Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is segíteni kéne...

Szerintetek is segíteni kéne a testvérembek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A testveremmel mindketten a ugyanott diákmunkázunk. A barátnőmnek jövő héten lesz egy műtéte. Nagyon fél miatta és szeretné ha elkísérném, de aznap dolgoznom kéne és diákmunkából nem tudok szabit kivenni. A főnökömmel megbeszéltem, hogy akkor mehetek el, ha valaki be tud ugrani helyettem aznap. A nővéremet kértem meg, de ő aznap a barátjával akar találkozni és azt mondta, hogy őt nem érdekli hogy műtik a barátnőmet, ő aznap nem ér rá. Viszont ő tényleg nagyon fél, még sírt is és kötelességemnek érzem hogy ott legyek vele és vigyázzak rá. Próbáltam felajánlani a testvéremnek hogy cseréljünk el egy napot, de ő csak azt hajtogatja hogy aznap nem ér rá. Szerintetek igaza van? Hogy vegyem rá, hogy segítsen? Mást nem nagyon ismerek még onnan, nem régota dolgozom ott, nem tudom kit kérjek meg, hogy ugorjon be helyettem.

2021. ápr. 20. 23:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem feleslegesen keresel mást a meloba. A barátnődet nem kisérheted be a kórházba,látogatasi tilalom van. Aggodni erte a munkahelyen is tudsz.

Max annyit tehetsz hogy a korház bejáratáig kiséred őt.


Mindenesetre ezt megjegyezném és ha tesómnak kell szívesség én sem érek majd rá

2021. ápr. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek a maga dolga a legfontosabb. Amúgy meg be se mehetsz a kórházba. Nem mindegy, hogy a munkában aggódsz, vagy a kórház előtt?
2021. ápr. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem szép a tesódtól, biztos nem tudnàm hamar elfelejteni, hogy nem tesz meg ennyit. De tényleg felesleges ezen össze vitàzni, nem fognak be engedni. A portàig mehetsz, ha viszel neki valamit, ott le adod és eljössz. Én is műtét előtt vagyok, egyedül megyek minden vizsgàlatra. Ez most ilyen helyzet, erősnek kell legyen, addig tàmogasd míg nem megy be, aztán telefonon tudtok beszèlni.
2021. ápr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%

11-12-nek igaza van. Maximum a kórház bejáratáig kísérheted.

Egyébként ilyenkor tényleg a családjának, párjának kéne mellette állnia. Az, hogy ő nincs jóban a szüleivel, testvére külföldön él, párja eszerint nincs - hát bocs, de ezért nem te vagy a felelős. Ha tudnál szabadnapot kivenni, akkor elkísérnéd. Így annyit tudsz tenni, hogy ha bármikor felhív, hogy lelki támaszt kérjen, elérhető vagy a munkahelyeden és meghallgatod (ha a munka jellege megengedi, hogy félrevonulj telefonálni).

2021. ápr. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia, itt number 3 :) szerintem nem gáz, hiszen nem helyetted kell dolgoznia bárkinek, hanem elcserélnétek a napot - mindenki ugyanannyit dolgozik, csak máskor :) biztos lesz valaki, aki megteszi. Bár sajnos nekem sem esett le tegnap, tényleg nem lehet bemenni most, úgyhogy lehet, h így is-úgy is csak a messenger marad, vagy valami ilyesmi. Azért drukkolok Nektek :)
2021. ápr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, még mindig 3. Azóta kattogok rajta, hogy azért ez mindentől függetlenül nem szép egy testvértől, különösen, ha Te megtennéd ugyanezt fordított esetben. Persze, nem tudom, milyen a kapcsolatotok, de lehet, hogy egy beszélgetést megérne majd később köztetek, ha már túl lesz a barátnőd a kórházon. Ki tudja, ha le tudtok ülni egyet beszélgetni, közelebb kerülhettek egymáshoz, hogy legközelebb, ha szükségetek van egymásra könnyebben találtok megoldást.
2021. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
#12, #13 magánorvosnál intézik, korábban is bemehettem a váróba vele. Meg amikor kijön szeretnék rögtön ott lenni vele. Meg nem akarom hogy altatás után egyedül kelljen haza mennie, nem szeretném hogy rosszul legyen vagy valami. Szóval ha nem mehek be, az rendelő előtt is megvárnám.
2021. ápr. 21. 11:37
 18/25 A kérdező kommentje:
#14 én vagyok a párja
2021. ápr. 21. 11:37
 19/25 A kérdező kommentje:
#16 a nővérem elég elutasító a családja felé. Nem is tudom milyen viszonyban vagyunk... Általában amikor neki kell segítség jóban, ha nekem rosszban.
2021. ápr. 21. 11:39
 20/25 anonim ***** válasza:

Ja, te vagy a párja?

Ez a baj ezekkel a megfogalmazásokkal: a "barátnő" szó abszolút kétértelmű, ha rólad sem tudjuk, férfi vagy vagy nő.


Hát akkor inkább érthető, ha téged kér. És pláne, ha bemehetsz a váróterembe is. Akkor cseréld el mással a műszakot. De ha mindez lezajlott, azért a helyedben én a nővérednek megmondanám, hogy ha ezután ő kér tőlem valamit, lesheti, hogy mikor segítek neki.

2021. ápr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!