Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Baj ha nem akarok semmit a...

Baj ha nem akarok semmit a “mostohatesóimtól”?

Figyelt kérdés

Szüleim pár éve váltak, Apunak van új párja, az új párnak pedig két lánya és egy fia. A nő nagyon rá van telepedve apára és ránk is próbál. Öcsém egy éve nem lakik a szülővárosunkban, én hat. Ha hazamegyünk leginkább apuval lennénk de persze volt hogy másnap a nővel és a gyerekekkel vagy csak a nővel és apuval mentünk valamerre. Az egyik gyerek nálam két évvel fiatalabb, másik egyidős öcsémmel, harmadik tizedikes.

A nő állandóan azon pörög hogy legyünk sokat együtt, mi gyerekek menjünk ide-oda, együtt nyaralni, miért nem akarunk sokat találkozni, ilyenek. A gyerekeket is hidegen hagyjuk mi öcsémmel, ők is minket. Az anyjuk nagyon oda akar költözni apa családi házába, talán benne max valami kitörési lehetőséget látnak, de velünk két mondatot ha váltottak. A nő nekünk messengeren is írogat meg apát is nyúzza. Én kérdeztem aput, akarja-e hogy megerőltessük magunkat a kedvéért/kedvükért, de azt mondta neki mindegy, elvan a gyerekekkel ha ott vannak, de nem várja el hogy parancsra szeressük egymást.

Hallottam viszont olyan véleményeket is, hogy milyen dolog már az, hogy az “új családtagok” nem érdekelnek, milyen ember az ilyen.

Ráadásul egy barátnő gyerekei, kb egy éve vannak együtt, nekem nem lesz minden épp aktuális barátnő gyereke a “testvérem”.


Szóval elvárható lenne hogy érdekeljük egymást? Vagy hogy a normális?



2021. máj. 30. 21:28
 1/8 Dagadozó Agy válasza:
100%
Csak abból a szempontból elvarható, hogy ha mindenki jól kijön mindenkivel, akkor jobb az általanos hangulat. Valamennyi erdeklődést érdemes mutatni. De szerintem meghúzhatsz ey határt, hogy mennyire szeretnél közel kerülni az új ,,tesókhoz''.
2021. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem normálisan állsz a dologhoz. A nő elég tapadósnak tűnik. Gondolom úgy van vele ha ti elfogadjátok őt meg a gyerekekkel is jól kijöttök az apukádnál imponálni fog vagyis jobban be tud férkőzni mellé mert ugye titeket már meggyőztek. Elvagytok egymással de nem kell összenőni velük mert amilyen hirtelen jöttek olyan hamar mehetnek is
2021. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Krisipoke válasza:
84%

Ti mennyi idősek vagytok? Ez nem derült ki. Nem, mintha számítana, csak érdekel.

Mindenesetre nyilván nektek kell eldöntenetek, hogy ki mennyire szimpatikus, de szerintem érdemes megpróbálni nyitni feléjük. Nem kell feltétlenül családtagként kezelni őket, de ki tudja, lehet, hogy tök jól meglennétek egymással. Az is benne van, hogy nem, de szerintem egy próbát mindenképp megér, főleg, ha apukátoknak gyakorlatilag már ők is a családja részeinek számítanak. Ha esetleg tartós lesz ez a helyzet, azért szerintem nem baj, ha nem vagytok rosszban.

2021. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Francba, azt hittem a napi családon belüli szexel trollkodó kérdés lesz :(


Apád mondta hogy ő nem várja el, kinek a véleménye számít jobban, az ővé, a nőjé vagy "másoké"?

Ne próbálj meg mindenkinek megfelelni mert úgyse fogsz tudni, ha nem akarsz együttlógni a mostohatestvéreiddel akkor nem kell, főleg ha nem is laksz velük.

2021. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Be akarja nyalni magát, hogy oda tudjon költözni. Minimalis kapcsolat eleg nem kell eroltetni. Hidd el miutan befeszkelte magat nem lenn erdekes hogy kijojjetek.
2021. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtisztább leülni a mostohatesókkal, és rákérdezni a dologra. "Anyátok azt akarja, hogy puszipajtások legyünk, nektek van-e erre igényetek, mert nekem bőven elég, ha nem utáljuk egymást." Vagy valahogy így.
2021. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dagadozó Agy válasza:
73%
Egyébként ismerek olyat, ahol a mostoha tesók azóta már házasok két gyerekkel. Az eleje állítólag fura volt, de megszokta mindenki, sőt.
2021. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj.

Anyaként is elég érdekes figura lehet, ha a saját gyerekeire is tukmál titeket, hogy bebiztosítsa magát, miközben az ő gyerekei se lelkesednek a helyzetért. Mit önzősködik, hogy mindenki legyen kínos szituációban, csak neki legyen jó? Értelmesék ilyenkor azt csinálják, ha mindkét félnek vannak korábbi kapcsolatból gyerekei, hogy amikor apuka elmegy a gyerekeivel programra, akkor a barátnő is elmegy az ő saját gyerekeivel programra. Senki sincs a másikra kényszerítve, senki se szenved figyelemhiánytól.

2021. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!