Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ez normális tini...

Szülők! Ez normális tini viselkedés vagy csak én vagyok így a szüleimmel, családommal?

Figyelt kérdés

Idegen emberekkel nagyon rendes,kedves vagyok. Bárki megkér bármire, segítek önzetlenül.

Ellenben itthon nem segítek semmit, én sem értem miért.

Lehet amiatt, hogy negatív emlékeim vannak a családomat illetően, vagy ez normális tini viselkedés? :P



2016. jún. 21. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
ez sok gyerekre jellemző :)
2016. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem önzetlenség ez hanem fosás.

Nem mersz nemet mondani.

Csak otthon vagy nagylegény.

2016. jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

2: van ebben valami, nem tudom, miért pontoztak el

ez olyan, mint amikor a rossz gyerekek, csak otthon rosszak, máshol meg, idegenek között viselkednek

2016. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem teljesen normális.Velem is így szokott lenni,ha nem segítek az azért van mert egyszerűen nincs kedvem hozzá.
2016. jún. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Úgy mondnám, hogy ez a normális egyik szélsőséges változata. Én az ellenkező gyakorlatot folytattam annak idején: akkor is megcsináltam, ha nem kértek rá. Csak úgy, mert azt éreztem, hogy ezzel segítek, nekem meg semmibe nem kerül.
2016. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tinikorban az ember ismerkedik a "világgal",bocs, nem tudom jobban meghatározni. Viszont elkezdi látni, érzékelni, hogy a szülei sem tökéletesek éppen. Felnagyítja a hibáikat.

A másik, hogy ilyenkor az ember keresi önmagát, ilyenkor alakítja ki a személyiségét, ami egyrészt hozott, neveltetésből fakadó dolog, másrészt a társadalom (itt iskolára, barátokra gondolok) is formálja.

2016. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Fontosnak tartod,hogy mások mit gondolnak rólad,hisz mindenki vágyik az elismerésre ezért vagy segítőkész idegen emberekkel.

Otthon a családtagjaid ismerik a jó és rossz tulajdonságaidat.Tehát otthon az vagy aki vagy és lehet,hogy inkább magaddal kapcsolatbam vannak negatív emlékeid mint sem a család tagokkal.

Ezáltal úgy érzed a szemükben úgyse lehetsz jó ezért nem teszel érte semmit.

2016. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én meg nem szerettem családon belül segíteni, mert le voltam cseszve ha elhagyom, ha meg megcsinálom, senki nem veszi észre, hanem lecsesznek olyanért, ami még nincs meg. Mert ugye a házimunka csak akkor nem látszik, mikor el van végezve. Másnál meg ilyen nincs, mert ott én ajánlom fel, hogy segítek, teljesen más érzés.
2016. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
45%

Minden "tini" ezzel a valasszal ervel mindenre azert van mert tini vagyok. Nem,azert van mert igy csinalod.

Nagyreszt az is lehet az oka,hogy masoknak nem mersz nemet mondani es azt akarod mutatni hogy te "tokeletes" vagy...otthon meg mindegy.

De idovel majd ra dobbensz hogy ott lenne a legfontosabb segitened. :)

2016. jún. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem h bármi köze van az életkorodhoz.
2016. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!