Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a párotok bejelentené, hogy odaköltözteti a közös házatokba a 15 éves öccsét?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok, van egy 5 éves lányunk. Párom testvére jelenleg az anyjával él de sok a vita, veszekedés stb, mert anyja agresszív, iszik. Így a párom lesz a gyámja is illetve oda fogja költöztetni hozzánk a testvérét. Nagyszülők nincsenek csak 300km-re, édesapja már rég elhunyt.

Értem, hogy nincs jobb megoldás nem háborogtam miatta de már napok óta nem alszok, hogy úgymond egy idegen embert kell kerülgetni évekig majd. Intézni a dolgait stb, nyilván a kiadásokat is növelni fogja, eddig se éltünk nagy fényűző életmódot de most majd kaját, ruhákat, sulihoz dolgokat mindent nekünk kell intézni.

28L


2020. okt. 17. 21:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/121 anonim ***** válasza:
77%
Hát ebből baj lesz, az tuti.
2020. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/121 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg te is befogadnád a testvéredet...
2020. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/121 anonim ***** válasza:
80%
4 éve házasok vagytok, és a sógorodra mint idegen emberre utalsz?
2020. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/121 anonim ***** válasza:
92%

15 éves, háztartásnál be tud segíteni, jövőre tud menni diákmunkára is.

Én se nagyon örülnék, de ha neked lenne a tesód, szerintem te is elhoznád egy ilyen környezetből ha tehetnéd. Tényleg nehezebb lesz, de akkor legalább amibe tud segítsen, akár a kicsi körül is, vagy valami.

2020. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/121 A kérdező kommentje:
Úgy idegen, hogy eddig nem voltak különösebben jóba, 4 év alatt kétszer találkoztam vele.
2020. okt. 17. 21:59
 6/121 anonim ***** válasza:
89%
Mar startban le kell fektetni a szabalyokat es akkor mukodhet a dolog.
2020. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/121 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg nincs választása a férjednek, és te is ezt tennéd a helyében, mert normális ember nem tehet mást.

Szóval elvileg igazad van, én se örülnék neki, de jobb ha nem csinálod ebből a feszkót, mert nem hozhatod olyan helyzetbe a férjedet hogy az öccse vagy közted kelljen választania. Baj lehet belőle kettőtök között, ha ezt a békát most nem tudod lenyelni...

2020. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/121 anonim ***** válasza:
47%
Ha a 15 éves srác lázadó típus, és nem alkalmazkodik, válás lesz.
2020. okt. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/121 anonim ***** válasza:
30%
Ha az agresszív anyós elissza a lakását, ő is megy hozzátok lakni, nemde.
2020. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/121 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy gondolom, hogy a kérdező megértette a párja nézőpontját. De ettől függetlenül neki ez kellemetlen. Hiszen eddig volt egy férje, egy közös gyerekük ház stb. És most kap egy vélhetően lelkileg megviselt kamaszt.. én 1 évvel vagyok fiatalabb nálad, hát azt sem tudom mihez kezdenék hirtelen...


Talán a pároddal kéne ezekről beszélgetni, hogy a szabályok legyenek lefektetve és ne csak egy rád tolt teher legyen például.

Mondd el a félelmeidet és találjatok ki együtt megoldásokat!


De azt is fontos szem előtt tartani, hogy ne legyen éreztetve a gyerekkel, hogy ő probléma.

2020. okt. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!