Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális ha ennyire irigy...

Normális ha ennyire irigy vagyok a bátyámra?

Figyelt kérdés
Csak pár évvel idősebb nálam, de ő mégis rengeteg mindent elért az életben, én meg semmit. Neki van diplomája, jó állása, mostmár családja is. Körbeutazták a világot, külföldön dolgozik, jól fizető menő állása van. Én konkrétan semmit nem valósítottam meg abból, amit elterveztem. Egész életemben úgy voltam vele, hogy egyszer én is olyan leszek mint ő, ő volt a példaképem. De nem jött össze, az egyetemet sem fejeztem be. Így jó munkám sincs, annyit keresek, ami nem elég semmire, a szüleimnél lakok, nincsenek barátaim, nincs barátnőm. Lehet nem is lesz, mert egy lúzer vagyok minden területen. Őt pedig mindenki szereti, nagymenő, nagyszájú, tele van barátokkal, amíg itthon lakott se igazán voltak közös programok, mert mindig mással lógott. Én nem utaztam soha sehová, külföldön is csak kétszer voltam hozzájuk családdal együtt látogatóba. Akkor is igazából csak azon volt a lényeg, hogy megmutassák nekünk, milyen puccos lakásuk van, és milyen jól élnek. Sajnálatból még pár márkás ruhát is vettek nekem, de azon kívül le vagyok szarva. Nem lehet elmondani neki semmit, őt nem érdekli a gondom, beszélgetni is nehezére esik neki. Nem segítene semmiben, teljesen ismeretlen embereket karolt fel a lakhelyünkről akikkel "jóban voltak", és szerzett nekik melót kint, indította el az életüket jó irányba. Én is már többször mondtam, hogy segítenék bármiben, idegen nyelvet is jól beszélek, elboldogulnék, csak egy lehetőséget szeretnék. Persze jött a Covid, de az igazság, hogy most is, meg azelőtt is le voltam szarva, hallani se akart ilyenről, hogy nekem munkát adni bárhol kint, én nem érdemlem meg. Nem is értem meg, hogy idegen embereket miért kedvel jobban, mint a saját öccsét. Szerintem csak élvezi, hogy ilyen megalázó lehet, hogy konkrétan eltapos az élet minden területén. És úgy van vele, hogy sínylődjek csak tovább, ha ő megcsinálta, és bejött az élet neki, akkor csináljam utána. Habár ő sem teljesen egyedül vágott neki külföldnek, neki is ismerősei segítettek. Én mostmár úgy gondolom, hogy nálam ez el van döntve, én vagyok a rossz, ő a jó. Ő megérdemli, hogy jól éljen, én azt érdemlem, hogy aprópénzért dolgozzak és utána keseregjek, mert semmi mást nem tudok csinálni. És persze irigy vagyok rá, hogy ő ezt elérhette, neki megadatott a lehetőség, jól él, gazdag, gyereke is van meg párja akivel szeretik egymást és stb. Nekem pedig a törekéde sincs. Az tény, hogy legalább nem halok éhen, meg van fedél a fejem fölött, a szüleim lakásán, de ennél többet nem tudok felmutatni. És már amúgy is el vagyok késve mindennel, közel járok a 30-hoz, már nincs is időm, hogy egyáltalán bizonyítsak valamiben. Ha tanulnom kéne még évekig, akkor kikészülnék még jobban a gondolattól, hogy úgyse érek majd semmit a diplomával, 30-on túl, úgysem ő vagyok, rothadhatok itthon tovább, mert úgysem viszem soha semmirem. Egyszerűen csak megőrjít a gondolat, hogy ez miért van így, hogy nekem így kell élnem, ilyen lepukkant nincstelen szegényként, ő élvezheti a luxust. Egyszerűen nem tartom fairnek, miért van ez így.

2021. jún. 4. 10:09
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%

Mivel látogatóba mentetek nyilván maguknál szállásoltak el. Lehet hogy csak neked esett rosszul higy szép házban élnek.

Márkás ruhát vett? Én is vettem testvéremek minden rossz szándék nélkül, semmi sincs ebben. Különbség az hogy ő örült neki.


Akkor most azt írd már le légyszíves hogy konkrétan a bátyád mit mondott neked. Mert eddig úgy tűnt higy csak azt írtad amit képzelsz hogy gondol mert féltékeny vagy. Ha nem így van akkor tényleg kivancsi lennék hogy mit mondott. Pl kijelentette higy nem segít kinnt? Kijelentette higy ő márpedig többet ér?

2021. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
90%

Az én rokonaim - velem egykorú tesóm és unokatesók - is mindig irigykedtek ahelyett, hogy utánam csinálták volna. Persze, csak arra irigykedtek, hogy a családban egyedül nekem lett kertes házam, gyerekem meg pénzem, arra nem, amikor iskola mellett jártam dolgozni, hogy kifizessem az albérletet és mikor külföldön dolgozva évente csak 2-3 alkalommal tudtunk hazajönni a férjemmel, pedig nem szerettünk kint lenni (és még le is voltunk szólva, hogy hülyeség a külföldi meló). Ja igen, komoly és évek óta tartó barátságaim is csak nekem vannak.


Mondjuk, én nem is tartom már velük a kapcsolatot, nemhogy nálam nyaraltassam őket meg a házamba hívjam őket azért, hogy fröcsögjenek.


Te mit csináltál az elmúlt 10-12 évben, hogy nincsenek se barátaid, se iskolai végzettséged, se megtakarításod, habár a szüleiddel élsz? Miért nem vállalsz felelősséget az életedért?

2021. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
89%
Hát az elmondásod alapján nem biztos, hogy a hajtós kinti munkára alkalmas vagy, inkább panaszkodós típusnak látszol. Gondoltad már, hogy azért nem protezsál be, mert látszik rajtad, hogy nem fogod megállni a helyed? Utána meg őt okolnád, hogy ilyen helyre segített be.
2021. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
85%
Megértem, hogy miért nincs munkád, barátnőd meg barátaid... Ilyen embert, mint te messziről elkerül mindenki.
2021. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
93%

Bocsánat, de a bátyád épp azért nem segít neked mert vinnyogsz ahelyett, hogy tennél magadért..

Először is szállj ki végre az árnyékából, örülj annak amid van, bármit is csinálsz hozd ki belőle a legjobbat és ÉLJ. Szard le, hogy mit mond a bátyád, mije van, mit ért el, az a lényeg hogy veled mi van.. Másodsoron mi lenne ha elköltöznél a szüleidtől és megmutatnád magadnak, hogy mások nélkül is meg tudsz élni?

2021. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
94%
Mintha arra várnál, hogy a bátyád tartson el.
2021. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%

"Sajnálatból még pár márkás ruhát is vettek nekem, de azon kívül le vagyok szarva.."


Kozel jarsz a 30-hoz, de batyus vasarolgat ruhakat neked? :D


Mar ne is haragudj, de neki adok igazat. Miert nem fejezted be az egyetemet? Mi vagy ki akadalyozott ebben? Talan a batyad tehet errol is? Nem! Nem o, hanem te magad!

Egy igazi luzer vagy, aki magatol semmire sem kepes, hanem azt varja, hogy valahova beszervezzek!

Lehet azert nem segit, mert latja, hogy milyen tutyi mutyi vagy es nem akar szegyenkezni.


Az irigykedes helyett inkabb kapd ossze magad es fejezd be az egyetemet, akar levelezon!A sirankozas helyett inkabb csinalj valami okosat es akkor lehet, hogy a batyad is felkarol!

2021. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is van ilyen ismerősöm, mindenhol nyíg meg panaszkodik, hogy milyen nehéz neki, tarhál, aztán kiderült, hogy az apja gazdag nőgyógyász, és a szüleitől lakást kapott ajándékba. Te majd akkor érdemelsz tiszteletet, ha hisztis gyerek helyett férfi módon viselkedsz.
2021. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
93%
Úgy tűnik csak picsogsz és nem teszel semmit annak érdekében, hogy előrébb juss.
2021. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem túl sokat foglakozol azzal, hogy másnak mije van és keveset azzal, hogy mit kezdj az életeddel.


A bátyád megdolgozott azért, hogy úgy él, ahogyan. Tett érte és megkapta. Ez a lehetőség előtted is előtted áll. 30 évesen még nagyon fiatal vagy, azt kezdesz az életeddel, amit csak szeretnél, főleg, ha szüleid támogatnak azzal, hogy otthon lakhatsz, nem kell albit fizetned stb.


Nekem is kicsit úgy jön le, hogy valaki másra vársz, hogy tegyen a te életedért, hogy neked jobb legyen. A testvéred segíthetne neked, igen, jófejség lenne tőle, de nem várhatod el tőle.


Legyenek saját céljaid, terveid és akkor nem leszel féltékeny más életére. Fejezd be az egyetemet, közben dolgozz, szerezz tapasztalatot. Válassz olyan szakmát, amiben van perspektíva. (pénzügy pl. vagy bármilyen szakmunka, szakmunkásból most elég kevés van) Egy multinál pl. elég jó bérek vannak és nem is kell megszakadni.


Tanulj nyelvet, németet és angolt és keress a neten külföldi állásokat, ha te is szeretnél külföldre menni.


Ha te magad dolgozol meg valamiért, akkor amit elérsz, ezerszer jobb érzés, mint amikor valaki segít.


Képes vagy erre?

2021. jún. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!