Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvéremmel kellene írnunk...

A testvéremmel kellene írnunk valamilyen szerződést, hogy megfelelő módon részesüljön később ő is az örökségből? Létezik ilyen és ha igen hogy működik? Más csinált már ilyet?

Figyelt kérdés

Apukám örökölt egy fél házat, ami el lesz adva a nyáron. Szüleimnek van a közös lakás és még azon felül apának van egy másik lakása (és előtte volt mééég egy másik, de azt már eladta, a pénze megvan abból). Felmerült ez bennem is és a családban másban is, hogy természetesen csak ha apának semmi másra nem kell a pénz, akkor beszállhatna abba, hogy nekem is lehessen egy lakásom, mert önerőből ezt manapság nehéz megoldani. Már nekem is van néhány millióm félretéve erre a célra és hitelt is vennék fel szívesen, tehát én is beleadnék mindent, amit jelenleg bele tudok. Pl apa adna 12 milliót (amit kap a házból), én is beletenném a saját 4 milliómat és vennék még fel 4 millió hitelt. A vidéki nagyvárosban ahol élek ennyiből már egy nagyon jó első lakást lehet venni.


Mivel mindkét szülőm szeret mindkettőnket a tesómmal, ezért mindketten nagyon helyesen felvetették, hogy "De mi lesz a testvéreddel?". Na most tesómmal elég más életszakaszban vagyunk. Én 19 éves korom óta nem otthon élek, megvan a magam felnőtt élete. Tesóm csak másfél évvel fiatalabb nálam, de még a szüleinkkel él, jó néhány éve nem dolgozik egyáltalán lelki betegségek miatt és nem is nagyon látszik, hogy mostanában menne bármerre is az életben. Konkrétan az orvost nem meri felhívni telefonon, vagy ha épp akkor készül elmenni otthonról, amikor a lépcsőházban hangot hall, akkor visszaszalad a lakásba, nehogy találkozzon egy szomszéddal a lépcsőházban. De ezt most nem az ő sározására írom, hanem mert ez a helyzet. Szóval erre most lehet valamilyen polgári szerződést írni, hogy amit most én kapok a családtól támogatást, ő később akármilyen örökségből annyival többet fog kapni? Hogy egálban legyünk.

27/F



2021. máj. 26. 11:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%

És honnan tudod hogy lesz barmi örökseg? Ne igyál előre a medve bőrére, és addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér.

És ha apádnak kellene a pénz miután odaadta neked? Az a tiéd amiért már megdolgoztál

2021. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne lehetne? Arról írtok szerződést, amiről csak akartok, kivéve néhány esetet, pl a lehetetlen dolgokra vagy bűncselekmény elkövetésére irányuló szerződés semmis. Bármilyen egyéb dologról rendelkezhettek. Ha van még egy-két ingatlan, akkor valószínű, hogy lesz annyi örökség, hogy ez ténylegesen számítson.
2021. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Mi lenne, ha 6-6 milliót adna nektek és te 10 millió hitelt vennél fel? Mégiscsak jobban néz ki.
2021. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%

2

Már ha tehermentes, vagy nem más lesz az örökös... nem tudni mi történik addig. Lehet 30-40 év múlva lesz ebből pénz. Akkor a tesód várjon addig?

2021. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Ügyvédnél lehet erről szerződést írni - bármilyen későbbi, titeket illető örökségből a testvéredet x millió ft-tal több illeti mint téged.

Mi is kb ugyanilyet készíttettünk.

2021. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ami most x milliót ér, 5 év múlva sem ugyanaz az összeg, 20-30 év múlva, vagy szerencsés esetben még később meg pláne ki tudja, mennyit ér. Tehát a 6mió forint akkori értékével (jelenértéknek nevezik) fogsz tartozni a testvérednek akkor.
2021. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, kérdező, értem én, hogy neked nagyon kényelmes lenne kapni 12 milliót, de ez tényleg nem korrekt a testvéreddel szemben.


Egyrészt, senki nem tudhatja, mi történik, lesz-e egyáltalán 30-40 év múlva bármilyen örökség, másrészt ugye nem ugyanaz most kapni pénzt, mint 30-40 év múlva.


Most hagyjuk, hogy milyen a tesód és milyen életszakaszban jár, ez változhat és igazából irreleváns is a kérdés szempontjából. Nagyon durva megkülönböztetés lenne, amit írsz. Egy normális, gyerekeit szerető szülő nem csinál ilyet.


Most fordítsd meg a dolgot: ha apád tesódnak adná oda a pénzt, te meg majd 40 év múlva részesülnél jobban az örökségből, az tetszene neked? De öszintén.


Amúgy mire így a végére értem, azt gondolom kamukérdés, mert egy normális ember látja, hogy az általad felvázolt szitu gáz és csak problémát szül a családban.

2021. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
A kérdező testvére láthatóan nem alkalmas önálló életre, a szüleivel fog valszeg maradni, ha még az sem megy neki, hogy a lépcsőházban találkozzon az ott lakókkal. Idősebb korára valószínűleg intézeti elhelyezés lesz ebből, de az is rengetegbe kerül. Viszont szerintem ami pénz a beteg tesó kezébe kerülne, azt el is veszítené valami módon, mert nem képes irányítani az életét.
2021. máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
és akkor megint csak másra fog szorulni, valószínűleg a kérdezőre mint legközelebbi rokonára.
2021. máj. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Ezt akkor tartanám korrektnek, ha testvérednek már nem kellene pénz, mert van saját otthona, biztos jövedelme, stabil élethelyzete, tehát nem hiányozna neki a pénz, tehát ő saját maga átengedné neked az összeget, amit egy szerződés/végrendelet nyomán akkor kapna meg mikor a szüleid már nincsenek. Akkor sem 6 miliót ami lehet, hogy 100 000 ft-tal lesz egyenértékű a halálukkor hanem a vagyonból százalékosan több járna neki vagy egy másik teljes ingatlan kerülne a nevére. Ellenben jelen helyzetben a testvérednek is kellhet önerő akar 2-5-10 év múlva, és ha te ezt most megkapod neki hitelt kellene felvennie, ez nagyon nem fair, jelen esetben a 6-6 millió (akár olyan kikötéssel, hogy csak ingatlanra lehet fordítani lenne az igazságos). A többit intezd hitelből.
2021. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!