Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Másoknál is szokás az idősebb...

Másoknál is szokás az idősebb nővért anyák napja alkalmából felköszönteni?

Figyelt kérdés

Én vagyok a fiatalabb (már 28), elsősorban anyát köszöntjük fel, de a nővérem is rengeteget foglalkozott velem, amikor még kisebb voltam, ezért mindig meg szoktam lepni őt is valami figyelmességgel.


A napokban meséltem valakinek valami kapcsán és láttam rajta, hogy nem nagyon érti.


Szokás ez más családoknál is?


2021. ápr. 27. 17:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%

Most amúgy miért vannak lepontozva, akik szerint fura? :D

Szerintem is fura, nem ez az általános, de attól ha te így tartod jónak csináld csak, ahány ház, annyi szokás.

Alapesetben mivel az anyák napja, leginkább szülői szerepet betöltő embereket szoktak ilyenkor ajándékozni. Anya, nagymama, keresztanya stb. De a nővéred, az a nővéred, tesvéred. Persze lehet ő is anyukás, de akkor is. :D

2021. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit, engem nem zavar, ha mások szerint fura :)


Tényleg csak kíváncsiság miatt tettem fel a kérdést :)

2021. ápr. 27. 18:44
 13/23 anonim ***** válasza:
86%
Mondanám, hogy furcsa, de ha belegondolok, mi a nagymamám testvérét szoktuk felköszönteni, akinek saját gyereke nincsen, de sokat vigyázott apukámra is és rám is gyerekként.
2021. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%

Én már semmin nem csodálkozom,a férjem (45éves) családjában minden ünnepkor fel kell köszönteni a húgot (42éves) is. Ha a férjemnek van szülinapja akkor a húg is kap ajándékot, ha anyák napja van akkor is kap ajándékot. Ha névnapja van a férjemnek akkor is mennünk kell vásárolni ajándékot a húgnak.

Szóval szerintem már az is teljesen rendjén van, hogy felköszöntöd a lánytesódat ANYÁK napján.

Mit tennél ha fiú lenne? :-)

2021. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%
Életemben nem hallottam még ilyet
2021. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%
Ha a 3 évvel fiatalabb tesóm anyaként gondolna rám, elhánynám magam. Nem akarok gondoskodó mamika lenni.
2021. ápr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Szerintem itt kezdenek félreértések kialakulni :D


Nem tekintem az anyámnak, sőt, kb 18 éves korom óta inkább fordult a kocka, ő támaszkodik rám jobban bizonyos körülmények miatt, de kölcsönösen segítjük egymást.


Ez a kis figyelmesség azoknak az éveknek szól, mikor én még gyerek voltam, szüleink elváltak, édesanyám rengeteget dolgozott, nővérem pedig otthon főzött, tanult, játszott velem, pedig ő sem volt sokkal idősebb.


Újabb döbbenetkeltés: igen, valószínűleg ezt akkor is így csinálnám, ha fiú lenne. Ugyanúgy nem nevezném anyámnak, ahogy a nővéremet sem.

Ez csak egy jelképes gesztus.

2021. ápr. 27. 22:45
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szokatlan, de szerintem érthető, hisz végülis, ha jól értem, akkor anyád helyett anyád volt.
2021. ápr. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
69%

De ha ez csak egy kis figyelmesség, akármikor meg lehetne csinálni. Április 10 most volt, testvérek napja USA-ban, május 31-e Európában.


A testvérek általában szeretik egymást és gondoskodnak egymásról, de ezt nem anyák napján ünneplik. Ez a fura benne számomra, hogy összekötöd a gondoskodást az anyaszereppel. Pedig sokszor vérkötelék nélkül is gondoskodnak az emberek egymásról, és nem érzik ezt anyák napján meghálálandó dolognak.


Ez olyan, mintha apák napjára is vennél neki valamit, mert egyszer összeszerelt egy könyvespolcot.

2021. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Engem a húgom mindig felköszönt. 11 év van köztünk. Mikor bölcsis volt, szólt anyukánknak, hogy szeretné, ha mennék az anyák napi ünnepségre én is, mert én is az anyukája vagyok. Onnantól en is mindig mentem. Aztán ez úgy maradt 😆
2021. ápr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!