Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tegyük fel, ha a testvérednek...

Tegyük fel, ha a testvérednek születne egy gyereke aki oxigénhiányosan jött a világra és emiatt enyhén szólva is értelmi fogyatékos és emiatt az élettársa el is hagyta...magadra vállalnád a nevelését, ha a tesód már nem tud gondoskodni róla?

Figyelt kérdés

2021. jún. 27. 13:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tud gondoskodni róla?

Hát, lehet az ilyen gyermekeknek egy speciális otthonban lenne a helye, persze ez is nagyon nehéz döntés lehet, de függ attól is, hogy mennyire károsodott a gyermek. Helyzettől függ, kevés infó alapján nem tudok válaszolni

2021. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Főleg mert 24 vagyok, és csak mostanában fogok valóban függetlenedni. Nem lenne racionális döntés egyszerűen.
2021. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
96%

Mindent megtennék érte, hogy egy nagyon jó intézetbe kerülhessen, és esetleg elvállalnám a gyámi/gondnoki szerepet. Nem többet, és nem is kevesebbet.

A kérdésed elméleti vagy gyakorlati?

2021. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

1


Az én unokaöcsém is ilyen volt, aki 14 éves korában tanult csak meg valamennyire enni..még járni sem tudott. Ilyesmire kell gondolni.

2021. jún. 27. 13:50
 5/38 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem vállalnám.
2021. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

3


Részben elméleti, a szüleim csak azért vállaltak be még 2 gyereket mert hogy felnőtt korunkra ne kettőnkre (rám és a nővéremre) szakadjon ez a teher...de az unokatesóm már sok éve nem él. Mondjuk én is inkább kerestem volna neki valami intézetet..

2021. jún. 27. 13:54
 7/38 anonim ***** válasza:
95%
Nem, én nem tudnám más gyerekét nevelni. (Akkor sem ha egészséges)
2021. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor valószínűleg egy speciális intézetben, otthonban jobb lenne neki. Még, ha egy ideig tudnám is gondozni, de szerintem senkitől nem várható el, hogy feladja az egész életét egy beteg gyermek miatt, főleg, ha ilyen állapotban van. Ha nem ilyen mértékű az egész, tud önállóan mozogni, stb. akkor van esély rá, hogy gondoznám, de így nem hiszem. Sajnálom, hogy ez történt.
2021. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem az én gyerekem, innentől kezdve nem az én problémám. Főként, mert örülök, hogy az én gyerekeim már kirepültek, így végre nyugi van minden nap/minden hétvégén.
2021. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Metionin ***** válasza:
95%
Biztos hogy nem. Saját gyereket sem akarok, nemhogy másét.
2021. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!