Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miként tudnám ezt a viselkedés...

Miként tudnám ezt a viselkedést megérteni?

Figyelt kérdés
Van egy apám által pár éve megvett ház falun, nem egy rossz darab de azért van mit csinálni rajta.. Úgy nézett ki a telek ahogy, voltak rajta földkupacok, bontott tégla, bontásra váró épület rohadt fakupacok stb. mint ahogy egy elhagyatott háznak ki kell nézni. Sokat dolgoztam ott, állítom 300-350 óra körül is vagy még többet, míg tesóm gép előtt ült végig, és mindig nézte ahogy megyek oda át csinálom. Lassan felújításra kerül a ház, befejeztem az egyetemet, dolgozok és át szeretnék költözni mikor elkészül.. rengeteg munkám van benne, tesóm mégis odahozott különféle dolgokat, hogy majd ő azt oda építi. Kérdésem eddig miért nem volt neki szükséges ez, miért akkor mikor a báttya rendberakta a területet? Szüleim nyíltan az mellett állnak hogy odaköltözhetek ha befejezzük, ezért sem értem. Én gondolom túl, vagy kell attól tartsak hogy önhatalmúlag próbál valamit? 25/F tesóm 24/F
2021. jún. 22. 00:37
 1/10 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Két lehetőség jut eszembe:

1. Neked akar segíteni, azért vitte oda a cuccokat, hogy majd segít neked azt a te számodra beépíteni. De ő nem kommunikál nyiltan, mert azt feltételezi, hogy nyilvánvaló, hogy ő ezt neked vitte oda. Ennek kicsi az esélye.

2. A dolgokat a saját maga számára vitte oda, hogy majd ő is beköltözik, és azt beépíti.

"Szüleim nyíltan az mellett állnak hogy odaköltözhetek ha befejezzük" Ez nem azonos azzal, hogy az öcsédnek megtiltanák, hogy beköltözzön, ha akar.

Egyértelműen meg kell tudnod, hogy most melyik helyzet áll fenn, és hogy házasság vagy ilyesmi esetén számíthatsz-e arra, hogy rádíratják az ingatlant.

2021. jún. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
Pl ha tesod kérdeznéd?
2021. jún. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
99%
De akkor most a ház a tied lett? Tulajdonilag? Mert ha nem, akkor sajnos tök mindegy, mennyit dolgoztál rajta, ő is odamehet.
2021. jún. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
99%

Megvártam, hogy felépítsd nekem és most már költözök.


Öcsi 24/F

2021. jún. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Egyetem és báttya? Nem passzol.
2021. jún. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Így jár, aki nem beszél a családjával.
2021. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, mindkettőtöknek azt mondták a szüleitek, hogy odaköltözhet. Csak azt felejtették ki, hogy együtt kell laknotok. Nekem nagyon fura, emberek annyira félnek a szüleiktől-testvéreiktől, hogy alap dolgokat nem mernek megkérdezni tőlük, és ijedten irkálnak ide, idegeneknek, hogy hogy lesz.
2021. jún. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
98%
Azt írod, apád vette a házat, akkor ez az övé. Szóval nem a tied semmilyen tekintetben, felújítottad úgy, hogy még csak ígéretet sem kaptál rá. Vicces lesz, ha a szüleid a testvérednek adják, azzal, hogy neked kötelességed a tesót támogatni, nyilván azért dolgoztál rajta.
2021. jún. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
98%

Mit hozott a tesód?

Amúgy mikor mentél segíteni, akkor szó volt rólahogy te laksz majd ott?

2021. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
98%
Sajnálom, de szerintem ez nektek közös háznak lett véve. Mindkettőtök kaphatott ígéretet, hogy majd odaköltözhet.
2021. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!