Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 25 évesen lesz testvérem! Ti...

25 évesen lesz testvérem! Ti hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés
Őszinte leszek, kicsit érdekesnek érzem a helyzetet. Anyukám 45, apukám pedig 47 éves és úgy döntöttek, hogy vállalnak még egy gyereket, mert úgy érzik most van az utolsó esélyük, hogy még egy gyereket vállalhassanak. Én nagyon furának érzem ezt az egészet, így hogy én is felnőtt vagyok már, elköltöztem és a párommal mi is a családalapításban gondolkodunk... Volt közöttetek olyan, aki hasonló helyzetben volt? Hogy fogadtátok, vagy egyáltalán hogyan fogadnátok, ha felnőttkorotokban születne testvéretek?
2021. máj. 9. 09:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

Nem ekkora durván drasztikus korkülönbséggel, de apukám megkésett, már bőven az 50-en túli második házasságából van egy öcsém, 14 év köztünk a különbség. Azóta apukám akkori párja és apukám is elváltak egymástól, apukám akkori párja férjhez ment, született három gyermek, akik még gyerekek, közben szegény apjuk meg a 40-es évei végén rákban meghalt.


Van ilyen. Mindenféle van ma már a mai világban.

2021. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Anya öccse 4 éves volt, amikor én születtem és 2, amikor az unokatestvérem. Nekik ez nem volt gond, örültek neki.

Nekem biztos fura lenne, de ha megvan a saját életem, akkor annyira azért nem zavarna szerintem.

2021. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Katona Dius ***** válasza:
73%

Hát én pl. eléggé rosszul. Az én személyes véleményem, hogy ilyen korban max akkor vállaljon gyereket valaki, ha már nincs előtte gyereke. Ha csak azért vállalnak, mert szeretnének megint babázni...

A jó oldala, ha sikerül kb egy időben családot alapítanotok, akkor akicsidnek lesz korabeli barátja.

Az viszont tény, hogy ilyen idős korban nagy esélye van annak, hogy a kicsi már nem lesz teljesen egészséges.

Illetve, hogy ha velük történik valami, kapsz a nyakadba még egy kisbabát/kisgyereket.

2021. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%
Én biztos, hogy teljesen kiakadnék. Bár, ha nálunk lett volna ilyen, akkor le nem beszélhettem volna őket, hiszen ilyen szinten nincs hozzá közöm, de őszintén szólva hatalmas felelőtlenségnek gondolom. A szüleid lehet, hogy most még úgy érzik, hogy itt az utolsó esély, de pár év múlva már nyűgnek fogják érezni és semmihez nem lesz türelmük. Meg tényleg, ha velük történik akármi is, akkor neked kell majd a testvéredet is felnevelni.
2021. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%

Apai nagyszülőknél volt így nálunk, papa újraházasodott, lett egy gyerekük - nálam egy évvel idősebb.

Gyerekként nem értettem, unokatesómként kezeltem, hiszen úgy volt logikus, ha egyszer egykorúak vagyunk. :D Persze felnőttként már értem, apám huszonsok évvel fiatalabb féltestvére, nekem kvázi nagybátyám.

2021. máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%
Egyik általános iskolai osztálytársam "nagybátyja" a kettővel alattunk lévő évfolyamba járt. Kb unokatesókként nőttek fel, hamar megszokta a család a szituációt.
2021. máj. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
71%
Megértem, hogy nem vagy lelkes tőle, azt a gyereket fel is kell majd nevelni, és a mai világban a legtöbb esetben nem 18 évesen lesz egy fiatal önellátó. Szerintem azért ne stresszelj rá, egy 45 éves nőnek elég rossz esélyei vannak teherbe esni, még orvosi segítséggel is.
2021. máj. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem anyukád igencsak már a lejárat felé van, nem valószínű hogy lesz baba. Mindenesetre ha lesz tedd túl magad ezen mást nem tudsz
2021. máj. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%
Nem érdekelne túlzottan, de azt leszögezném, hogy nem leszek bébiszitter, mert van saját kialakult életem, és én nem akarok gyereket, szóval ne is sózzák rám a "testvért".
2021. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonymousreview60 ***** válasza:
72%
Ne stresszelj rá! Kicsi az esélye. Ha mégis lesz, akkor törekedj a jó viszonyra, demély kapcsolatotok aligha lesz. Más életszakasz. Mire ő iskolás lesz, jó eséllyel eljegyzésed lesz.
2021. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!