Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez nem mérgező viselkedés a...

Ez nem mérgező viselkedés a családom részéről?

Figyelt kérdés
Nagyon örülnék külső, elfogulatlan véleményeknek, mert már nem tudom mit gondoljak. Nemsokára lesz az esküvőm, és mivel sajnos a testvéremmel évek óta nem vagyunk jóban (több közeledési szándékomat elhajtotta, hogy ne keressem, nem kíváncsi rám, ezt mondta), január óta nem is beszéltünk, ezért nehéz szívvel meghoztam azt a döntést, hogy nem ő, hanem a legjobb barátnőm lesz a tanúm. A tesómat másik 3 lánnyal koszorúslánynak kértem fel (mert anyukám szerette volna, ha valami szerepet adok neki). Ezt elfogadta, de mikor megtudta, hogy az a lány lesz a tanúm, ráadásul nagyon nem is szereti, akkor visszamondta az egészet, az egész esküvőre vendégként sem jön. Azért ez megvisel engem, és anyukámat is, aki hívogat, hogy hadd legyen a tesóm a tanú, hogy álljon helyre a családi béke. Szerintem meg ettől nem fog helyreállni, én azt szeretném, ha én dönthetném el, ki lesz ott mellettem, egy nap tényleg rólam és a páromról szólna, nem arról, hogy muszájból lesz ő a tanúm, mert mit szól a család. Anyukám másokat is ajánlgat, hogy ki legyen a tanú, csak ne az a lány akit a hugom nem bír, hogy "eljöhessen mégis". Szerintem ez elképesztő viselkedés. Nekem semmi közöm ahhoz, hogy ő kit nem bír, és ha ilyen gyerekes, hogy egy több éves eltúlzott, dédelgetett buta sérelem miatt nem lesz ott az esküvőmön, akkor így járt. De ezzel együtt zavar és elszomorít, és azt akarom, hogy jöjjön el. Önzőség kiállni amellett, amit szeretnék, hogy a barátnőm legyen a tanúm? Ha meg engednék, akkor saját magamat árulnám el, nem akarom hogy a tesom legyen a tanú. Anyukám is haragszik rám most és azt mondta nem bírja már ezt. Mi a fenét csináljak? Komolyan rajtam múlik a család békéje? Egy napon, amikor elvileg annak kéne lennie, amit én szeretnék? Hogy lakjon jól a kecske úgy, hogy a káposzta is megmaradjon? Köszi a válaszokat!

2021. máj. 28. 23:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azt, hogy a tesóm miért nem bír, nem tudom, eddig 4 év alatt nem sikerült kideríteni. Nem enged semmilyen békülésnek, pedig én szerettem volna. Erről már korábban kérdeztem itt, hogy kinek milyen tippje lehet :D A legjobb barátnőmre azért haragszik, mert egyszer (2 éve) nem engedte meg neki, hogy nála aludjon, amikor a hugom mást altatott a lakásában, én meg a barátnőmnél laktam (engem a hugom nem engedett be, de a barátnőmhőz meg ment volna). Azt mondja, hogy ez után az óriási megalázás után (hogy nem engedte ott aludni, rokonoknál aludt, ami tök jól sikerült) nekem is meg kéne szakítanom vele a kapcsolatot :D ugyan már. Néha már azt hiszem h a hugomnak lehet egy kis huzatja...
2021. máj. 29. 14:24
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan "okos" család miatt lesz kéttanús esküvőm, amit utólag jelentek be.
2021. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne érdekeljen most titeket semmi, amit mást mond. Elhiszem, hogy anyukádnak a béke a fontosabb, de ha a tesód ilyen, akkor nem lehet vele mit kezdeni, és nem is érdemli meg, hogy a tanúd legyen.
2021. máj. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem, annyira lenyegtelen hogy ki a tanud az eskuvoson de ez az en velemenyem a legjobb barinod megerti, legyen O is koszorus lany, a tesod meg a tanu. De ennyi, nem kell attol kulon figyelemmel lenned fele, Te megtettel mindent, es nem gerjesztetted tovabb a vitat.


Viszont, a csaladi beke nem ezen fog mulni, de ha normalis eskuvot azeretnel amire az emberek azivesen fognak emlekezni a fentebb leirtak szerint teszel.


Testverem, sogornoje (nem igazan ismerjuk ennek ellenere seme gymast nevet sem tudlm sajnos) koszoruslany szeretett volna lenni. Az en sogor teljes teljhatalmat adott a noveremnek aki azt mondta hogy nem lesz mert o nem akarja neki a legjobb baratnoi lesznek a koszoruslanyok. Egy 16 eves kislanynak nem engedett a 30 eves felnott no.


Szerintem ez csunya dolog volt, es kozel sem volt olyan tokeletes eskuvo mint amilyennek kepzeltek vagy emlegetik, de az o dolguk, csak azt senki ne felejtse el hogy mindent visszakapsz jot is es rosszat is.


Tesomek visszakaptak - sajnos de ez ilyen, en ebben a hitben elek es probalok megfelelo utat talalni mindenhez :)

25 N

2021. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
71%
14 -jó lenne, ha ugy írnál, hogy meg lehessen érteni
2021. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
81%

Egyértelműen ne legyen ő, se más a tanúd, csak akit annak szeretnél.

Más betegsége ne befolyásolja a döntést.

2021. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!