el „kibúvóként”. Továbbá nem stresszelem túl ezt a covid dolgot, természetesen betartom az előírásokat stb, de nem fészkeltem be tavaly márciusban egy szobába, ámde egy egészséges tartás azért van bennem legalább olyan szinten, hogy igazoltan pozitív emberekkel és azokkal, akik velük élnek együtt, nem találkozom direktben. Szerintem ez alapvető lenne. Nekem ebbe nem fér bele az, hogy idejön 10 nap-2 hétre a nyakunkra párom húga, miközben az anyjuk pozitív, ő meg vele él együtt. Azt ne említsük, hogy semmilyen cucc nincsen nála, nyilván úgy gondolta majd az én ruháimat hordja. (a világon semmit nem utálok jobban annál, mint mikor a cuccaimat hordják, a nővéremtől viselem csak el, de még a méretünk sem ugyanaz)

A lényeg, hogy feleslegesen nem szeretnék kockáztatni, úgy gondolom az én egészségemmel ne játsszon más ilyen módon, épp elég hogy barátom is bármikor hazahozhatja (én itthonról dolgozom), nincs szükségem plusz kockázatra.

Nyilvánvalóan most én vagyok a csúnya gonosz szemét és hisztis barátnő, a párom abszolút nem érti mi a problémám ezzel, ő csak a húgát és az ő egészségét félti, hogy nehogy már egészségesen menjen haza a beteg anyjához, én nem számítok úgy néz ki (meg amúgy ő maga se ezek szerint), nem gond hogy ezáltal plusz egy potenciálisan fertőző embernek – aki a covidos anyujával él - vagyok/vagyunk kitéve közvetlen közelről. Azzal mentegetőzik, hogy találkozott reggel a húgával, tehát "mindegy" ha idejön. Azért szerintem ez nagyon nem ugyanaz, mint hogy 2 hétig egy lakásba zárva legyünk.

És természetesen nem tudta ezt kulturáltan lekommunikálni a tesója felé, megoldotta annyival, hogy őt nem zavarná, de én behisztiztem és nyavalygok, így most volt egyetemi csoporttársához ment a húga, plusz ugye még mi is jól összevesztünk. Én azt nem értem, ha mi nem laknánk albérletben, hanem mi is otthon lennénk szülőknél, akkor mit csinálna a húga. Akkor nem lenne ott a bátyó, akihez szó nélkül beállíthatok, mert nekem úgy jó. Meg az sem esik épp túl jól, hogy én konkrétan meg se vagyok kérdezve, miközben én lakom ebben a lakásban és nem a tesója, neki evidens hogy mivel a bátyja itt lakik, neki alanyi jogon jár az, hogy akkor jöjjön ide, amikor akar. (nem egyszer játszotta már ezt be..)


Ti mit gondoltok, barátoméknak van igaza tényleg és szó nélkül bele kellett volna mennem, hogy 10 napra vagy amíg anyuja ki nem gyógyul a covidból (ami nem feltétlen zajlik le 10 nap alatt, unokatesómnak 4 hét volt, mire negatív lett a tesztje) idecuccoljon a húga, aki simán lehet pozitív és minket is megfertőz, plusz az én ruháimat hordja meg még ne is tudjam otthon érezni magam a lakásunkban…?


2021. márc. 12. 19:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem irtad volna le kerdezo, hogy 2 szintes hazban laknak, amiben tudnak szeparalodni is( 2 szobas lakasban is tudnanak!!!!), en akkor is azt irtam volna, hogy ne jojjon. En egyetertek veled. Tobb sebbol is verzik a dolog.

1. az anyjukat 2 hetig senki nem apolna? az egy dolog, hogy van tesco online rendeles hazhozszallitassal, de mi a helyzet, ha hirtelen rosszul lesz, es nem tud magara mentot hivni?

2. a huga miatt neked es a parodnak miert kellene mar karantenban lenned? Harman egymast fertoznetek, pont azert veszelyes a virus, mert nincsenek tunetek sokszor, es mostanaban egyre tobb fiatal huny el tunetek illetve komoly alapbetegseg nelkul is!

Igenis akkor nem lenne fertozesveszely, ha otthon maradna az anyjaval es nem vinne be mashoz a virust.

A jarvanyhelyzetben meg ha nincs is tiltas erre, akkor is az lenne az alap, hogy nem jarkalunk egymashoz, es aki teheti otthonrol dolgozzon, es csak boltba menjen elelmiszerert.

3. Ti meg majd utana mindent fertotlenitenetek? Ahh.Nonszensz.

4. az anyja ha nem akarja, akkor se a masik testveret fertoztetne meg a hugaval, hanem akkor szervezzen neki mashova lakhatast, a huga gondolom nem gyerek mar es talalt is volna maganak mas szallast. Eleve o covidoskent kellett volna, hogy na onnantol, hogy ay anyja pozitiv, maradjon otthon es se ki se be a hazbol senkinek.



Bocs, ez nem a kerdeshez tartozik, de pontosan ezert nem ertek egyet Mo. szabalyaival, a boltok most megint nincsenek nyitva 2 hetig, de kozben engedik, hogy akar egy haztartasban 10 fo talalkozzon es bulizzon!!! sot, engedik, hogy mindenki atjarjon masokhoz,de este 8ra legyenek otthon! Teljesen abszurd szerintem.

En nem engednem eleve, hogy 2 haztartas talalkozzon a lezarasok alatt, mint ahogy Angliaban is csinaljak lockdown alatt.

2021. márc. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
A párod a leggázabb a történetben, sajnálom.
2021. márc. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egészen így megy, ahogy a húga elképzeli, mert az is megy karanténba, aki egy háztartásban él a pozitívval és ott, ahol laknak. Ilyen nincs, hogy addig elköltözök valahova. Majd ha anyósodat ellenőrzik a rendőrök, meg fogják kérdezni, hogy hol a hugica és ha nincs otthon akkor márpedig bünti lesz. A másik meg, hogy attól hogy a gyorsteszt negatív még lehet pcr pozitív pár nap múlva. Nekem és a páromnak 5 nap különbséggel jött a láz, tehát siman lehet, hogy a hugica pár nap múlva belázasodik és a baràtnőjét is megfertőzi.

Ha a pasid ennyire hülye, akkor hagyd rá, úgyis pár napon belül beteg lesz a húga is, akkor majd mondhatod, hogy 'én megmondtam'. Addig meg szerintem gondolkozz el a kapcsolatotokon, mert nem normális, hogy ennyi év után meg sem kérdez téged egy ilyen fontos dologról.

Szerintem mindenki így reagált volna, ha a párja húga kérdezés nélkül be akarna állítani 2 hétre...

2021. márc. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
90%

4. Remélem hülyéskedsz. Tényleg úgy hiszed hogy a kormányok összeszövetkeztek és a céljuk a családok szétszakítása?

5. A paratemollal csak az izomfájdalmat lehet enyhíteni, lázcsillapító al pedig a lázat lehet csillapítani. Nem a korona kezelésére jasználják. A maszk nem védekezésre van hanem hogy kevesebb eséllyel add át ha beteg vagy. A cél vele pedig nem járvány megállítása, hanem lelassítása hogy ne legyenek túlterhelve a kórházak, és időt húzzunk mire meglesz a vakcina annak aki akarja.

Tényleg érdemes lett volna megvárnia a PCR tesztet. Otthon a közös helyiségekben addig maszkban lett volna stb. Ha egy a fürdő és wc van akkor mondjuk tök mindegy még ha nagy is a ház.

De ha mégis megengedtem volna biztos hogy elküldtem volna váltásruhákért. Mert ha kora reggel munkába menet azt a levegőt szívta, délután maszkban simán össze tudta volna szedni a ruháit, fehérneműt és egy törölközőt. Kajába meg gondom beszállt volna. Elvégre dolgozik. És miért kellett volna rá mosni? Ezt a részét szerintem már túlliheged.

2021. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
8%

24-nek.

Sz9vegértékelésed nulla. Hol írtam, hogy a kormányok szövetkeznek?? Én azt írtam, hogy a covid hiszti miatt szétmennek családok , veszekednek, ellenségesek. Miért nem olvasod el rendesen ami levan írva???

2021. márc. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
25, nem a Covid miatt mennek szet a családok, ez csak kb " kihozza" a feszkót.
2021. márc. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!